DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Kā pudelē ievietot kāpnes
Daudzi no mums apbrīno dažādas amatniecības stikla pudelēs - priekšmetu izmērs ir daudz lielāks nekā kakla diametrs, kas izraisa izpratnes trūkumu par to, kā viņi tur nonāca. Šādu elementāru amatu var izgatavot ar savām rokām, un jums par to nevajadzēs darīt brīnumus. Tai nepieciešama tikai pacietība, elementāras prasmes galdniecības darbu veikšanā un vēlme pārsteigt radiniekus un draugus. Mēs jums pateiksim, kā pudelē ievietot koka kāpnes, kuru platums ir vienāds ar pudeles platumu un nevar iziet cauri kaklam.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Instrumenti un armatūra


Kāpņu vertikālajiem balstiem ir nepieciešams sagatavot kvadrātveida sliedes ar izmēru 5 × 5 mm, šķērsstieni ir izgatavoti no apaļiem stieņiem ar diametru 2-3 mm. Svarīgs nosacījums - šķērssijām jums jāņem no vītolu vai bērzu sagataves, citas koku sugas labi neliecas. Nepieciešama arī pudele, vēlams, kvadrātveida forma, tajā amatniecība izskatās iespaidīgāka.
No instrumentiem jums būs nepieciešama slīpā kaste, zāģa zāģis kokam ar maziem zobiem, slīpēšanas āda, urbjmašīna, vāze un mērinstrumenti. Pudeli iemērc piemērota izmēra traukā, lai noņemtu uzlīmes, tiek izmantotas vecas plastikāta kartes.

Ražošanas tehnoloģija


Pirmajā posmā jums ir jāsagatavo pudele. Noskrūvējiet pārsegu, noņemiet akcīzes nodokļa etiķešu paliekas.
Izmantojiet stiepļu griezēju, lai sakodtu metāla joslu ap kaklu, noņemiet to ar plastmasas ieliktni.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Iemērciet pudeli ūdens traukā, vairākas minūtes turiet, lai mīkstinātu līmi.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Ielejiet uzkrāto ūdeni, nokasiet etiķetes ar plastikāta kartes malu. Jūs varat izmantot jebkurus cietus un plānus priekšmetus, ne vienmēr karti. Bet darbam jābūt uzmanīgam, stiklam jāpaliek gludam. Ar mazgāšanas lupatiņas cieto pusi noņemiet līmes atlikumus.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Tvertne ir gatava, ļaujiet tai nožūt, bet pagaidām sāciet ražot kāpnes. Garums ir apmēram 2-3 cm īsāks par pudeles augstumu, platums ir par 3-4 mm mazāks nekā tā izmērs. Izgrieziet abas nūjas atbilstoši norādītajiem izmēriem, uzstādiet tās montāžas kārbā un pārpalikumu nogrieziet ar zāģi ar maziem zobiem.
Ielieciet sagataves uz pudeles un izmēriet šķērsstieņa garumu. Kā jau minēts, tie ir izgatavoti no apaļiem bērza vai vītolu kociņiem. Pakāpienu skaits ir atkarīgs no kāpņu garuma, taču jums jācenšas padarīt tās pēc iespējas dabiskākas un simetriskākas.
Uz vertikālā statīva atzīmējiet vietas pakāpienu piestiprināšanai, mūsu gadījumā tās būs piecas. Ar statīvu garumu 12 cm, attālums starp tiem ir 2,5 cm, un kāpņu galos paliek viens centimetrs.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Saspraudiet abas sagataves ar atgriezumu un vienlaikus izurbiet caurumus divos plauktos. Diametrs jāatbilst pakāpienu apaļo spieķu diametram, detaļas tiek saliktas ar nelielu spriegojumu.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Ar smalku smilšpapīru noņemiet urbumus, noņemiet asos kvadrātveida stabu stūrus.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Ievietojiet pakāpienus caurumos, salieciet visus kāpņu elementus vienā struktūrā, atkal pulējiet virsmas. Paturiet prātā, ka laika gaitā pieaugs mazākās šķiedras, un tas ievērojami pasliktinās izstrādājuma izskatu. Ir nepieciešams slīpēt gan gar, gan pret šķiedru virzienu.
Jebkurā piemērota izmēra traukā uzvāra ūdeni, nolaidiet tajā saliktās kāpnes. Atstājiet uz apmēram desmit minūtēm.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Ar pincetēm noņemiet produktu no verdoša ūdens un karstā laikā to salieciet gareniski. Ja pakāpieni stipri saliecas, tad atkal uzvāra kāpnes. Darbs dūraiņos, koks ir karstāks. Dariet visu ātri, ja kāpnes atdziest saliektā stāvoklī, tad tās neiztaisnosies sākotnējā stāvoklī.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Salocītā stāvoklī ievietojiet kāpnes pudeles kaklā un pabīdiet to uz iekšu.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Izmantojiet plānu zizli, lai palīdzētu kāpnēm iztaisnoties un iegūtu dabisku izskatu.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Lai pastiprinātu efektu, pudelē ielej ūdeni un aizver ar piemērotu korķi.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Pēc tam, kad koks ir pilnībā ieguvis sākotnējo formu - ūdens ir jānolej un siltā vietā jāizžāvē pudele ar atvērtu kaklu.
Kā pudelē ievietot kāpnes

Secinājums


Kāpnes ir vienkāršākais amats, taču pēc šī principa jūs varat pudelē ievietot oriģinālākus priekšmetus. Ļoti grūti mīkstināt ar etiķi, amonjaka vai sārma šķīdumu. Bet mums jāatceras, ka ķīmiskie savienojumi maina koksnes krāsu.
Skatiet arī interesantu veidu, kā saliekt stikla pudeles kaklu - https://washerhouse.com/3/lv/5271-kak-sognut-gorlyshko-stekljannoj-butylki.html

Noskatieties video


Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām