DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Vienkārša autonoma signalizācijas sistēma ar savām rokām.

Dažreiz ir nepieciešama autonoma lēta drošības trauksme, piemēram, aizsardzībai valstī. Rūpnieciskā dizaina izmantošana šādos gadījumos var būt ekonomiski nepraktiska.

Kas mums vajadzīgs no trauksmes signāla?
- reakcija uz iebrukumu, piemēram, pasīvs IR kustības sensors
- Brīdinājums par sirēnas ielaušanos. Paziņojumam vajadzētu darboties īsu laiku (piemēram, 5 minūtes) un pēc tam to izslēgt.
- Pēc darbības sistēmai atkal jāiet gaidīšanas režīmā. Ja nepieciešams, tam vajadzētu darboties atkārtoti.
- zema patēriņa strāva ilgstošai (6 mēnešus) gaidīšanas režīmam.

Lai veiktu šādu trauksmi, mums ir nepieciešams:


Pasīvs infrasarkanās kustības sensors. Piemēram, sensorā, kas iegādāts OBI - gaismas slēdzis. Cena ir aptuveni 300 rubļu.
Sirēna ir 12 V. Jo īpaši modelis tika izmantots 105 dB, jūs varat izmantot jebkuru citu. Cena ne vairāk kā 200 rub.
Cits sīkums: akumulatora turētājs, 6 V relejs, izolācijas caurules, stieples.

Tātad. Mums ir jāpārskata kustības sensors, tulkojot to no 220 V līdz 12 V. Ķēdes virspusēja analīze parādīja, ka ķēde var darboties ar barošanas spriegumu no 7–8 V līdz 30 V. Ar 12 V padevi nepieciešams uzstādīt releju 6 V spriegumā. (12 volti nedarbojas). Atvērsim sensoru. Sfēriskā daļa tiek noņemta, ja viens no balstiem ir saliekts. Puses ir aizslēgtas.


Mēs noņemam dēli. Kā redzat, sensors ir pasīvs IR uztvērējs, kas reaģē uz incidenta un vienkāršas optiskās sistēmas IR starojuma vērtības izmaiņām. Sensora skata leņķis ir 180 grādi.


Kreisajā pusē esošajiem punktiem jāpieliek jauda. Uz "+" pozitīvā pola un uz "-" negatīvā no barošanas avota. Ar punktiem labajā pusē mēs savienosim releja spoli. Demontējiet standarta releju (melnā kaste).


Sakarā ar to, ka sensora sfēriskās daļas iekšpusē caur vadiem trūkst vietas, tika nolemts nogādāt releju uz korpusa pamatni.

Slēdzis baro sensoru. Kad sensors tiek iedarbināts, tas piegādā spriegumu releja spolei. Relejs tiek iedarbināts un aktivizēs sirēnu ar tā izgatavošanas kontaktiem. Pateicoties relejam, jūs varat savienot lielu skaitu sirēnu.


Skats no apakšas. Sirēna un baterijas ir savienotas, izmantojot spailes. Kreisajā apakšējā stūrī ir relejs. Virs labās puses slēdzis.Sistēma ir pabeigta. UZMANĪBU! Neieslēdziet sirēnu, neaizsargājot ausis, neskatoties uz tās mazo izmēru, tā ir ļoti skaļa un var izraisīt dzirdes bojājumus.

Rezultātā izrādījās. Saskaņā ar sensora regulatoru jūs varat iestatīt sirēnas darbības laiku pēc darbības. 10 sekundes līdz 8 minūtes Instalējiet sensoru telpās un nogādājiet sirēnu uz ielas. Diemžēl pēc barošanas avota sensors tiek iedarbināts, tāpēc ir saprātīgi novietot sirēnu slēdzi slepenā vietā un ieslēgt to 5 minūtes pēc sensora ieslēgšanas. Slēdzi var pārslēgt ar atslēgu, piemēram, automašīnas aizdedzes slēdzeni.

Sensors izrādījās diezgan ekonomisks. Spriežot pēc ampērmetra:
Gaidīšanas režīma strāva 700 μA
Braukšanas strāva 1,1 mA
Sirēnas strāva 200mA
Vienkāršs aprēķins liecina, ka darbam 6 mēnešu laikā ir nepieciešama 3,1 Ah *. Sārma akumulatora ietilpība ir aptuveni 2,5 A * h. Tāpēc ziemai ir vajadzīgas 16 sārma baterijas, kas savienotas jauktas.

Pārbaudot saldētavā, parādījās, ka sistēma darbojas pat pie -32

Pievienots vēlāk: ņemot vērā mūsu nemierīgos laikus un sistēmas autonomiju, to var izmantot, piemēram, drošības perimetra izveidošanai dabā ap telti.

Pārbaudes vasarnīcā parādīja:
1. Spīdums no ūdens rada kļūdaini pozitīvu rezultātu
2. Ar nogriezto līniju palīdzību sensoru var aizzīmogot tā, lai veidotos neredzamie punkti.

Komentāri (3)
 1. Rafs
  #1 Rafs Viesi 2014. gada 6. maijs 13:50 plkst.
  1
  lūdzu, paskaidrojiet diagrammā
 2. igor
  #2 igor Viesi 2014. gada 4. septembris 20:36
  1
  Ir stulbi ekstrahēt tik daudz akumulatoru.
  kaimiņi novērtēs sirēnu. Tā kā tā nedarbojas bieži, jums ir jāiegādājas atslēgas fob.
  Ķīniešu veikalā tas maksā apmēram 5 dolārus.Es izgāju no mājas, ieslēdzu to, ienācu iekšā, izslēdzu no attāluma.
  un iemāciet kaimiņiem ganīt, kad sirēna nekavējoties
 3. Šeriks
  #3 Šeriks Viesi 2018. gada 21. februāris 17:14
  0
  Un kā to attēlot diagrammā? Steidzami pasakiet man!

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām