DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Kā no automašīnas priekšējiem lukturiem mājsaimniecībai izgatavot 220 voltu laternu (prožektoru)
Kad radās ideja kā ielu apgaismojumu izmantot automašīnas lukturus, uzreiz radās jautājums par šāda apgaismojuma jaudu.


“Vietējās” 12 voltu spuldzes izmantošana izrādījās problemātiska - transformators neiederas galvenajā lukturī! Tam nebija vēlēšanās atsevišķi atdalīt laikapstākļu necaurlaidīgu apvalku un no tā uz galveno lukturi novadīt liela šķērsgriezuma vadu.


Izeja no šīs situācijas bija kompaktu halogēna lampu izmantošana ar spriegumu 220 volti. Pārdošanā bija lampas ar jaudu 35 un 50 vati. Es dzirdēju apmēram 75 vati, bet nevarēju atrast. Piemēroti abi atrastie veidi - strādājiet veiksmīgi.


Atlika tikai nākt klajā ar uzticamu veidu, kā to uzstādīt lukturī, kas ļauj bez īpašām grūtībām nomainīt neizdevušos lampu.

Sāksim ar standarta 12 voltu lampas “demontāžu”, lai noņemtu stiprinājumus.

Lukturis ir pats lukturis un montāžas "svārki", kas savienoti ar lodēšanu.


Mēs atdalām lampu no svārkiem, kas sasilda lodēšanas vietu, uz jebkura pieejamā aprīkojuma, mūsu gadījumā tā ir gāzes plīts.Tad mēs izgriezām gabalu no folijveida tekstolīta, atzīmējam to atbilstoši sīpola kāju izmēram, urbjam, sagriežam, lodējam pa perimetru un beigās iegūstam sekojošo:

 
Lampu kāju stiprinājumu meklēšana noveda pie blusu tirgus. 2RM vīriešu savienotājs (māte) bija ideāli piemērots mūsu mērķim.


Izmēģiniet, izmēriet - noteikti kaut ko paņemiet.
Mēs ievietojam un lodējam "kāju turētājus"
Tas viss ir - lukturis ir gatavs uzstādīšanai lukturīMontāža izskatās šādi:

Pašmāju autors: Ika_tander

Komentāri (3)
 1. Vētenis
  #1 Vētenis Viesi 2011. gada 26. novembris 21:08
  0
  Ideja ir lieliska, tikai priekšējie lukturi tagad ir reti, kazakos un KAMAZ tādos, ja nemaldos, labi, manuprāt, uz penss) Es pieslēdzos 12 spilgtumā, diapazons ir lielisks, ir interesanti redzēt, ka no 220X50 vatiem būs
 2. Vladimirs Aņisimovs
  #2 Vladimirs Aņisimovs Viesi 2017. gada 9. novembris 08:14
  0
  Halogēnās lampas ir ļoti karstas, un šī konstrukcija ilgi nenotiks, lodmetāls izkausēsies un plūdīs ar visām no tā izrietošajām sekām - īssavienojums un elektriskās strāvas trieciena risks 220 volti
  1. ĢD
   #3 ĢD Viesi 2017. gada 4. decembris 00:19
   0
   Kāju turētājiem ir pielodēti vara stieples ar lielu šķērsgriezumu, kas kalpo kā siltuma izlietne. Svārku uzstādīšanu ir grūti izkausēt pat uz gāzes plīts - tā ir pati siltuma izlietne, un, pieskaroties ķermenim, tā izdala siltumu. Lodēšanai tika izmantots POSSu-30. Ilgstoša darbība pierādīja shēmas uzticamību.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām