DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Vītojuma lodēšana no alumīnija un vara stieples
Tātad, parunāsim par to, kā lodēt alumīniju. Tie, kas saskaras ar šo problēmu, zina, ka alumīnijs labi nelodē. Iemesls ir plāna oksīda plēve, kas brīvā dabā ātri izveidojas uz šī metāla virsmas. Tāpēc alumīnija cietlodēšanai tiek izmantotas īpašas plūsmas. Es demonstrēšu alumīnija cietlodēšanas procesu, izmantojot stiepļu vijumu smalcināšanas un cietlodēšanas piemēru.
Instalējot vadu, es vienmēr dodu priekšroku lodmetāla savienojumiem. Es uzskatu, ka šī metode nodrošina labāku elektrisko kontaktu, salīdzinot ar parasto vadu sagriešanu, bez lodēšanas vai gofrēšanas tos piedurknē vai galā.
Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Nepieciešamie instrumenti un materiāli


Mums būs nepieciešams:
 • parasts 40 vatu lodāmurs;
 • nazis vadu noņemšanai un noņemšanai;
 • plūsma alumīnija cietlodēšanai (F-61A, F-59A, F-64 utt.);
 • kolofonija šķīdums acetonā vai spirtā;
 • svina - alvas lodēšana;
 • sagriežot alumīnija un vara stieples ar šķērsgriezumu 2,5 - 4 kvadrātmetri. mm

Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Sāksim lodēt


Vītā alumīnija stiepļu lodēšana


Sāksim ar līmētu alumīnija stiepļu lodēšanu. Pirms vadu savīšanas jums jāpārliecinās, vai alumīnija vadītāju virsma ir tīra. Pretējā gadījumā jums ir jānoņem stieple ar nazi. Stieples virsmai jābūt gaiši sudrabotai, nevis tumši pelēkai.
Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Vīšanu veicam ar knaibles.
Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Alumīnija cietlodēšanai mēs izmantojam īpašu plūsmu. Tam var būt īpaša zīmola F-61A, F-59A, F-64 utt., Vai arī to vienkārši var saukt par "alumīnija cietlodēšanas plūsmu". 25 ml pudele maksā apmēram 45 rubļus un ilgst ilgu laiku.
Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Izmantojot suku, plūsmu ar plānu kārtu uzlieciet uz čokurošanās no visām pusēm.
Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Uzkarsē līdz darba temperatūrai lodāmura galu, kas samitrināts ar lodēšanu, nedaudz pieskaroties tam. Iesitot grodumu ar dūriena darba virsmu, uzklājiet tam lodēt.
Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Lodmetāla un alumīnija krāsa ir līdzīga, taču tas netraucē tam, kā lodmetāls izplatās pa vadu virsmu, aizpildot spraugas starp tām. Nav vērts pārspīlēt ar lodēšanas daudzumu, pietiek ar plānu kārtu uz alumīnija virsmas, jāizvairās no sasalušiem pilieniem.

Cietlodēšana


Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Varu vijumus lodēt tādā pašā veidā, tikai plūsma šajā gadījumā ir kolofonija šķīdums acetonā. Es to sagatavoju šādi. Pudelē ielej apmēram 30 ml acetona un tajā pakāpeniski ielej kolofoniju, kas iepriekš samalts pulverī. Sajaucot, es panāktu pilnīgu kolofona izšķīšanu. Tā rezultātā šķīdumam vajadzētu iegūt vāju tējas krāsu. Es arī uzklāju plūsmu ar otu, kolofonija patēriņš ir niecīgs, un acetona plūstamības dēļ šķīdums iekļūst vismazākajās spraugās. Ja jūs izmantojat neizšķīdušu kolofoniju, tas izrādās ne tik glīti, tad jums ir jānoņem tā pārpalikums.
Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Vara un alumīnija stieples savīšana


Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Uzstādot elektrisko vadu, ir aizliegts veikt tiešu vadu savienošanu ar strāvas vadiem, kas izgatavoti no vara un alumīnija. Elektroķīmisko procesu rezultātā šo metālu saskarnē veidojas oksīda plēve, kas palielina pārejas pretestību. Mitruma klātbūtne aktivizē reakcijas gaitu. Tā rezultātā pāreja sāk sakarst, kas vēl vairāk paātrina korozijas procesu. Varš ar alumīniju ir savienots caur trešo metālu.Parasti ar uzstādīšanu starp tērauda paplāksnes vadiem tiek izmantots pieskrūvēts savienojums vai speciāli skavas, kas izslēdz vadu tiešu saskari.
Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Ja nepieciešams, savienojiet vadus ar vara un alumīnija serdi, es rīkojos šādi.
Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Vara un alumīnija stieples, kuras vēlaties savienot, es iepriekš skārdu, tas ir, pārklāj plānu lodmetāla kārtu.
Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Tajā pašā laikā katram metālam es izmantoju pats savu plūsmu, un to pašu lodēšanu. Pēc tam es vērpju vadus un lodēt vērpjot no ārpuses. Tā rezultātā vara un alumīnija stieples ir savienotas caur lodēšanas slāni, kas tos atdala. Alda un svins, kas ietilpst lodmetālā, ir ķīmiski neitrāli pret varu un alumīniju, kas novērš elektroķīmiskās korozijas rašanos. Ārējais lodēšanas slānis, kas uzklāts uz groduma, aizzīmogo kontaktu un aizsargā to no ārējām ietekmēm.
Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Dažreiz jūs varat dzirdēt viedokli, ka lodēšanas līkloči rada potenciālas briesmas. Tiek uzskatīts, ka, kad grodums ir pārkarsēts, lodēt izkausē un, pilinot, sabojā citu vadu izolāciju. Izdomāsim to.
Vijumu lodēšana no alumīnija un vara stieples

Pats vērpjot, it īpaši pielodēts, elektriskā kontakta laukums ir daudzkārt lielāks nekā galvenā stieples šķērsgriezums. Un tas nozīmē, ka tad, kad elektroinstalācija ir pārslogota, deformācijas karsēšana būs vismazākā. Šajā gadījumā vads pārkarst visā garumā, kas var izraisīt izolācijas izkausēšanu daudz agrāk nekā lodēšanas kausēšana. Šīs situācijas iemesls nav vīšanas klātbūtne un nevis tās lodēšana, bet gan slēdža neesamība vai tā nepareiza izvēle.
Kas attiecas uz kausētā lodmetāla "iznīcinošo" darbību, lodēšanas procesā jūs varat pārliecināties, ka viņa pilieni, kas nejauši nokrita no lodāmura gala, nededzina pat uz galda esošo avīzi.

Secinājums


Lodējot, ievērojiet pamata drošības pasākumus. Darbs ar elektrisko lodāmuri ir saistīts ar šādām briesmām:
 • elektrošoks nepareizas darbības gadījumā (fāzes sabrukums uz ķermeņa un lodāmura gali);
 • apdegumu iespējamība (svina-alvas lodmetālu kušanas temperatūra ir aptuveni 200 ° C).

Noskatieties video


Komentāri (13)
 1. Akril
  #1 Akril Viesi 2019. gada 8. aprīlis 14:33 plkst.
  3
  Dzīvē viss ir daudz prozaiskāk un vienkāršāk nekā ekrānā. Neesmu redzējis nevienu elektriķi lodējamu vīšanas vadu, tīrs ūdens ir muļķības un derībai var noderēt tikai, varu lodēt vai nē. Spriediet paši, savērpšana tiek veikta 5-10 sekunžu laikā, un cik daudz lodāmurs tiks uzkarsēts, cik daudz sagatavošanās darbu jāveic, lai to pielodētu, un ja tādu ir simtiem, kur jūs iegūstat tik daudz lodēšanas un plūsmas?
  1. Jevgeņijs Danilovs
   #2 Jevgeņijs Danilovs Viesi 2019. gada 8. aprīlis 16:46 plkst.
   0
   Un, ja ņem vērā, cik daudz aftors elpo acetonu ...
  2. Konstantīns Sokolovs
   #3 Konstantīns Sokolovs Viesi 2019. gada 8. aprīlis 8:28 plkst.
   0
   Cik es saprotu, tur ir alumīnija vērpjot ar varu ... Šāds vērpjot bez lodēšanas ilgs ilgi, dzirksti un izdegsies.
   1. Vita
    #4 Vita Viesi 2019. gada 9. aprīlis 09:39 plkst.
    2
    Konstantīns rūpīgi izpēta būtību: lodēšana ir tas, kas jums nepieciešams. Bet ar skābi šajā gadījumā es to neieteiktu. Turklāt rezultāts var būt vienāds bez tā (ķīmija). Nu jāprot pareizi savīt.
  3. Vita
   #5 Vita Viesi 2019. gada 9. aprīlis 09:58
   3
   Ne velti tu tāds esi.Sagriešanās var būt laba vai slikta, bet kontaktam vienmēr jābūt labam, it īpaši pie lielām straumēm. Izmantojot lodēšanu, tā ir uzticamāka, un vēl labāk - vijuma gala metināšana.
 2. Viesis Vitālijs
  #6 Viesis Vitālijs Viesi 2019. gada 8. aprīlis 16:57 plkst.
  6
  Elektriķis, protams, neuztrauksies ar lodēšanu, jo viņam ir straume un nav laika laizīt katru vadu.
  Šeit sniegtie padomi nav domāti elektriķiem, bet gan vienkāršiem cilvēkiem, kuri jādara efektīvi, uzticami un pašiem. Un, lai gan nē, ir 1-2-10 līkloči, uz kuriem var pavadīt 10-20 minūtes.
 3. Viesis Sergejs
  #7 Viesis Sergejs Viesi 2019. gada 10. aprīlis 08:12
  2
  Gandrīz visu mūžu esmu strādājis ar elektrību un elektroniku. Kā rāda prakse, lodēts vijums ir ārkārtīgi uzticams savienojums. Gofrēšanas un skrūvju savienojumi netiks salīdzināti, bet vara un alumīnija gadījumā es atturētos no šāda risinājuma (iespējams tikai ārkārtas gadījumos).
 4. Konstantīns
  #8 Konstantīns Viesi 2019. gada 10. aprīlis 14:38 plkst.
  0
  Rūpnieciskā mērogā, piemēram, daudzstāvu ēku elektroinstalācijas būvniecības laikā uzstādīšanas uzņēmumi, kas veic vadu savīšanu sadales kārbās, dublē tos pašus savienojumus, metinot vadītājus ar speciālu aprīkojumu, tas dod ticamāku savienojumu gandrīz visu kalpošanas laiku.
  1. Dmitrijs Spitsyn
   #9 Dmitrijs Spitsyn Apmeklētāji 2019. gada 11. aprīlis 14:50 plkst.
   0
   Maz ticams, ka viņi metinās varu ar alumīniju. Autora ideja ir laba. Šeit ir tikai alumīnija plūsma, visticamāk, nebūs pie rokas, un bez tā alumīniju nevar apstrādāt.
 5. Viesis Jurijs
  #10 Viesis Jurijs Viesi 2019. gada 11. aprīlis 08:45
  0
  IMHO. Vara vīšana zem IAL tiks galā ar visiem uzdevumiem, ja kabeļa sekcija ir izvēlēta pareizi. Droši vien tas tiek veikts līdz 90% no vadu savienojumiem dzīvokļos, un viss darbojas.
  1. Vita
   #11 Vita Viesi 2019. gada 11. aprīlis 8:43 plkst.
   2
   Jurij, jūs zināt, ka sākumā viņi atteicās no alumīnija, bet tagad vara trūkuma dēļ viņi nolēma atkal pie tā atgriezties. Alumīnijs un varš nav savietojami: elektrokorozija, īpaši mitrā vidē. Lodēšana principā ir mehāniska un ķīmiska vērpšanas aizsardzība.
   1. Akril
    #12 Akril Apmeklētāji 2019. gada 12. aprīlis 11:19
    0
    Viss nav tik kritiski, lai tas, piemēram, iekšējā apgaismojuma normālos apstākļos nebūtu tieši savienojams, kāpēc gan ne? Es esmu uzlicis veco alumīnija vadu, atnesis jauno varu, 10 gadus neesmu pielicis. Pat ar 2 kW lielu slodzi tādu ierīču kā tējkanna vai putekļsūcējs, vienīgais katls ar atsevišķu jaudu bez jebkādas barības devas ir tā vērts. Un tā, dzīvē nevienam tas netraucē.
    1. Aleksejs 163
     #13 Aleksejs 163 Viesi 2019. gada 7. jūlijs 10:36 plkst.
     0
     Nu jāgaida! HE parasti nāk negaidīti! )
     Un tā, dzīvē NEVIENU nedara!

     PS: elektriķis, pieredze 20 gadu laikā, uzstādīšana + apkope ...

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām