DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Motora stāvokļa diagnostika 5 minūtēs bez instrumentiem
Ir vairāki vienkārši, bet efektīvi veidi, kā novērtēt jebkuras automašīnas dzinēja stāvokli, neapmeklējot servisa centrus. Šīs zināšanas būs noderīgas ne tikai transportlīdzekļa ikdienas darbībā, bet arī palīdzēs izdarīt pareizo izvēli, pērkot lietotu automašīnu.
Motora diagnostika 5 minūtēs bez instrumentiem

Kas būs nepieciešams diagnostikai


Visa pārbaude tiek veikta vizuāli, un tai nav nepieciešams īpašs rīks. To var vadīt pat pilnīgi nesagatavots cilvēks, galvenais, lai viņam būtu laba dzirde un redze, banknote kabatā un slapjās roku salvetes.

Kāda ir labākā vieta, kur sākt?


Protams, arī motora vizuāla pārbaude ir diezgan informatīva, it īpaši tirgū. Brūces motors nedrīkst izstarot metāla skaņas, darboties vienmērīgi un stabili. Bet galvenā uzmanība tiks vērsta uz izpūtēja izpēti, precīzāk, tām nogulsnēm, kas veidojas motora darbības laikā. Bīdiet pirkstu kontaktligzdas iekšpusē un izpētiet, kas patiesībā uz tā paliek.
Motora diagnostika 5 minūtēs bez instrumentiem

Izplūdes gāzu vizuāla pārbaude


Neliels kvēpu daudzums uz izplūdes caurules sienām ir normāli, taču pilnīga jebkāda piesārņojuma neesamība liek domāt, ka pārdevējs ir pieredzējis cilvēks un viņam ir ko slēpt. Eļļas un kondensāta klātbūtne ir slikta zīme, kas norāda uz motora darbības problēmām un tā pasliktināšanos.

Pārbaudiet aizvilkšanu


Motora diagnostika 5 minūtēs bez instrumentiem

Darbojoties motoram, jums jāpievieno banknote tā, lai kaut kur būtu pārklāta apmēram viena trešdaļa izplūdes caurules. Tas jānospiež no sāniem, kas atrodas pretī malai. Ja gāzes pārvietojas uz iekšu, rēķins to nekavējoties parāda. Šajā gadījumā ir iespējamas novirzes no normas gāzes sadales un degvielas sistēmu darbībā, automašīnas kontaktdakšas un, visticamāk, viena vai vairāku vārstu pāreja.
Ja rēķins vibrē tikai ārpuses virzienā, tad ar aizdedzi un vārstiem viss ir kārtībā.

Izplūdes gāzu atkārtota pārbaude


Šai pārbaudei būs jāpārliecinās, ka motors 1-2 minūtes darbojas ar lielu ātrumu (3-4 tūkstoši). Ja pārdevējs to novērš, dodieties prom, pat ja jums patīk automašīna. Dūmu klātbūtne norāda uz nodilušiem virzuļa gredzeniem. Pēc gāzēšanas jums atkal vajadzētu vilkt pirkstu gar caurules iekšpusi. Uz sienām var palikt nedaudz kondensāta un ļoti maz kvēpu. Eļļas klātbūtne ir slikta zīme.
Motora diagnostika 5 minūtēs bez instrumentiem

Zināšanu pielietošanas rezultāti praksē


Šādi vienkārši “triki” ļauj ne tikai patstāvīgi uzraudzīt jūsu automašīnas motora stāvokli. Šīs metodes izmantošana, meklējot un pērkot jaunu automašīnu otrreizējā tirgū, palīdzēs izvairīties no negodīgiem pārdevējiem un novērsīs iespējamos finansiālos zaudējumus, kas saistīti ar nesen iegādātās automašīnas neplānotu remontu.

Noskatieties video


Komentāri (1)
  1. Gregorijs
    #1 Gregorijs Viesi 2019. gada 22. februāris 06:08
    1
    Pirmkārt, aukstā darba apstākļos vajadzētu būt kondensātam, un, otrkārt, ja vārsti ir izdeguši, tad bez rēķina būs redzams, ka motors ir troit.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām