DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Izceļot slidas


Ārā aiz loga ir pilnā sparā ziema - ir laiks nodarboties ar ziemas sportu. Un viena no populārākajām izklaidēm gan bērnu, gan pieaugušo vidū ir slidošana. Un jums nebija šādas vēlmes kļūt pamanāmākiem uz ledus, starp cilvēku masu? Es nolēmu tam izveidot spilgtu fona apgaismojumu, jo tas tiek darīts diezgan vienkārši.
Tātad, lai izceltu nepieciešamās slidas:
- 6-20 spilgtas gaismas diodes (vēlams ar plašu apgaismojuma leņķi, 3 mm diametru), krāsa ir mūsu gaume. Sarkanām gaismas diodēm būs jāiegādājas 51 omu rezistori, zilām - jūs varat iztikt bez tām, zemāk es jums pateiksšu, kāpēc.
- 2 turētāji pārim AA bateriju ar slēdžiem (izvēles, bet vieglāk montējami un izskatās estētiski patīkami)
- metrs vadu, jūs varat izmantot gan plānu izolētu vadu, gan parastu varu no “vītā pāra”
- karstā līme ar "pistoli"
- lodāmurs
- 4 AA baterijas, vēlams sārmainas
- abpusēja lente (ar putām, paredzēta spoguļiem), 2 skrūves ar uzgriežņiem un paplāksni.
- knaibles, nazis, sānu griezēji (pēc izvēles)


Tātad. Vispirms tiks galā ar elektrisko ķēdi.


Šeit man ir jauda no divām AA baterijām - jaunās sārmainās dod spriegumu 1,6 * 2 = 3,2 volti. Ārpusē ir tikai 5 zilas gaismas diodes, iekšpusē - 5 zilas un 5 sarkanas. Šāds gaismas diožu skaits ir pat pārmērīgs, jo cilvēka acs uztveri par gaismas spilgtumu apraksta eksponenciāls likums, un gaismas diožu skaita palielināšanās pat par 2 reizēm vizuāli neizraisīs tādu pašu efektu.


Tātad lielāko daļu no jums var darīt ar 6-10 gaismas diodēm katram bagāžniekam. Atcerieties: jo vairāk gaismas diožu uzstādīsit, jo ātrāk izlādēsies akumulatori. Kas attiecas uz rezistoru uzstādīšanu - tie nav jāpielīmē pie zilajām gaismas diodēm, jo to darba spriegums parasti ir 3,2-3,4 V robežās, viss ir normas robežās. Reds šis diapazons ir 2,2-2,8 V, un, kad mūsu baterijas ir savienotas, strāva pārsniegs pieļaujamo 20mA, un gaismas diode izdegsies. Tāpēc es iesaku lodēt 51 omu rezistorus, tie ir pielodēti līdz gaismas diodes ilgajai (pozitīvajai) izejai.


Visu var apsvērt iepriekš redzamajā diagrammā. Kāpēc es izgatavoju divas dažādas krāsas? Pirmkārt, lai maksimāli izmantotu baterijas. Jaunām baterijām ar šādu shēmu dominēs zils mirdzums, un pat tad, kad baterijas ir gandrīz pilnībā izlādējušās (aukstumā šis process paātrinās), zilās gaismas diodes izslēgsies, un sarkanās - kādu laiku mirdzēs diezgan spilgti.
Lejamies pie biznesa. Mēs savukārt pielodējam vadus / rezistorus pie gaismas diodēm, lai ērtāk izmantotu tālāku atrašanās vietu, es to izdarīju, nekavējoties izmēģinot uz slidām.


Kad gaismas diode ir pielodēta, varat to nekavējoties nostiprināt uz bagāžnieka ar karstās kausēšanas līmi. Kāds ir karstās kausēšanas līmes plus - pat ja kaut kas izrādās netīrs vai vēlaties to pārtaisīt, jūs vienmēr varat to sasildīt ar to pašu lodāmuru un salabot nepieciešamās vietas. Mēs saliekam gaismas diodes un stieples vadus vajadzīgajā veidā:


Uzklājiet un līmējiet:


Tālāk es paņēmu no gēla pildspalvas tukšu stieni, uz kura piestiprināju 3 gaismas diodes, lai tie gulētu uz vienas taisnas līnijas un to gaisma būtu vērsta vienā virzienā. Un es izmantoju gaismas diožu secinājumus, lai tos savienotu kā vadītājus.


Starp citu, stieni var arī izcelt atšķirīgi, piepildot to ar nesasalšanas šķidrumu, tā galos ievietojot gaismas diodes, bet man šī opcija īsti nepatīk, tā dod nelielu apgaismojumu, un gaismas diodes ir vajadzīgas ar virziena mirdzumu (20-30 grādi).


Vietas, kur rezistori ir pielodēti, nav īpaši skaistas, taču jūs varat domāt par saprātīgāku atrašanās vietu. Vai arī izmantojiet SMD rezistorus, tie ir ļoti mazi.


Es nolēmu paņemt baterijas bagāžnieka augšpusē aizmugurē. Telpa zem bagāžnieka ļāva tur uzstādīt, taču tur ir ļoti mitra un auksta vieta, akumulatoriem tie ir visnelabvēlīgākie apstākļi. Un tāpēc tos vismaz nedaudz pārklāj bikšu kāja, un sniegs un ledus tur nelido.
Runājot par slēdzi un kopumā par akumulatora nodalījumu, radio veikalos ir tādi gatavie izstrādājumi, kuriem jau ir vadi un slēdzis, lai nesagrautu smadzenes. Pretējā gadījumā baterijas būs jāpieslēdz, piemēram, ar elektrisko lenti, nevis slēdzi, nākt klajā ar kaut kādiem kontakta kontaktiem. Tas viss nav ļoti ticami, īpaši šādos "skarbos" darba apstākļos.
Piestiprināju slēdzi un akumulatora turētāju ar vienu skrūvi un saliku to uz abpusējas lentes, tas, manuprāt, izrādījās diezgan stingri. Skats no ārpuses:


Skats no iekšpuses:


Tad tas viss tiek aizvērts ar vāku un pievilkts ar nelielu skrūvi, lai vāks braukšanas laikā nejauši nenokristu.
 

Un šeit ir redzams, kā tas izskatās no apakšas saliktā veidā:Ir iespējams veikt vēl vairāk miniatūru apgaismojuma iespēju uz vienas nelielas 23A izmēra baterijas ar 12 V spriegumu, vienlaikus izmantojot tikai 4 gaismas diodes. Jums jau ir lēmums, ieslēdziet iztēli - un ejiet!


Tas arī viss. Slidotavas ir gatavas! Tagad draugi jūs viegli atradīs citu starpā pie slidotavas!


 


Komentāri (3)
 1. Vadims
  #1 Vadims Viesi 2013. gada 3. jūnijs 21:54
  0
  Forši, man tas jādara, tikai es esmu hokejists, droši vien ātri to salauzīšu)
 2. Vladislavs
  #2 Vladislavs Viesi 2013. gada 17. septembris 00:00
  0
  Maigi izsakoties, tas netika izdarīts precīzi, bet principā ideja ir laba. Bet man nepatīk LED savienojuma shēma, tā ir sāpīgi izsmalcināta, ne visi to sapratīs, jūs vienkārši varat savienot rezistoru ar gaismas diodi un gaismas diodēm paralēli, nevis saskaņā ar šo shēmu.
 3. Igors
  #3 Igors Viesi 2013. gada 26. novembris 20:25
  0
  Paldies, ka ievietojāt manu fotogrāfiju. Bet atšķirībā no jūsu kolhoza man ir glīti, iespraužami moduļi.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām