DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » » »Rakstzīmju izspiešana uz koka
Diezgan bieži koka izstrādājumu ražošanā uz koka izstrādājumu virsmas ir jāpiemēro dažādas zīmes, piemēram, burti un cipari.
Šo darbību var veikt dažādos veidos, piemēram, vienkārši zīmēt zīmes ar pildspalvas ar flomāsteru, pielīmēt tās uz papīra vai kartona vai izdedzināt, uz virsmas uzliekot jau sagatavotas un kvēlojošas zīmju sagataves.
Rakstzīmju izspiešana uz koka

Ir vēl viens veids, kā uz koka virsmām uzklāt burtus un ciparus, tas ir, tos izspiest. Zemāk mēs apsvērsim šo ļoti viegli īstenojamo metodi, kuras ieviešanai jums ir nepieciešama neliela pacietība un daži materiāli un rīki.

Mums būs nepieciešams:


 • atkvēlinātas (adīšanas) stieples gabals;
 • garie knaibles (platypuses);
 • plakans āmurs;
 • laka un krāsa.

Rakstzīmju izspiešanas process uz koka virsmas


1. Vispirms jums ir jāizveido visu nepieciešamo zīmju komplekts, izmantojot pāris platypuses, šim nolūkam izmantojot atlaidinātu vadu. Turklāt dažus zīmju elementus var apvienot.
Apsveriet, piemēram, skaitļus. Nav jēgas saliekt visu no stieples. Tātad tukšo vienību var izmantot, lai izspiestu daļu no četrām. No trīs un četriem elementiem jūs varat izveidot pieci. Ja pagriežat sešus, jūs saņemat deviņus utt.
Rakstzīmju izspiešana uz koka

2. Turklāt, lai nemaldos, ir iespējams ar zīmuļa vai marķiera palīdzību uzzīmēt rakstzīmju virkni uz koka virsmas.
3. Pēc tam, izmantojot pagaidu trafaretu, iestatiet numura vai tā elementa stieples formu un sasitiet ar āmuru. Ja veidlapa ir iestrēgusi kokā, tad to var uzmanīgi izņemt no gultas, noliekot to ar plānu adatu vai biezu adatu.
Rakstzīmju izspiešana uz koka

4. Lai mehāniski izspiestas zīmes izskatījās estētiski vai atbilstoši koka izstrādājuma kopējam dizainam, tās var krāsot vienā krāsā.
Rakstzīmju izspiešana uz koka

Bet jums rūpīgi jāizkrāso zīmju padziļinājumi, it īpaši, ja pamats ir mīksts koks, piemēram, priede vai liepa. Pretējā gadījumā krāsa, kas iekritusi zīmju padziļinājumos, sāks izplatīties visās porās visos virzienos, un burtu un ciparu kontūras zaudēs formu skaidrību.
Rakstzīmju izspiešana uz koka

Lai tas nenotiktu, pirms krāsošanas depresijas jāpārklāj ar laku un jāļauj sacietēt. Pēc tam jūs varat uzklāt krāsu. Ja pēc krāsas nožūšanas virsma ar apdrukātajām zīmēm atkal tiek lakota, tad uzraksti kalpos, nezaudējot kvalitāti daudzus gadus.
Rakstzīmju izspiešana uz koka

Kur ir iespējams izmantot šo rakstzīmju iegūšanas metodi uz koka virsmas? Jūs, piemēram, varat numurēt āķus uz pakaramā ģērbtuvē, vairogu ar atslēgām hostelī, pjedestāla gala virsmu ar paraugiem utt.
Komentāri (2)
 1. Viesis Alekss
  #1 Viesis Alekss Viesi 2019. gada 1. februāris 15:18 plkst.
  0
  Vieglāk izdegt vai rakstīt ar zīmuli, ja nepieciešams, uz īsu brīdi.
 2. Eugene
  #2 Eugene Viesi 2019. gada 1. februāris 19:35
  0
  Oho! Vai esat mēģinājuši izdegt? Manuprāt, būs mazāk satraukumu ar tādu pašu kvalitāti.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām