DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » » »Atsperu izgatavošana ar savām rokām
DIY atsperes

Tērauda atsperes var būt dažādas konfigurācijas, un ne vienmēr ir iespējams iegūt pareizo tipu - produkts tirgū ir diezgan reti sastopams. Šī iemesla dēļ savām vajadzībām es tos izgatavoju pats.

Kas mums vajadzīgs


 • Vēlamā diametra virpa un caurule ar fiksācijas skrūvi;
 • Nepieciešamā diametra tērauda stieple;
 • Knaibles;
 • Biezuma mērītājs;
 • Atsauces inženiera mašīnbūve atsperu aprēķināšanai;
 • Kalkulators;
 • Mērīšanas kompass, zīmulis, lineāls un piezīmju papīrs.

DIY atsperes

Pavasara aprēķins


DIY atsperes

Lai to izdarītu, izmantojiet tabulu pavasara sadaļā, lai pareizi izvēlētos tērauda stieples diametru, pagriezienu skaitu un piķi. Tajā pašā laikā milzīgu lomu spēlē veids, kā jādarbojas jaunam pavasarim - saspiešana vai sasprindzinājums. Pēdējā tipa atsperēm var būt diezgan sarežģīts dizains, taču to var izdarīt arī neatkarīgi. Pēc provizorisko aprēķinu veikšanas un tērauda avota stieples biezuma, slīpuma un pagriezienu skaita noskaidrošanas, kā arī konstrukcijas īpašību noteikšanas un nākamā atsperes zīmējuma izveidošanas mēs varam turpināt praktiskas darbības.
DIY atsperes

Visu parametru aprēķināšanai ir arī īpaša programmatūra:
DIY atsperes

Pavasara ražošana


Mums ir rasējums, vajadzīgā biezuma un piemērota diametra tērauda stīgas, tērauda caurule atsperes uztīšanai.

Izplatītas kļūdas


Mēs iespiežam stublāju virpas patrokā. Mēs ievietojam tērauda stieples galu serdeņa caurumā, sāciet pagriešanu un cieši pievelciet tērauda auklu.
DIY atsperes

DIY atsperes

Pēc atsperes biezuma pārbaudes ar suportu mēs sagriežam stiepli ar stiepļu griezējiem un novērojam, kā mūsu atspere aug diametrā.
DIY atsperes

DIY atsperes

Turklāt tā noņemšana no serdeņa būs diezgan problemātiska - par to jums būs jāapgriež aukla pašā pagrieziena sākumā.

Darot pareizi


Ar skrūvi piestipriniet stiepli uz serdeņa.
DIY atsperes

Tagad mums pirms tinuma ir jāizveido tērauda stieples spriegojums.
DIY atsperes

Nepietiks tikai ar regulāra bieza plastmasas gabala saspiešanu ar stiepli instrumenta turētājā. Mums būs nepieciešama īpaša ierīce ar vadotni, kurā stieples spriegojumu var regulēt ar spiediena plāksni, kas izgatavota no mīksta metāla (vara vai bronzas).
Lai iegūtu vēlamo atsperes soli, ir arī jāpielāgo virpas patronas rotācijas ātrums un darba platformas kustība.

Likvidēšana


DIY atsperes

Lēnām pagriežot mašīnu, mēs veicam pirmo divu pagriezienu tinumu pret vienu - tas ir mūsu pavasara sākums. Tālāk mēs aktivizējam pagriešanu ar darba platformas kustību un veicam aptuveno pagriezienu skaitu.
DIY atsperes

Beigās mēs veicam arī divus cieši brūces pagriezienus. Nogrieziet stiepli ar stiepļu griezējiem un atskrūvējiet skavas skrūvi. Pārbaudiet soli, izmantojot lineālu.
DIY atsperes

Kompresijas atsperē mēs sagriežam atlikušos stieples galus ar knaibles un sasmalcina malas tā, lai tie kļūtu plakani.
DIY atsperes

DIY atsperes

DIY atsperes

Veicot dubultu vērpes atsperi


DIY atsperes

Uzzinot, kā padarīt parastu stiepes / saspiešanas atsperi, jūs varat viegli izgatavot līdzīgu vērpes elementu ar savām rokām. Lai to izdarītu, mēs nofiksējam stiepli uz serdeņa, veicam vēlamo pagriezienu skaitu viens pret vienu un noņemiet tinumu no caurules. Izmantojot knaibles, mēs piestiprinām vēlamo formu skavas stiprinājumam un atkal mēs to uzklājam uz serdeņa ar brīvo galu. Šajā gadījumā esiet piesardzīgs, lai pagriezienu virzieni sakristu ar pirmo tinumu.Veiciet tādu pašu apgriezienu skaitu un nokožiet gatavo produktu ar knaibles, atstājot pāris centimetrus, lai nofiksētu atsperu bloku.

Pavasara ceļojuma virziens


Dažos gadījumos atsperes pārvietošanās virzienam var būt nozīme - ja konstrukcijas vienā vietā ir uzstādīti divi atsperes elementi ar atšķirīgu orientāciju, tas var izraisīt nepareizus rezultātus.
Neaizmirstiet lietot individuālos aizsardzības līdzekļus un stingri ievērot darba noteikumus uz virpas. Kā redzat, atsperu elementu ražošanā nav nekā sarežģīta, un, ja jums ir pieeja virpai, tos vienmēr varat izgatavot pats.
DIY atsperes

DIY atsperes

Noskatieties video


Komentāri (1)
 1. Čurkins Vladimirs
  #1 Čurkins Vladimirs Viesi 2019. gada 8. aprīlis 08:26
  4
  un kas ir piemērots jebkuram vadam ?? vai tas pats, vajag ņemt pavasari ??? ne vārda par sacietēšanu

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām