DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Mehāniska ūdens noplūdes novēršanas sistēma
PAPĪRS UN PAVASARA SISTĒMA Ūdens noplūdes novēršanai

Daudzi cilvēki ir iepazinušies ar ūdens noplūdes problēmu dzīvokļos bojāta maisītāja vai eksplozētas šļūtenes dēļ. Lai novērstu šādu nelaimi vai, pareizāk sakot, novērstu to, es ierosinu izgatavot mājās gatavotus izstrādājumus no kopējām detaļām un materiāliem.

 

Kā darbojas šī sistēma

Mēs uz grīdas uzliekam sensora mehānismu, kas savienots ar kabeli ar lodveida vārstu.Ja uz elementa (papīra lentes) nokļūst ūdens, papīrs saplīst. Atspere ir saspiesta un velk kabeli, kas pārklājas ar celtni.Šajā ūdens slēgšanas sistēmā tiek izmantoti vienmērīgāk uzstādīti lodveida vārsti.

Sistēma ļauj izslēgt ūdeni un manuāli. Mēs pagriežam rokturi uz sāniem, un kabelis paliek nekustīgs. Fotoattēlā ir redzami divi kabeļi: pirmais iet uz sensoru tualetē, otrais - uz vannas istabu. Kad ūdens nokļūst uz grīdas vienā no istabām, tiek iedarbināts sensors, atspere velk kabeli, kurš velk lodveida vārsta rokturi un izslēdz ūdens padevi dzīvoklim.


Ūdens iztukšošanas novēršanas sistēmas prasības

Fotoattēlā redzams, ka daži elementi ir izgatavoti no nerūsējošā tērauda (izturīgākam darbam un labākai slīdēšanai). Pēc tam, kad mehānisms ir aktivizēts, noslaukiet to no mitruma ar salveti, tikai pēc tam uzpildiet to ar svaigu lenti. Kabeļiem nedrīkst būt vairāk par 2 līkumiem 90 grādu leņķī un garumam, kas nepārsniedz 2 metrus. Lodveida krāns un sensors var atrasties dažādās telpās.
  

KĀ UZSTĀDĪT SISTĒMU ŪDENS NOŅEMŠANAS NOVĒRŠANAI

Pamatne ir koka bloks (garums-360mm, platums-50mm, augstums-25-30mm), viena īsa gala leņķis ir 93 grādi.
Sensors ir papīra sloksne, kas izgriezta no studenta piezīmju grāmatiņas un ar dažām pogām piestiprināta pamatnes apakšā.Daļas Nr. 3 ražošanā tika izmantots ozolkoka stienis 150x20x50mm. Ap to tika veikti visi līkumi, un pēc tam bloks tika izņemts, un ar dzirnaviņām tika veikti izgriezumi kabeļa nostiprināšanai.Lai 4. daļu labāk slīdētu, 3. un 4. detaļai jābūt izgatavotai no nerūsējošā tērauda. 3. detaļas numuru labāk vispirms mēģināt izgatavot no kartona. Līkumu vietas ir parādītas ar sarkanām līnijām.


Ražojot detaļu Nr. 1, rodas problēma - paplašināts caurums ar diametru 6 mm.

Es to atrisināju šādi - izurbju vienu caurumu, no iekšpuses iespraudu sešinieku skrūvē. Skrūvei pilnībā jāaptver caurums. Pēc tam tiek urbts otrais caurums.


Detaļas 4, 4a, 4b, atspere ir savīti kopā ar vienu skrūvi no apakšas (iepriekš kabelis ir vītņots detaļu 4a un 4b rievās).


SISTĒMAS REGULĒŠANA

Sistēmas ražošanā un regulēšanā ir vēlams izmantot armatūru - vairāk nekā 20 cm garu caurules gabalu ar vītni ar tam pieskrūvētu lodveida vārstu. Šajā ierīcē jūs varat pārbaudīt visa mehānisma darbību nevis mājās, bet gan garāžā, darbnīcā vai parādīt sistēmas darbību draugiem. Ierīce ir noderīga arī urbjot caurumus detaļu Nr. 2 un 2a savienošanai. Lai to izdarītu, piestipriniet šīs daļas ar vāku ar armatūras cauruli, kas iepriekš ievietota starp tām. Lodveida vārsta rokturim jābūt slēgtā stāvoklī, kā arī spraugai kabelim rokturī un bērniem. Nr. 2 jāsakrīt. Pēc tam vienlaicīgi tiek urbti caurumi detaļās Nr. 2 un Nr. 2a.


5. daļā ir divi caurumi: pirmais ir paredzēts pirkstam (kad mēs velkam atsperi), otrais ir paredzēts āķim. Daļas numurs 5, jūs varat pielāgot atsperes spriegojumu, pagriežot to ap pagriezieniem.


Pamatni (koka stieni 360 x 50 x 25) var izgatavot garāku, un pēc noregulēšanas nogrieziet stieņa lieko daļu. Manas pamatnes garums ir pieskaņots konkrētam pavasarim.

Pagarinātā stāvoklī atsperes spēks ir aptuveni 10 kilogrami, iedarbināšanas beigās - 4,5 kg.Galvenais nosacījums: uz papīra lentes jādarbojas pastāvīgam spēkam no 1 līdz 1,5 kilogramiem (lai mainītu šos centienus, jums jāsamazina vai jāpalielina leņķis). Mērīšanai varat izmantot mājsaimniecības pavasara svarus.

Es nopirku atsperi datortehnikas veikalā (durvju atspere), sagriezu to trīs daļās.
Es paņēmu nerūsējošo tēraudu no vecās Rīgas veļas mazgājamās mašīnas. Es veikalā nopirku stiepļu trosi, noņemu pīta lieko daļu uz smaragda, ieziedu to ar sadzīves smērvielu. Es nopirku caurulīti ar vītni tirgū ..

Stieņa īsajam galam jābūt 93 grādu leņķim, vienādam leņķim jābūt 3. un 4. daļā kopā ar to kopējo kontaktu.

Pārbaudes tika veiktas mitrā telpā, gadu vēlāk es mēģināju slapināt papīra lenti - viss darbojās - lodveida vārsts automātiski tika pilnībā izslēgts.

Vispārējs skats:Mehāniska sistēma ūdens noplūdes kontrolei un novēršanai

 


Komentāri (8)
 1. NOTFRONT
  #1 NOTFRONT Viesi 2011. gada 26. decembris 18:01
  0
  [centrs][/ centrs]
 2. Veeh
  #2 Veeh Viesi 2012. gada 13. janvāris 20:25
  0
  Ideja ir lieliska. Bet elektriskais vārsts 1000 r un mājās gatavota vadības sistēma man šķiet uzticamāka, un tie noteikti nesabojās to vietu izskatu, kur tie ir uzstādīti, un, ja jūs nejauši tos piekabināt, jums nav jāsēž un jāvelk papīrs.
  Bet oriģināls un pārdomāts
 3. pašmācība
  #3 pašmācība Viesi 2012. gada 11. jūnijs 11:05
  0
  Ideja ir laba, taču problēma var būt atšķirīga.Uz cauruļu virsmas veidojas kondensāts, tas plūst uz grīdas. Kas noved pie viltus pozitīvām. Lai uzturētu kārtību san-ulami, varat izmantot lētu un pieejamu veidu, kam ir piemērotas 2 lietas - tās ir ķīniešu; modinātājs un telefons. No modinātājpulksteņa mēs ņemam tikai lietu un dēli ar skaļruni, bet no telefona - dēli ar celiņiem, šķēres izgriež vienu sekciju ar w formas celiņiem. un lodēt visu līdz dēlim no modinātāja, lai aizvērtu kontaktus. Ja jūs mitru sensoru ar ūdeni, trauksme pīkst, līdz sensors ir sauss!
 4. anonīms
  #4 anonīms Viesi 2014. gada 15. augusts 10:01
  0
  vieglāk ir izgatavot elektronisku dachiku un atsperes vietā mehānismu automašīnas durvju aizslēgšanai
 5. frants
  #5 frants Viesi 2016. gada 13. novembris 05:26
  2
  vienkāršākais veids, kā to izdarīt (un komentāri), ir uzraudzīt un savlaicīgi mainīt visu mājas santehniku ​​un citas lietas.
 6. Aleksandrs
  #6 Aleksandrs Viesi 2018. gada 25. marts 19:01
  1
  Liekas, ka tas ir peļu slazds ... Kulibins mātes Krievijā vēl nav tulkots.
 7. Viesis Aleksandrs
  #7 Viesis Aleksandrs Viesi 2018. gada 16. maijs 13:31
  0
  par peles slazdu pareizi. ir vienkāršāk caur kabeli piestiprināt pietiekami daudz kravas celtņa rokturim, lai to aizvērtu. cukura gabals uz grīdas; tā slodze; ūdens izšķīdīs, samazināsies cukura daudzums.
 8. Andrejs Mihailovičs
  #8 Andrejs Mihailovičs Viesi 2018. gada 7. decembrī 11:20
  3
  Dārgais, jūs nejutāt visu idejas eleganci. Tas slēpjas izpildes relatīvajā vienkāršībā un uzticamībā, un pats galvenais - enerģētiskā neatkarība !!!
  Maza pele var nospiest cukura gabalu, kondensāta klātbūtne caurulēs ir izolācijas trūkuma rezultāts, ekstremālos gadījumos sensoram varat izmantot kalibrēšanas spilventiņus, ķīniešu modinātājpulkstenis bloķēs ūdeni, ja neesat mājās, elektrovārsts nenodrošinās uzticamu darbību, it īpaši, ja objektā nav elektrības. drošība, elektronisks sensors ir labs, bet nosacīta autonomija, es aizmirsu par baterijām ...
  Protams, konstrukciju var izdarīt nedaudz savādāk, bet pati ideja, un tiešām, iemiesojums ir skaists un elegants !!!

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām