DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Oriģināla DIY ģitāras glezna
Radošiem cilvēkiem ir personība. Spilgts, neaizmirstams attēls, tāpat kā dārgakmens griezums, spēj uzsvērt mākslinieka talantu, padarīt viņu atpazīstamu pielūdzēju vidū.
Šodien mēs runāsim par neparasto ģitāras krāsošanas tehnoloģiju un ne tikai. Tā īpatnība ir tāda, ka rezultāts ir pilnīgi unikāls, jo daba to rada, spontāni sajaucoties krāsām un krāsas toņiem. Nevienam noteikti nebūs otra šāda rīka!
Ģitāras oriģināls gleznojums ar savām rokām

Daži vārdi par pašu tehnoloģiju


Nosaukums virpuļojošs / angļu valodā burtiski nozīmē sagriešanos, virpuļošanu, riņķošanu. Dizaineri nekavējoties to iemīlēja, piešķirot viņu darbiem neticamu dinamiku no bezgalīgām līnijām.
Patiešām, no ārpuses šķiet, ka kāds ar neredzamu roku veica vētru vannā ar krāsu, aizmirstot sajaukt visu daudzkrāsaino diapazonu. Un lieta ir tāda, ka pati krāsa atrodas uz virsmas, un krāsošanai netiek izmantoti papildu instrumenti - sukas, veltņi utt.
Tātad radošam eksperimentam mums ir nepieciešams:
 • Konteiners šķīduma pagatavošanai.
 • Ūdens.
 • Dažādu krāsu (eļļa, PF) krāsa.
 • Caurspīdīga, spīdīga laka.

Rokasgrāmata ir šāda:
 • Maisīšanas nūja virpuļa piešķiršanai pārklājumam.
 • Maskēšanas lente (līmlente).
 • Smilšpapīrs.
 • Birste lakai.

Virpuļojošs krāsošanas process


Ģitāras oriģināls gleznojums ar savām rokām

1. Pirms šķīduma sagatavošanas ir jāsagatavo paša mūzikas instrumenta apstrādātā virsma. Noņemiet stīgas, tapas un citas noņemamas detaļas. Atdaliet fretboard no ģitāras klāja. Tātad jums būs vieglāk to iegremdēt traukā ar šķīdumu.
Ģitāras oriģināls gleznojums ar savām rokām

2. Apgrieztā virsma jānotīra no taukiem un lakām. Gadījumā, ja trūkst pamatkrāsas uz koka, to var iepriekš uzklāt kā pamatni. Šis brīdis ir paredzēts amatierim, un tas nav priekšnoteikums virpuļošanai. Kā redzat fotoattēlā, kapteiņa ģitāras bāzes krāsa ir balta. Kam ir pamata pārklājums, jums nav nepieciešams gruntējums. Bet, ja tas ir tīrs koks, tas vispirms ir jāgruntē. Augsne jāizvēlas no tās pašas ķīmiskās grupas kā krāsa.
3. Visas vietas, kurām jāpaliek neskartai ar krāsu, jāpielīmē ar maskēšanas lenti. Klājam jūs varat piestiprināt kakla līdzību no koka virpas, lai pēc iegremdēšanas vannā ar šķīdumu nepaliktu pirkstu nospiedumi.
4. Šķīdumu virpuļošanai sagatavo no ūdens un nātrija tetraborāta vai borskābes ar ātrumu 1 tējkarote / 1 litrs ūdens. Proporciju pārbauda, ​​iegremdējot tajā krāsu, kurai jāpaliek virsmai. Virpināšanai parasti izmanto 3-4 krāsas nokrāsas. Tomēr noteikumi šeit nepastāv. Līniju biezumu var variēt ar rokām.
Ģitāras oriģināls gleznojums ar savām rokām

5. Lēnām iegremdējot elementu šķīdumā, virziet to pa izveidoto krāsaino plēvi, it kā savācot uz tā krāsu. Atcerieties, ka tehnoloģija ir paredzēta vienai niršanai, un jums nebūs otrās iespējas izveidot unikālu attēlu!
Ģitāras oriģināls gleznojums ar savām rokām

Ģitāras oriģināls gleznojums ar savām rokām

6. Kad apgleznotais ģitāras elements atrodas virs virsmas, no tā atņem pārējo šķīdumu un ļauj tam nožūt. Žūšanas laiks ir atkarīgs no krāsas veida, parasti 12–24 stundas temperatūrā +20 grādi pēc Celsija.
Ģitāras oriģināls gleznojums ar savām rokām

Ģitāras oriģināls gleznojums ar savām rokām

7. Jāfiksē modelis, ko veido krāsas līnijas. Lai to izdarītu, ir piemērota caurspīdīga vai dzintara ūdensnecaurlaidīga laka, piemēram, poliuretāns. Tie aptver visu ģitāras virsmu, ieskaitot aizmuguri, tās slēptās zonas.
8. Pēdējā daļa būs lakas virsmas pulēšana. Daži amatnieki tam izmanto asināšanas mašīnu ar filca apļiem.Bet, ja šajā jomā nav pieredzes, nav vērts riskēt, jo filcs ļoti ātri uzsilda virsmu, un jums tas ir jāizmanto ļoti uzmanīgi. Manuālai pulēšanai ir piemērots smilšpapīrs-nulevka ar graudu lielumu 1000–2000. Pēc galīgās montāžas rīks kļūs par patiesi unikālu radošuma un dizaina šedevru!
Ģitāras oriģināls gleznojums ar savām rokām

Ģitāras oriģināls gleznojums ar savām rokām

Praktiski padomi


 • Pirms sākat virpuļot ģitāras traipu, sāciet darbu ar nevajadzīgiem finiera vai koka gabaliem. Tiklīdz esat piepildījis roku un varat pārliecinoši tikt galā ar krāsošanas, žāvēšanas un nostiprināšanas procesu ar lakām, turpiniet, lai izveidotu šedevru.
 • Dažādu veidu krāsu, kā arī to šķīdinātāju saķere un savietojamība ne vienmēr ir piemērota šai tehnoloģijai. Nemēģiniet eksperimentēt ar laku / šķīdinātāju nitro grupu, kurai ūdens principā ir kontrindicēts. Mēģiniet izmantot lētas krāsas kombinācijā ar reaģentu un ūdeni. Dārgi un patentēti kolēģi noteikti nepasliktinās darba virsmu.
 • Lai iegūtu perfekti pabeigtu virsmu, amatnieki izmanto slēgtas telpas, bez putekļiem - apdares kameras. Ja šaubāties par gala rezultātu, pēc krāsošanas griezieties pie profesionāliem gleznotājiem, piemēram, automašīnu remontdarbnīcās, kuras ar smidzināšanas pistoles palīdzību lieliski veiks šo darbu.

Virpuļošana joprojām ir tendence šodien. Viņu interesē tīmekļa dizaineri, mēbeļu ražotāji, mākslinieki un stikla un auduma izstrādātāji. Tomēr šī dekorēšanas metode ir lieliski piemērota vecās ģitāras restaurācijai, kurā bija skrambas, mikroshēmas vai nevēlami uzraksti. Pilnīgs atjauninājums viņai piešķirs otro dzīvi, ļaujot ikvienam arī priecāties par unikālo skaņu, kāda ir visiem apkārtējiem.

Noskatieties video


Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām