DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Kā salabot salauztu plastmasas detaļu
Lauzta instrumenta daļa, īpaši darba laikā, var sabojāt ne tikai darba procesu, bet arī noskaņu turpmākam darbam. Ir labi, ja, sadalot nenozīmīgu daļu, rīks nav sabojājies, un pirms šī sliktās daļas aizstāšanas ar to joprojām var strādāt. Manā gadījumā, piemēram, dārza mašīnā salūza spilventiņš starp rāmi un konteineru.
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Šķiet, ka sadalījums ir nenozīmīgs, un jūs varat turpināt strādāt. Bet ne tik vienkārši; ar vairāk vai mazāk nopietnu kravu ķerra sāk virzīties tajā virzienā, no kura salūza. Tas ir ļoti neērti, pārvadājot smagas kravas. Tad es nolēmu simetrijas dēļ noņemt otro pārklājumu! Es domāju, ka tas palīdzēs.
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Patiešām, tas palīdzēja - pārtrauca vadīt automašīnu uz sānu. Bet viņa sāka nikni čīkstēt! Ausis čokurojas! Neviena smēreļļa nepalīdz. Ilgu laiku es to nevarēju izturēt un devos uz tuvāko datortehnikas veikalu, kur vajadzēja man nepieciešamo daļu, kuras, protams, nebija. Braukt pa pilsētu, meklējot pareizo lietu, nebija ne mazākās vēlmes. Tad es nolēmu pats salabot salauzto lietu. Šodien mēs apsvērsim vienu no iespējām, kā salikt kopā uz pusēm sagrieztu plānu plastmasas oderi. Šis padoms ļoti palīdzēs tiem, kuri atrodas līdzīgā situācijā. Tas ne vienmēr ir spilventiņš no ķerra. Tādā veidā jūs varat atjaunot jebkuru plastmasas lietu vai detaļu. Vismaz līdz oriģināla iegādei no veikala.

Jums būs nepieciešams:


 • Knaibles
 • Drošības tapa
 • Līme otrā.
 • Salikta līme, tips "aukstā metināšana".
 • Urbis, vārītas tapas biezums.
 • Bor mašīna vai maza urbjmašīna.
 • Neliels slīpēšanas disks boru mašīnai.

Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Salabojiet salauztu daļu


Vispirms jums jāpārbauda, ​​vai nav nokrituši kādi mazi gabali, un detalizētāk jāpārbauda remonta objekts. Ja salabotajā daļā ir stīvējošas ribas, tad gareniskās būs jānoņem. To var izdarīt ar knaibles un bora mašīnu ar nelielu slīpēšanas disku.
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Turklāt visbiezākajās sienās ar divu milimetru urbi ir nepieciešams urbt caurumus tajā daļā. Piemēram:
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

4-5 milimetru dziļums. Mums būs nepieciešami šie caurumi, lai pastiprinātu daļu. Lai iegūtu lielāku izturību. Tālāk mēs ņemam sagatavoto tapu, iztaisnojam to un nojaucam (vai sakodām ar stiepļu griezējiem - kam tas rūp!) Astoņu milimetru gabaliņos.
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Tagad, izmantojot sērkociņu vai plānu vadu, eļļojiet caurumus uz izlauztas daļas urbtās puses un pielīmējiet caurumos iegūtās tapas no tapām.
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Mēs visu darām ārkārtīgi efektīvi, lai līme neiztukšotos tukšos caurumos. Pēc tam urbt caurumus sadalītās daļas otrajā pusē. Stingri pretī tapām, kas izceļas no pirmās puses. Ja viss izrādījās tā, kā vajadzētu, abas pusītes sadalītā vietā eļļojam ar otro līmi un pielīmējam viena otrai.
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Ir nepieciešams saspiest līmētās detaļas. Vismaz trīsdesmit sekundes, lai viņi satvertu.
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Tagad ir kārta saliktajai līmei. Es izmantoju "aukstā metināšanas" veidu - ļoti ērta līme. Ar to nav tik daudz satraukumu, kā, piemēram, ar epoksīda līmes šķidrajiem komponentiem. Jā, un tas sasalst daudz ātrāk, taču stiprinājuma uzticamības ziņā tie ir vienādi.
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Kopumā no kopējās masas mēs nojaucam vai nogriežam vajadzīgo gabalu, izsmidzinām plaukstas ar ūdeni, uzmanīgi samaisām un mīcām līmi plaukstās. Lai iegūtu viendabīgu masu.
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Tālāk ar otru līmi ieeļļo remontējamās daļas iekšējo virsmu, ar kuru mēs salauzām gareniskās stingrējus. Un mēs uzklājam aukstu metināšanu uz ietaukotas virsmas.
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Pēc visām iepriekšminētajām procedūrām mēs atstājam daļu uz vairākām stundām, lai līme būtu jau noteikti iestatīta, kā vajadzētu.
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Nu, un galu galā uzstādiet atjaunoto daļu sākotnējā vietā.
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Tas izrādījās ļoti labi. Nevada neko, nečīkst. Jūs varat atkal ielādēt tik daudz, cik varat, un cik daudz riteņu ir paredzēts!
Kā salabot salauztu plastmasas detaļu

Pats darbs aizņēma ne vairāk kā stundu. Vienīgais negatīvais: man nācās gaidīt dažas stundas, līdz līme beidzot noteica.

Noskatieties video


Komentāri (15)
 1. Aleksandrs Kizimovs
  #1 Aleksandrs Kizimovs Apmeklētāji 2019. gada 16. aprīlis 09:47
  37
  Ak dievs, kāda perversība! Skulpturēt to visu un kam ?! Dēšanas dēļ nevis ķerra ... Bet vienkārši paņemiet gumijas gabalu no vecās kurpes zoles un nogrieziet šo blīvi? Nē ?! Vai arī šī automašīna ir īpaša? No tā ir jāšauj, un tad vajadzīga precizitāte ?! Tas, ka rokām izdevās atjaunot detaļu, ir slavējams, bet viss stāsts ir pilnīga smadzeņu sagrozīšana.
 2. Viesis Vlads
  #2 Viesis Vlads Viesi 2019. gada 16. aprīlis 12:13
  3
  Es izgrieztu starpliku no koka lauku mājā vai no diviem saplākšņa slāņiem. Un šeit ir superlīme un aukstā metināšana! Ja tikai uz tapas, no kuras viņš izgatavoja tapas, viņš uzklāja urbumus ar sānu griezējiem!
 3. Deniss
  #3 Deniss Viesi 2019. gada 16. aprīlis 12:46
  2
  Un drukāt uz 3D printera nav liktenis? Kolhozs ...
  1. Nedenis
   #4 Nedenis Viesi 2019. gada 16. aprīlis 13:51 plkst.
   14
   Sasodīts, protams! Katram mājas dārza ratiņu īpašniekam zem gultas ir 3D printeris ... un viņš zina kaut ko par 3D modelēšanu ikvienam. Un 100% viņš ir gatavs pavadīt 10-20 stundas, lai zīmētu daļu un pēc tam to izdrukātu ...
 4. Žora
  #5 Žora Viesi 2019. gada 16. aprīlis 19:40
  1
  Cilvēku ķerra devās velosipēdos, taču, atjaunojot plastmasas detaļu, būs jāpieliek prāts. Es nevaru līmēt plastmasu. pieredzējis daudzos veidos. Tas neizdodas. Patiešām strādājošs veids ir izgatavot plastmasas elektrodu un izveidot šuvi. Tērauda tapas var sildīt un vilkt. Tātad, iemācieties precīzāk. Šuve ir jāizdurt, attaukot un izkausēt ar lodāmuru / kabatas lukturīti. tad sasmalcina. ja kāds zina labu plastmasas līmi, dariet to zināmu.
  1. bravers
   #6 bravers Apmeklētāji 2019. gada 17. aprīlis 10:55
   1
   Dažas ABS plastmasas labi pielīp ar acetonu. Izrādās viendabīgs lietais šuve. Tad, ja daļa saplīst, tā vairs nav gar šuvi, bet nākamā. Jāizmēģina uz plastmasas daļas fragmenta - ja acetona piliens to izkausē, tad droši varat izmantot ap šuvi. Acetons ātri iztvaiko, tāpēc jums jārīkojas ātri. Ar mīkstu vāveres suku brīvi uzklājiet acetonu uz līmējamo daļu lūzumiem un ātri izveidojiet savienojumu. Jūs atkal varat staigāt pa šuvi ar acetonu un ar suku noslaucīt šuvi ar izkausētu plastmasu. Toluols darbojas tāpat, bet tas ir ļoti indīgs.
 5. Aleksejs
  #7 Aleksejs Viesi 2019. gada 16. aprīlis 9:24 plkst.
  1
  Acīmredzot nepietika ar pamatojumu, lai veidotu veidni no plastilīna un ar filleru izlietotu no epoksīda jebkuru daļu detaļu.
  1. Igors
   #8 Igors Viesi 2019. gada 20. aprīlis 9:14 plkst.
   0
   Divkomponentu silikona savienojums + plastilīna pelējums = precīza kopija.
 6. bravers
  #9 bravers Apmeklētāji 2019. gada 17. aprīlis 10:34
  1
  Tapas kā riepa šuvju sacietēšanai ir strīdīgs risinājums. Urbjot jaunus caurumus, jūs atslābjat plati. Es ieteiktu ar otru līmi pielīmēt metāla plāksni virs plakanas daļas, virs visām oderes zonām, tā uzņemtos daļu no slodzēm. Aukstā metināšana ir laba lieta. Es nezināju, ko var kombinēt ar ciānakrilātu, es ņemšu vērā.
 7. Viesis Andrejs
  #10 Viesis Andrejs Viesi 2019. gada 17. aprīlis 11:11
  2
  Urbiet caurumus tā, lai atbilstošie caurumi sakristu ...
  Cik sarežģīti un garlaicīgi ..
  Bet saliekt papīra saspraudi un izkausēt to ar lodāmuru vai sakarsētu naglu nav vieglāk? un pēc tam izmantojiet to pašu lodāmuru, lai izlīdzinātu izspiestas plastmasas paliekas caur papīra lapu? Vai arī dārza mašīnai jums ir vajadzīgs nedzīvs skaistums?
  Ideja ir skaidra, uzticama, taču tā izpilde ir nepamatoti sarežģīta.
 8. Viesis Jurijs
  #11 Viesis Jurijs Viesi 2019. gada 17. aprīlis 14:31 plkst.
  2
  Es jau sen esmu no Ķīnas iegādājies polimorfu un, ja nepieciešams, no šīs plastmasas izveido visu nepieciešamo. Šī lieta maksā penss, bet patiešām palīdz.
 9. Jux
  #12 Jux Viesi 2019. gada 17. aprīlis 8:29 plkst.
  8
  Saplaciniet šļūtenes gabalu, ieduriet caurumus.Tajā pašā laikā nomainiet otro. Izdzīvot ķerru.
 10. Vita
  #13 Vita Viesi 2019. gada 19. aprīlis 14:31 plkst.
  0
  tas ir nepieciešams vienkāršāk, šādos gadījumos, ja telpa ļauj, ir jānostiprina pārklājums (materiāla izvēle) -skrūves (ķekars) -jauni caurumi. Vibrācijas šļūtenes ugunsgrēks (konveijera lente), griezts-urbjmašīna
 11. Viesis Alekss
  #14 Viesis Alekss Viesi 2019. gada 21. aprīlis 22:28
  1
  Divas paplāksnes, centimetru biezas no gumijas šļūtenes
 12. Meistars
  #15 Meistars Viesi 2019. gada 23. aprīlis 09:31 plkst.
  0
  Spiediens uz daļu ir divi M8 pavedieni + vērpes, kamēr caurule ripo attiecībā pret ķermeni, precīzāk, slīdēšana uz tapām nav pilnīga vienlīdzība ar. Ja ratiņi netiek izmantoti, tad cik jauns un aizdod kaimiņam ļauj sāpēt galva. Tad pagaidu darbs ir lielisks, bet kaimiņš nozveju redzēs. Tātad, kāda ir šīs dīkstāves būtība?
  Mēs fiksējam vīriešus uz visiem laikiem, mēs sagriež režģi ar tērauda stiepli 1 mm ap visas plastmasas perimetru, mēs sagriežam izskatīšanai. Mēs sasildāmies un iespiežam plastmasā. Secinājumi:
  Ir forma, armatūra detaļu piestiprināja labāk nekā iepriekš. Grozs ir šāds, automašīnas tiek remontētas. Jūs varat izmantot lodāmuru vai kabatas lukturīti. Galvenais ir noķert, metode var būt jebkura. Bet plastmasa ar integrētu veidgabalu nav sliktāka par jaunu detaļu.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām