DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Lādētājs litija jonu (Li-Po) akumulatoriem no" elektroniskās cigaretes "
Pašlaik "elektroniskās cigaretes" ir diezgan populāras. Bet tie bieži neizdodas vai tiek vienkārši izmesti zaudētas akumulatora vai salauztas strāvas pogas dēļ. Tomēr no šīs ierīces ir iespējams veikt labu maza izmēra “lādēšanu” Li-Ion (un ne tikai!) Akumulatoriem ar 3,6 (vai 3,7) voltu spriegumu. Šajā gadījumā akumulators tiks uzlādēts optimālā režīmā, kontrolējot uzlādes strāvu un automātisku lādēšanas procesa izslēgšanu, kad spriegums sasniedz 4,2 voltus (tas ir maksimāli pieļaujamais spriegums pilnībā uzlādētam akumulatoram, bez pārkaršanas un fiziskas iznīcināšanas riska).
Lādētājs LiIon LiRo e-cigarešu akumulatoriem

Lai izgatavotu šādu lādētāju, jums būs nepieciešams jebkurš adaptera lādiņš mobilajam tālrunim ar izejas spriegumu 5 volti, kas kalpos kā strāvas avots un korpuss. Pēc “elektroniskās cigaretes” korpusa izjaukšanas tiek atrasta maza elektroniska tāfele, aptuveni tāda paša veida kā parādīts attēlā.
Lādētājs LiIon LiRo e-cigarešu akumulatoriem

Šajā plāksnē ir mikro-USB savienotājs, un no tā iziet divi vadi pie akumulatora - plus (sarkans) un mīnus (balts vai melns). Šie vadi ir rūpīgi jālodē, un to vietā vajadzētu pielodēt vajadzīgā garuma divu vadu kabeli, lai nākotnē pievienotu uzlādējamās baterijas.
Telefona “uzlādes” korpuss ir jāatver un no tā jānoņem elektroniskā tāfele, kā parādīts attēlā.
Lādētājs LiIon LiRo e-cigarešu akumulatoriem

Citu “lādiņu” dēļiem var būt atšķirīgs izskats un izmēri, taču tam nav nozīmes, jo funkcijām un parametriem tie ir vienādi. No šī paneļa mēs noņemam kabeli ar savienotāju un tā vietā lodējam mikro-USB savienotāju ar īsiem vadiem, lai savienotu to ar dēli, kuru mēs noņēmām no “elektroniskās cigaretes”. Šādu savienotāju, piemēram, var ņemt no vienas un tās pašas mobilo tālruņu “maksas”. Tātad mēs savienosim tālruņa “lādēšanas” izvadi ar “elektronisko cigarešu” lādētāja dēli, bez vajadzības lodēt sīkas detaļas, ko ir diezgan grūti izdarīt mājās. Un to divu vadu vietā, kas agrāk gāja pie “elektroniskās cigaretes” akumulatora, jums jālodē nepieciešamais kabelis, kā minēts iepriekš. Kabeļa galā varat pielodēt jebkuru piemērotu savienotāju uzlādējamu bateriju pievienošanai (varat lodēt vairākus dažādus savienotājus akumulatoru ar dažādiem kontaktiem savienošanai paralēli).
Telefonu “uzlādēšanas” gadījumos parasti ir pietiekami daudz vietas, lai salikšanas laikā no “elektroniskās cigaretes” uzliktu nelielu tāfeli (ja jūs neuzņematies pārāk kompaktus “lādiņus”), tāpēc šo dēli novietojam tur, kur tam ir brīvas vietas. Tas nekādā veidā nav jāpiestiprina, ir svarīgi tikai izslēgt abu dēļu iespējamās pieskaršanās detaļas viena otrai, kurām jūs varat izmantot elektrisko lenti, hermētiķi, kartona gabalus vai citus izolācijas materiālus. Svarīgi ņemt vērā, ka uz tāfeles no “elektroniskās cigaretes” ir LED indikators, kas vizuāli parāda visa lādētāja statusu - iekļaušanu tīklā (trīs zilas zibspuldzes), uzlādes procesu (iedegas sarkanā krāsā) un uzlādes beigas (gaismas diode nodziest). Lai kontrolētu šīs gaismas diodes mirdzumu, korpusā ir jāizveido mazs “logs” - caurums, kuru var pārklāt ar caurspīdīgas plastmasas gabalu (vai atstāt vienkārši atvērtu, nodrošinot nelielu dēļu ventilāciju).Šis caurums jāizveido pretī vietai, kur atradīsies gaismas diode pēc visas ierīces salikšanas.
Tātad mēs iegūstam labu lādētāju jebkurām baterijām ar 3,6 (vai 3,7) voltu spriegumu ar maziem izmēriem un pilnīgas uzlādes procesa kontroles funkciju. Gatavā lādētāja izskats ir parādīts attēlā.
Lādētājs LiIon LiRo e-cigarešu akumulatoriem
Komentāri (2)
 1. Sals
  #1 Sals Viesi 2019. gada 14. jūnijs 8:03 plkst.
  3
  Dēlis no elektroniskās cigaretes jānovieto pēc iespējas tuvāk akumulatoram, nevis kā iesaka autors. Fakts ir tāds, ka plate pilnībā uzlādējusies rada ne vairāk kā 4,2 voltus, un stieples spriegums var diezgan daudz nogrimt atkarībā no kabeļa garuma un vadu biezuma. Rezultātā jūs varat iegūt akumulatoru, kas nav uzlādēts.
 2. Vārpsta
  #2 Vārpsta Viesi 2019. gada 16. jūnijs 08:36
  0
  ... Jā ... bombardē ijast viņa akumulatoram ... interesants risinājums. Uz Ali patiešām ir pārveidotāju ķekars litija uzlādēšanai par santīmu. Es nevaru izskaidrot šīs ziņas nozīmi.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām