DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Kā atsist bizi, izmantojot instrumentus, kas vienmēr ir pa rokai
Savulaik, padomju un cara laika mirušajos Krievijā, viņi pļāva sienu ar rokas bizēm. Kopš tā laika ir plūdis daudz ūdens. Parādījās dažādi pļāvēji, elektriskie un gāzes trimmeri. Krievu ciematā individuālā saimniecība govju, aitu un kazu veidā vairs netika turēta. Mani vecāki ciematā turēja liellopus apmēram līdz 2004. – 2005. Cilvēki pārstāja pirkt pienu no mums: veikalā tas ir lētāks, tas ilgu laiku nekļūst skābs. Govju turēšana kļuva nerentabla. Turklāt vecums nepievienoja optimismu: govs turēšana ir apgrūtinoša un grūta. Govja un kazas tika likvidētas. Bet bizīte palika. Personīgais zemes gabals periodiski jāpļauj. Māte nekad nespēja pielāgoties modernajām tehnoloģijām, un vecmodīgi viņa pļauj savu zemes gabalu slīpi. Man, savukārt, nācās apgūt šī rīka remonta un apkopes tehnoloģijas, kas mūsu ciematā jau ir retas.
Kā atsist bizi, izmantojot instrumentus, kas vienmēr ir pa rokai

Pītas pinumus joprojām var iegādāties datortehnikas veikalos. Bet tas, ka viņa to pļāva, ir jāsagatavo īpašā veidā - atgrūšanai. Tas nozīmē, ka bizes griešanas malai jābūt saplacinātai tā, lai tā kļūtu plānāka un līdz ar to asāka. Iepriekš manam tēvam bija īpaša darba vieta netālu no šīs šķūņa. Pļaušanas laikā viņš gandrīz katru dienu vakarā pirms pļaušanas pīt bizes. Tagad tas netiek darīts tik bieži, jo nav speciāli aprīkotas vietas. Mana vieta ir īslaicīga, to var viegli izjaukt un salikt.

Kā pārspēt bizi


Vispirms ir jāņem celms, diametrā lielāks, labāk no cietkoksnes: man bija ozols. Kaņepju vidū mēs nedaudz āmurējam cirvi, veco vai jauno, asu vai blāvu - tam nav nozīmes. Pēc bizes pīšanas procedūras cirvis necietīs, un to varēs izmantot tālāk paredzētajam mērķim. Principā, ja jūs plānojat pārspēt bizītes bieži un daudz, šim nolūkam ir īpaša ierīce - “vecmāmiņa, kas sit bizītes”. Tagad to var arī iegādāties, to var izdarīt pats no vecā āmura. Man bija arī "vecmāmiņa", bet sakarā ar to, ka nepieciešamība atkārtot bizes sagūstīšanu notiek vienu vai divas reizes gadā, viņa tika pazaudēta. Es nopirku jaunu un atkal to pazaudēju. Un tad man radās ideja šim mērķim izmantot cirvi, tas vienmēr ir pa rokai un darbā tas ir vajadzīgs daudz biežāk.
Kā atsist bizi, izmantojot instrumentus, kas vienmēr ir pa rokai

Nākamais solis ir nākt klajā ar pīta roktura turētāju. Lai pīts pareizi cīnītos, viņas audeklim jāatrodas tieši uz "vecmāmiņas". Šim nolūkam klēts durvīs es apmēram 1,5 metru garu virvi pakarināju virvei, kas sver apmēram 300–400 gramus. Kā kravu jūs varat izmantot jebkuru metāla gabalu, akmeni, ūdens pudeli utt. Manā gadījumā es izmantoju vecas bremžu klučus no automašīnas.
Kā atsist bizi, izmantojot instrumentus, kas vienmēr ir pa rokai

Tālāk mēs aprīkojam vietu savam piektajam punktam. Šim apgriešanai izmantoju koka siju. Nāk prātā šādas iespējas: vēl viens celms, dzelzs spainis, apgriezts no apakšas uz augšu, jebkura izkārnījumos utt. Un mēs pinām pīnes šādi: pītas audekls atrodas uz “vecmāmiņas”, pīta roktura gals ir nostiprināts ar auklu ar kravu.
Kā atsist bizi, izmantojot instrumentus, kas vienmēr ir pa rokai

Tagad mēs varam sākt pīt bizes. Izkapta audumam, kā jau teicu iepriekš, vajadzētu būt vienādi paralēlam “galvas balsta” virsmai. Turiet un virziet bizi ar kreiso roku. Ar labo roku mēs sitam ar āmura smailu daļu gar izkaptiena griezuma malu, lai to saplacinātu un padarītu plānāku un asāku. Šajā gadījumā ir jāizvairās no diviem defektiem: jums nav nepieciešams saplacināt malu un no tā izgatavot foliju, tas ilgs ilgi, sabojājas un pļaut būs slikts; un nav nepieciešams pieļaut metāla plaisāšanu, gar plaisām mala izlauzīsies, bizes griešanas īpašības pasliktināsies.
Kā atsist bizi, izmantojot instrumentus, kas vienmēr ir pa rokai

Rezultāts


Fotoattēlā varat redzēt, kā pinums izskatās pirms pukstēšanas un pēc pukstēšanas. Tieši pirms pļaušanas asmeni jāpielāgo ar dzirnaviņu.Pļaušanas procesā ir arī periodiski jāasina pīts, uzmanīgi, lai nesagrieztu pirkstus, iepriekš notīrot zāles gabalus.
Kā atsist bizi, izmantojot instrumentus, kas vienmēr ir pa rokai

Pat pēc sišanas viņa tēvs pita bizi nakti ūdens vannā. Tas bija nepieciešams, lai tas neizžūtu, un pinuma turētājs neatraisītos, un tas neizkristu.
Kā atsist bizi, izmantojot instrumentus, kas vienmēr ir pa rokai
Komentāri (8)
 1. Žuevs Vladimirs Mihailovičs
  #1 Žuevs Vladimirs Mihailovičs Viesi 2019. gada 31. jūlijs 11:06 plkst.
  1
  Pateicoties autoram, es nopļāvos kā amatieris, bet nekad to nepārsita, pat nezināju, kā to izdarīt. Es domāju, ka tas nav iespējams bez īpaša aprīkojuma vai kāda veida īpašība atkal ir
 2. Buradons
  #2 Buradons Viesi 2019. gada 1. augusts 01:08
  3
  Pīta pātaga netika pieplēsta, lai asmens asinātu, bet lai malai dotu vilni.
 3. Viesu dievība
  #3 Viesu dievība Viesi 2019. gada 1. augusts 12:49
  5
  Pirmo reizi dzirdu, ka bizi pieveic, nenoņemot to no pīta (roktura).
  1. radiovyk
   #4 radiovyk Viesi 2019. gada 1. augusts 9:42 plkst.
   1
   NEKAD! bizi netiek noņemts no izkapta (un nevis no roktura, kā jūs domājat)!
  2. Valērijs Mišnovs
   #5 Valērijs Mišnovs Viesi 2019. gada 9. augusts 18:13
   0
   Debatēs par bizes pukstēšanu daudzi kļūdās. Pītu var piekaut, nesasaistot to no kapa. Autore piedāvā vienu no šīm metodēm. Kalugas reģionā ir divi veidi, kā atbrīvot bizi: krievu kauja - kā autors rāda, vācu kauja - bizīte ar aizmugures pusi uz augšu un ar platu āmuru pieveikta uz šaura tauriņa. Krievu cīņās pinums vai nu jāsaista, vai arī pinums jāpiekar, vai arī ar otrā palīdzību, kurš turēs bizi. Vācu kaujā tauriņš tiek novietots ērtā augstumā (vāzē vai nocirstā kokā), un izkapti atrodas uz zemes. Šeit ir tikai vienmērīgi un bez šķembām savilkta pinuma vilkme. Fotoattēlā autorei ir skaidra laulība.
 4. Boriss
  #6 Boriss Viesi 2019. gada 1. augusts 17:32
  2
  Lai pieveiktu bizi, ne visi var, ar āmuru metālam jāpievelk sev, nevis vienā reizē, pretējā gadījumā metāls atradīsies krekeros, t.i. piemēram, kā raksta autors, vai arī tas būs viļņi, kas arī nav pieļaujams. Laiku pa laikam āmura galu nepieciešams samitrināt ūdens burkā. Es bizi sakārtoju kārtībā ar augstas kvalitātes trīsstūrveida failu, bizīte ir asa kā skuveklis.
 5. Jevgeņijs Belousovs
  #7 Jevgeņijs Belousovs Viesi 2019. gada 1. augusts 17:35 plkst.
  8
  Norādījumu raksts - kā sabojāt bizi.
  Protams, bize ir jānokauj, tad pīts kalpos daudz ilgāk, un to ir vieglāk pļaut. Ikviens, kurš redz, kā tas tiek darīts, un saprot ideju, var pareizi pīt bizi, bet, ja es būtu sita bizi, kā parādīts šajā rakstā, mans vectēvs būtu apgājis savā kapā. ..
 6. Viesis Nikolajs
  #8 Viesis Nikolajs Viesi 2019. gada 9. augusts 02:01
  1
  Izkapti slikti atgrūž. Varbūt kaut kur viņi atsita bizi, bet mēs vienmēr to noņēmām, tā ir ērtāk, ir daudz pagriežamāk, ērtāk ir to ievietot. Acīmredzot tie, kuri to nevar atbilstoši nostiprināt, to nenoņem, bet tas ir svarīgi.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām