DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »DIY dariet pats - trimmera motorurbis
Trimmeri ir īpašs rīks. Tās mērķis ir cīnīties ar nezālēm, krūmu kātiem un zālāju zāli vietās, kas nav pieejamas zāles pļāvējiem.
Vai motokosa var urbt caurumus dažādos materiālos? Šodien mēs apsvērsim vienu no šādas iespējas iespējām.
Ideja ir izgatavot stingru rāmi, kurā tiks ievietots trimmeris, un aprīkot vārpstu ar parasto patronu.
Motociklu urbējs pats

Vajadzēs


Nelielam daudzumam būs vajadzīgas apaļas un formas caurules, lokšņu metāls, stiprinājumi (skrūves, uzgriežņi, paplāksnes, skrūves) un parasta kārtridžs.
No nepieciešamajiem rīkiem:
  • dzirnaviņas ar griešanas disku;
  • metināšanas iekārtas;
  • vice ir metālizstrādājumi;
  • urbt ar urbi;
  • āmurs;
  • manuālais skrūvgriezis;
  • skrūvgriezis un uzgriežņu atslēgas.

Trimmera pārtaisīšanas tehnoloģija motokosa


To var iedalīt 2 posmos: stingra rāmja izgatavošana un izkaptiena motora uzstādīšana rāmī.

Cieta rāmja izgatavošana


Motociklu urbējs pats

Mēs sākam darbu ar pamatnes ražošanu - atbilstoša izmēra taisnstūrveida plāksni ar stiprinājumiem motoram.
Motociklu urbējs pats

No apakšas uz īso pusi centrā mēs metinām kvadrātveida cauruli, kurai vajadzētu daļēji izvirzīties uz āru.
Vertikāli metinām “kāju” līdz tās izvirzītajai malai - slīpajam adapterim ar pārklājošu plāksni, kas tam piemetināta ar cilindrisku apakšējo daļu un diviem caurumiem galos.
Mēs pagriežam pamatni pāri un uz priekšpusi ar malu, kas atrodas pretī “kājai” paralēli īsajai malai, mēs metinām taisnstūrveida cauruli visā pamatnes platumā.
Profila caurules ārpuses centrā centrā vertikāli metinām atbalsta statīvu ar cilindrisku izgriezumu un diviem caurumiem izgriezuma līmenī - tas būs stiprinājums degvielas tvertnei.
Motociklu urbējs pats

Pretī pirmajam statīvam plāksnes otrā pusē mēs metinām otro ar taisnstūrveida izgriezumu. Izgriezumi uz statīviem un attālums starp tiem tiek veikts, ņemot vērā trimmera korpusa formu balstu vietās.
Uz profila caurules priekšējo daļu, kas izvirzīta no zem pamatnes plāksnes, tuvāk ārējai malai, vertikāli metināt apaļu cauruli - tas būs vadības roktura stiprinājums.
Motociklu urbējs pats

Ar dzirnaviņām mēs sagriežam gabalu, kas ir 2 reizes garāks par pamatnes plāksnes platumu no caurules ar lielu taisnstūrveida sekciju.
Mēs to novietojam plakaniski uz pamatnes no aizmugures puses simetriski līdz tā centram un zem profila caurules no priekšpuses. Šajā pozīcijā mēs metinām cauruli pie pamatnes.
Motociklu urbējs pats

Mēs ņemam divas caurules, vienādas diametrā un garumā, un daļēji tuvāk vienai malai mēs izveidojam iegriezumus ar dzirnaviņām, lai vienmērīgi saliektu tos šajā vietā, triecot ar āmuru cauruļu augšējā galā, kura apakšdaļa ir iespīlēta vice.
Mēs uzstādām saliektas sagataves ar garo daļu profila caurules priekšpusē tā, lai to augšējie gali aizvērtos. Mēs viņus brūvējam šādā stāvoklī pie pamatiem un slēgšanas vietā.
Motociklu urbējs pats

Motociklu urbējs pats

Mēs slīpējam visas metinātās šuves, caurumu malas un iegūtās struktūras daļu malas, izmantojot dzirnaviņas ar disku. Stingrais rāmis ir pilnībā gatavs.
Motociklu urbējs pats

Mēs uzstādām motoru rāmī


Mēs ievietojam motoru rāmī tā, lai sajūga korpuss balstītos uz statīva ar cilindrisku izgriezumu, un starteri - ar taisnstūrveida.
Mēs piestiprinām motoru uz statīviem ar divām skrūvēm priekšā un aizmugurē.
Motociklu urbējs pats

Mēs piestiprinām vadības rokturi uz vertikālas caurules rokai ērtā vietā.
Motociklu urbējs pats

Mēs savienojam piegādes un kanalizācijas caurules starp gāzes tvertni un motora karburatoru. Mēs piestiprinām gāzes tvertni ar divām skrūvēm pie plāksnes ar cilindrisku apakšējo virsmu un diviem caurumiem.
Motociklu urbējs pats

Mēs apgāžam rāmi nostiprinātu motoru un pie profila caurules metinām divas kājas, kas kopā ar gāzes tvertni nodrošina motora horizontālo stāvokli uz līdzenas virsmas.
Motociklu urbējs pats

Motociklu urbējs pats

Mēs metinām kārtridžu pie motora vārpstas, novērojot izlīdzināšanu. Mēs notīra un sasmalcina krustojumu ar dzirnaviņām. Trimmeru motors ir pilnībā gatavs urbšanai.
Motociklu urbējs pats

Motociklu urbējs pats

Pārbaude praksē


Ielejiet benzīnu tvertnē un pievelciet gāzes tvertnes vāciņu. Mēs ievietojam un nofiksējam urbi patrokā.
Motociklu urbējs pats

Mēs iedarbinām motoru un ļaujam tam darboties bez slodzes. Mēs urbjam koka masīvu. Vienība viegli tiek galā ar šo uzdevumu.
Motociklu urbējs pats

Motociklu urbējs pats

Apmestā ķieģeļu siena viegli padevusies. Sējmašīna pat pie vidējiem motora apgriezieniem viegli pārvar ķieģeļu pretestību.
Motociklu urbējs pats

Visnopietnākais pārbaudījums ir caurumu urbšana profilētā tērauda caurulē. Mēs pagriežam punktu sēriju un sākam urbt. Metāls arī nekļuva par šķērsli mūsu pašdarinātajam darbam.
Motociklu urbējs pats

Motociklu urbējs pats

Uzziniet, kā padarīt trimmeri klusāku - https://washerhouse.com/3/lv/5146-samodelnyj-glushitel-dlja-motokosy.html. Šī pārskatīšana noteikti patiks jūsu kaimiņiem.

Noskatieties video


Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām