DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Kā pats pārbaudīt ūdens skaitītāju un kāpēc tas jums nepieciešams
Kad es nomainīju ūdens skaitītājus savā dzīvoklī, ir pienācis laiks tā teikt. Viņš pats to nemainīja - viņš no mājokļa un komunālajiem dienestiem sauca atslēdznieku. Viņš nomainīja, tas nozīmē, ka viss, šķiet, ir tā, kā vajadzētu: ūdens tek skaitītāju, uzskata, ka jautājumu nav. Mēnesi vēlāk pienāca laiks lasījumiem, un tad mani sagaidīja slikts pārsteigums: mēnesī patērētā ūdens daudzums bija gandrīz divreiz lielāks nekā parasti! Liekas, ka neviens nelēja - es nodomāju ... Lai gan varbūt kāds no mājām aizmirsa krānu vai kaut ko tamlīdzīgu ... Es gaidīju vēl mēnesi - tas pats stāsts. Un šeit es īpaši domāju. Bija nerentabli piezvanīt speciālistam, lai pārbaudītu skaitītāju ar ierīci, jo tas viss nav bez maksas un arī lēti 15 darbības minūtēs. Es nolēmu pats pārbaudīt problēmu skaitītāju.
Kā pats pārbaudīt ūdens skaitītāju un kāpēc tas nepieciešams

Personīgi es zinu tikai trīs ūdens skaitītāja pārbaudes veidus:
Pirmā metode: pārbaudiet, izmantojot īpašu ierīci. Tas ir paredzēts tikai speciālistiem.
Otrais: piemērots tiem, kam ir papildu skaitītāji. Tas ir, jūs pakārt vēl vienu līdzīgu skaitītāju uz krāna, izlaižat noteiktu daudzumu ūdens un pēc tam salīdziniet vienas ierīces rādījumus ar citu. Gandrīz kā pirmā metode, bet parastais skaitītājs.
Un trešais veids, ko es izmantoju. Tas ir ļoti vienkāršs un pieejams absolūti visiem. Nevajadzēs ierobežotas ierīces vai ierīces. Ļoti ātri un efektīvi.

Vajadzēs


 • Izmērīts trauks, kura lomā jūs varat izmantot trīs litru burku, ūdens pudeli, kannu. Galvenais nosacījums ir tas, ka ar tā palīdzību jūs varat precīzi izmērīt pieļaujamo ūdens daudzumu. Ārkārtējā gadījumā jūs varat izmantot svarus, lai kontrolētu ūdeni tvertnē, nevis sadalījumu, jo 1 kilograms ūdens ir vienāds ar 1 litru (1 kubikdecimetrs).

DIY ūdens skaitītāja pārbaude


Tehnoloģija ir šāda: pirmkārt, jums jāizvēlas viens krāns, no kura mēs ņemsim ūdeni. Es izvēlējos jaucējkrānu, kas atradās vannas istabā - tur ir vieglāk ievietot trauku. Un citi šīs šosejas ūdens patērētāji ir jābloķē, lai izvairītos no kļūdām. Manā gadījumā es uz laiku izslēdzu krāna vārstu uz tualetes kanalizācijas tvertnes.
Tagad novietojiet trauku zem krāna. Mēs pamanām sākotnējos ūdens skaitītāja rādījumus.
Kā pats pārbaudīt ūdens skaitītāju un kāpēc tas nepieciešams

Skala rāda litrus, pēdējais labais cipars ir litru vienības, otrais ir desmitiem.
Pēc tam atveriet krānu un izlejiet noteiktu daudzumu ūdens. Manā gadījumā es izmantoju 10 litru pudeli.
Izslēdziet krānu un pārbaudiet nolasījumus. Ja skaitītājs rāda vairāk vai mazāk par 10 litriem - ierīce guļ.
Kā pats pārbaudīt ūdens skaitītāju un kāpēc tas nepieciešams

Es vēlreiz pārbaudu parasto ierīci, lai viss būtu "no augšas uz leju".
Vissvarīgākais! Jums jāveic divas identiskas pārbaudes. Viens uz neveselīga ūdens spiediena, kad tik tikko aizskrien. Un otrs - uz maksimāli atvērtā krāna.
Kā pats pārbaudīt ūdens skaitītāju un kāpēc tas nepieciešams

Kā pats pārbaudīt ūdens skaitītāju un kāpēc tas nepieciešams

Ideālā gadījumā abām pārbaudēm vajadzētu parādīt vienu rezultātu.

Manu pārbaužu rezultāts


Manu pārbaužu rezultātā skaitītājs gandrīz dubultoja rādījumus! Un tas viss otrajā testā, kad pēc iespējas vairāk tika atvērts celtnis. Ar plānu straumi parādīja visu gandrīz pareizi.
Es piezvanīju šim atslēdzniekam un izskaidroju viņam visu situāciju. Viņš noņēma leti un nolika to atpakaļ. Un, lūk, lūk - viss sāka darboties tā, kā vajadzētu!
Izrādās, ka šī sliktā persona (redīsi) pirmās skaitītāja uzstādīšanas laikā zaudēja komplektā iekļauto blīvi (ir divi no tiem, tie tiek ievietoti savienojošajos diskdziņos). Un viņš nogrieza sevi kā šķēres no gumijas. Iestatiet to skaitītāja ieejā. Kas tur ir, jūs domājat? Fakts ir tāds, ka atslēdznieks, sagriežot blīvi, sašaurināja tajā esošo iekšējo caurumu. Rezultātā ar lielu ūdens spiedienu (kad krāns ir maksimāli atvērts) izveidojās strūklas straume, un tā trāpīja tieši pretim darbratu. Rezultātā tas sagriezās divreiz ātrāk.
Tur tu ej! Es nekad nebūtu domājis, ka tas tā var būt. Tātad, draugi, ja ar dozēšanas ierīcēm rodas aizdomas par kaut ko aizdomīgu - esiet drošībā un pārbaudiet tos pats.
Komentāri (5)
 1. Viesis Maikls
  #1 Viesis Maikls Viesi 2019. gada 28. marts 8:13 plkst.
  2
  "... uz laiku izslēdziet krāna vārstu uz tualetes mucas" - izklausās pēc burvestības. Es domāju, ņurdēt. Ko nozīmē “krāna vārsts”, ja “krāns” un “krāns” ir divi dažādi santehnikas veidu veidi? Un par kādām tualetes "mucām" mēs runājam?
 2. Viesis Aleksandrs
  #2 Viesis Aleksandrs Viesi 2019. gada 28. marts 9:44 plkst.
  9
  ... tā kā 1 kilograms ūdens ir vienāds ar 1 litru (1 kubikmetrs). 1 kubikmetrs !!! A 1 cc metrs, tas ir 1000 litri.
 3. Viesis Aleksandrs
  #3 Viesis Aleksandrs Viesi 2019. gada 28. marts 9:52 plkst.
  3
  jo 1 kilograms ūdens ir vienāds ar 1 litru (1 kubikmetrs). Ir problēma, 1 litrs = 1 kubikmetrs. decimetru! Un 1 kubā metrs - 1000 litri.
 4. Genādijs
  #4 Genādijs Viesi 2019. gada 29. marts 19:16
  0
  Man radās vēl viens nepatīkams efekts: metrs akā uz ielas (privātmājā), 50 mm ielas caurule tika sagriezta 600 mm bagāžniekā. Kad ūdens tiek ilgstoši izslēgts, galvenais tiek piepildīts ar gaisu, tad tie dod ūdeni, gaiss tiek saspiests, tas mājās iziet ar spēku caur jebkuru atvērtu krānu, un skaitītāji griežas niknā ātrumā, vērpjot virtuālos kubikmetrus, par kuriem viņiem nepieciešama reāla nauda.
 5. Viesis Sergejs
  #5 Viesis Sergejs Viesi 2019. gada 2. aprīlis 14:58 plkst.
  0
  Pie ieejas ir plastmasas siets, tam vajadzētu izkliedēt šo straumi *

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām