DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Kā ātri izgatavot instrumentu urbumu asināšanai
No sējmašīnas asināšanas ir atkarīgs ne tikai urbšanas ātrums un kvalitāte, bet arī drošības pasākumi. Tikai profesionāli instrumentu ražotāji var manuāli asināt urbi ar aci, visi pārējie vai nu padarīs nepareizu griešanas malu leņķi, vai arī izveidos pusapaļas platformas, vai arī padarīs tos nevienmērīgus un pārbīdīs urbja centru. Visas šīs kļūdas noved pie tā, ka nav iespējams strādāt ar šādu rīku.
Kā ātri izgatavot instrumentu urbumu asināšanai

Īpašu ierīču izgatavošanai mājās ir daudz padomu, principā viņi labi veic savus uzdevumus. Bet tiem ir viens kopīgs trūkums - ražošanā jums jābūt labam mehāniķim un metinātājam, un ne visiem ir šādas zināšanas. Turklāt pats process prasa daudz laika. Mēs piedāvājam ļoti vienkāršu un universālu risinājumu, tas prasīs ne vairāk kā 10-20 minūtes, un asināšanas kvalitāte pilnībā atbildīs standartiem.

Kas būs nepieciešams pielāgojumiem


Jums vajadzētu sagatavot apmēram 100 × 50 × 30 mm lielu koka bloku, parastu urbi, skolas laukumu, zīmuli, eiro skrūvi vai jebkuru citu garu elementu ar kokgriezumiem.

Ražošanas process


Atrodiet centru taisnstūra bloka galā, tajā urbjiet cauri caurumu. Jūs varat izmantot parasto urbi. Ja jums ir šaubas par savām prasmēm, atrodiet centru pretējā galā, ar tā palīdzību jūs varat kontrolēt cauruma vertikāli. Tas ir ļoti svarīgs nosacījums. Ja tas netiek veikts, tad sējmašīnas griešanas malas pēc asināšanas nebūs vienādas.
120 grādu leņķī nogrieziet divus stieņa stūrus. Vispirms jānozīmē divas līnijas 30 grādu leņķī, tām precīzi jāšķērso centrā, tas ir arī svarīgs nosacījums. Neizpildes sekas - sējmašīnas centrs novirzīsies uz sāniem, bet urbjot instrumentu sita. Šķēlei jābūt stingri perpendikulārai plaknēm. Lai vadītu, arī joslas aizmugurē zīmējiet līnijas, pēc tam jūs varat pielāgot slīpmašīnas griezumu gar tām. Augšpusē vajadzētu būt 120 grādu leņķim, tas ir universālais izmērs metāla urbjiem.
Kā ātri izgatavot instrumentu urbumu asināšanai

Griežoties, urbis tiek ievietots caurumā, lai to nostiprinātu iepriekš noteiktā stāvoklī, varat izmantot Euroscrew. Sānu pusē pirms pievienošanas centrālajam caurumam ir jāizurbj atbilstoša diametra caurums. Šajā darbā ar ierīču ražošanu pabeigts.

Kā lietot


Pirms sējmašīnas asināšanas ievietojiet to caurumā. Griezuma plaknes precīzi izlīdziniet gar stieņa malām ar apmēram milimetra izvirzījumu. Tas viss ir atkarīgs no griešanas malu bojājuma pakāpes. Stingri turiet instrumentu ar Euroscrew.
Kā ātri izgatavot instrumentu urbumu asināšanai

Sānos novietojiet nebeidzamu jostas slīpmašīnu un uzmanīgi asiniet malas. Ieteicams sākt no centra un, pieskaroties kokam, pakāpeniski piespiest pielāgošanos visai virsmai līdz smilšpapīram, asināšanas apstāšanās. Tad visas darbības tiek atkārtotas otrā pusē.
Kā ātri izgatavot instrumentu urbumu asināšanai

Secinājums


Prakse ir parādījusi, ka šāda ierīce darbojas labi, bet ar diviem nosacījumiem:
 • Ir nepieciešams asināt uz izmantojamiem instrumentiem, tam nav nozīmes, vai tas ir dzirnaviņas, dzirnaviņas vai asināmais. Abrazīvam elementam nevar būt pēršana, pretējā gadījumā neviens rīks nepalīdzēs.
 • Ja nepietiekamas pieredzes dēļ asināšanas laikā tiek noņemts diezgan daudz stieni, periodiski jāpārbauda tā leņķis.

Kā ātri izgatavot instrumentu urbumu asināšanai

Vēl viena priekšrocība - ja ierīce ir izgatavota uz diametru 10 mm, tad ar tās palīdzību jūs varat atjaunot urbumu malas ar diametru 8-10 mm. Izgatavojiet vairākus no tiem ar dažādu diametru visiem izmantotajiem urbjiem.
Kā ātri izgatavot instrumentu urbumu asināšanai

Noskatieties video


Komentāri (3)
 1. Viesis Andrejs
  #1 Viesis Andrejs Viesi 2019. gada 12. jūnijs 12:23
  3
  ja stiprināšanas skrūve tiek veikta, no otras puses, tad būs iespējams asināt jebkura diametra urbjus, centrs paliks stūrī (IMHO)
 2. Viesis Nikolajs
  #2 Viesis Nikolajs Viesi 2019. gada 13. jūnijs 9:27 plkst.
  2
  Visu šo lutināšanu! Dažādiem materiāliem asināšanas leņķis ir atšķirīgs. Par to nevajag būt slinkam, lasīt mācību grāmatu, un ne visas atliekas. Pieredze ir ieguvums. Ticiet sev un viss izrādīsies Ne dievi sadedzina podus.
 3. Volodymyr vivtash
  #3 Volodymyr vivtash Viesi 2019. gada 13. jūnijs 22:20
  0
  nu ... un rezultāts?

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām