DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Kā darbināt dzesētāju LED matricas dzesēšanai 220 V
Augu apgaismošanai paredzēta Phyto LED matrica, kurai ir savs enerģijas draiveris, ir tieši pievienota 220 V tīklam. Katru dienu tas darbojas gandrīz pusi dienas, kamēr tā ķermenis ir ļoti karsts. Matrica, kas piestiprināta pie alumīnija radiatora, saņem nepieciešamo dzesēšanu no pūšanas ar datora dzesētāju. Pastāvīgu 12 V to iegūst no tīkla adaptera, kas ne vienmēr ir pa rokai.
Kā darbināt dzesētāju LED matricas dzesēšanai 220 V

PSU bez tīkla transformatora ir viegli izdarīt ar savām rokām. Nepieciešami daži radio komponenti un lodāmurs.

Vienības apraksts


Transformatora shēma ir apjomīga un smaga. Lai samazinātu spriegumu, izmantojiet kondensatora īpašību, lai nodrošinātu reaktivitāti pret maiņstrāvu. Ja izmantojat dalītāju ar aktīvu pretestību, rodas problēmas:
1. Ar lieliem rezistoru nomināliem ķēdes strāva ir maza, izejas potenciāla starpība ir nepietiekama ierīces barošanai.
2. Pretestības samazināšanās palielinās spriegumu, bet strāva caur rūdīšanas pretestību palielināsies, tā intensīvi sakarsīs, līdz tā izdegs vai izraisīs uguni.
Pie kondensatora maiņstrāva un spriegums tiek fāzē nobīdīti. Lādēšanas cikla sākumā strāva ir liela, un spriegums visā kondensatorā ir mazs un pakāpeniski palielinās. Kad kapacitāte ir uzlādēta, spriegums palielinās, un strāva samazinās līdz nullei. Tajā pašā laikā tie nav lieli. Uz kondensatora izdalās neliels enerģijas daudzums, korpuss nedaudz uzsilst.
Kā darbināt dzesētāju LED matricas dzesēšanai 220 V

Caur kondensatoru diodes tiltam tiek piegādāts tīkla spriegums. No kapacitātes un diožu reaģēšanas tiek izveidots dalītājs. Nelielu tilta izlīdzinātā sprieguma daļu izlīdzina elektrolītiskais kondensators. Normalizēta Zener diode 12 V barošana tiek piegādāta motoram. Paralēli balasta kapacitātei ir iekļauts rezistors, kas izlīdzina ieejas strāvu, kad tiek pielietota jauda, ​​un nodrošina kondensatora izlādi, kad tas tiek izslēgts.

Sīkāka informācija


Ķēde darbojas ar tīkla spriegumu 220 V, tāpēc viņi izmanto kondensatorus ar darba spriegumu vismaz 600 V, papīra veidu KGB vai filmu K73-17. Rezistora siltuma izkliedes jauda ir 0,25 ÷ 0,5 W.
Kā darbināt dzesētāju LED matricas dzesēšanai 220 V

Diožu minimālais pieļaujamais reversais spriegums ir 400 V. Piemēroti ir D226B, KD105B-G vai to importētie analogi. Diodes tiek aizstātas ar tilta montāžu KTs402-407. Zener diode tiek izvēlēta ar maksimālo strāvu pie darba sprieguma 12 V.
Kā darbināt dzesētāju LED matricas dzesēšanai 220 V

Kondensatoru paralēlais savienojums palielina kopējo jaudu, summējot visu elementu vērtējumus. Vēlamo vērtību izvēlas, apvienojot vairākus elementus.
Kā darbināt dzesētāju LED matricas dzesēšanai 220 V

Uzstādīšana


Ir maz detaļu, viņu secinājumi ir grūti. Barošanas bloku ir iespējams montēt ar veramu instalāciju bez iespiedshēmas plates, izvairoties no īssavienojuma detaļu spaiļu savienojumos.
Kā darbināt dzesētāju LED matricas dzesēšanai 220 V

Ķēde, kas samontēta bez uzstādīšanas kļūdām no kopjamām detaļām, iedarbina dzesētāja motoru, kad ir ieslēgta strāva.
Kā darbināt dzesētāju LED matricas dzesēšanai 220 V

Pārbaudiet darbības parametrus palīdzēs multimetram līdzstrāvas sprieguma mērīšanas režīmā, kas savienots paralēli dzesētājam. Motora darba sprieguma diapazons ir diapazonā no 9 ÷ 14 voltiem. Pie augšējām robežām ventilatora troksnis ievērojami palielinās.Balasta jaudas palielināšanās palielina izejas spriegumu. Samazināšana ir pretēja.
Kā darbināt dzesētāju LED matricas dzesēšanai 220 V

Stiprinājuma ievietošana plastmasas apvalkā pasargās no elektriskās strāvas trieciena. Lai savienotu vadus pie ierīces ieejas un izejas, ir uzstādīti spaiļu pāri.
Kā darbināt dzesētāju LED matricas dzesēšanai 220 V

Korpuss ir uzstādīts uz radiatora, uz kura ir novietota LED matrica. Strāvas vads ir savienots ar paralēli savienotajiem LED draivera un PSU strāvas vadiem.
Kā darbināt dzesētāju LED matricas dzesēšanai 220 V

Jums jāpārliecinās, ka nekas netraucē brīvu asmeņu griešanos.
Kā darbināt dzesētāju LED matricas dzesēšanai 220 V

Ķēdes pazīmes


Visi ķēdes elementi ir pakļauti dzīvībai bīstamam 220 V spriegumam, tāpēc:
 • strādājiet ar ķēdi, kad strāva ir izslēgta un balasta kondensators ir izlādējies;
 • Kravas (dzesētāja) atvienošana, vispirms neizslēdzot strāvu, novedīs pie ierīces kļūmes;
 • ir nepieciešams aizsargāt ķēdi no īssavienojuma, uzstādot drošinātāju.

Strāvas padeves galvaniskās izolācijas neesamība no tīkla tiek kompensēta ar mazu izmēru, svaru un zemu trokšņa līmeni darbības laikā.
Komentāri (6)
 1. Viesis Maikls
  #1 Viesis Maikls Viesi 2019. gada 29. marts 02:14
  1
  Hm ... vai nav tik viegli ievietot sprieguma samazināšanas plāksni? Uz Ali ir atšķirīgi, sākot no 30r. Tikpat mazs izmērs.
 2. Anatolijs Petrovičs Knyazevs
  #2 Anatolijs Petrovičs Knyazevs Viesi 2019. gada 13. aprīlis 12:46 plkst.
  0
  Kaut ko es nesapratu šīs publikācijas autoru! Kāpēc rādīt lodēšanas detaļu fotoattēlus, ja lodēšana absolūti nav pareiza? Pēc tam, kad tas ir savienots ar taisngrieža tiltu, balastā nav pretestības, bet slodze tiek savienota nevis pēc tilta, bet tūlīt pēc kondensatoriem! Trūkst arī Zener diodes! Ja viņi īsti nesaprot meistarus, ja viņi šādi savienojas, tad viņi var ciest no eksplodētiem elektrolītiskiem kondensatoriem utt., Utt.
 3. Vita
  #3 Vita Viesi 2019. gada 14. aprīlis 05:08
  0
  Es vēlreiz jautāšu par TB. Šādos gadījumos jums ir nepieciešams zems trokšņa līmenis, piemēram, mitrinātāji, tāpēc ar to neaizmigsit. Autorei nevajadzētu būt pārāk slinkai, visu slēpt.
 4. Vita
  #4 Vita Viesi 2019. gada 14. aprīlis 05:32
  0
  Attiecībā uz ķēdi pats autors saprot, ka tas ir bīstams, to var izvēlēties pēc PSU jaudas no vecās ierīces, ķēdē galvenā slodze ir kondensators pie ieejas, tāpēc, ja ir problēmas, tas izlauzīsies, varbūt drošinātājs nepalīdzēs, ja netiks pareizi izvēlēts, Lai aizsargātu dzesētāju, jūs varat ievietot diodi virknē, varbūt vispirms tas izdegsies.
 5. Es esmu
  #5 Es esmu Viesi 2019. gada 17. aprīlis 12:52
  0
  Tas ir tieši tas, ko jūs nevarat darīt !!! Šeit viss nav kārtībā, un pat slinks komentēt.
 6. ozi
  #6 ozi Viesi 2019. gada 17. aprīlis 15:44 plkst.
  0
  Teksts ir pipeti. Es neiesaku lasīt un ienirt tējkannās. It kā teksts būtu salikts no 70. gadu “jaunā tehniķa” atmiņas, un attēli ir jauni. Stabilizators ir it kā minēts, bet nav īpaši aprakstīts. Šaura un ne visai nepieciešama vieta. Ķēdei būtu bijis pietiekami 2 diodes, 1 rezistors (vēlams 2) un 1 kondensators klasiskajam lādētājam. Liekas, ka dabā tie bija gandrīz tik pielodēti - 2 labās diodes var viegli pielodēt. Neskatoties uz to, labāks ir lielāks pasīvs radiators.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām