DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Kā aizsargāt iPhone uzlādes vadu
Kā aizsargāt iPhone uzlādes vadu

Vietās, kur strauji mainās iPhone strāvas vada diametrs, tā darbības laikā (saliekšana, izstiepšana) visbiežāk tiek novērota stresa koncentrācija. Tā rezultātā izolācija šajās sekcijās ātrāk nolietojas vai pat izstrādājuma integritāte tiek pilnībā zaudēta.
Lai pagarinātu iPhone strāvas vada darbības laiku, pie pirmajām bojājuma pazīmēm jāveic aizsardzības pasākumi. Piemēram, izolējiet potenciāli vājo vietu uz auklas ar lenti.
Kā aizsargāt iPhone uzlādes vadu

Tomēr ir vienkāršāks un uzticamāks veids, kā aizsargāt iPhone strāvas vadu ar saraušanās caurulēm. Lai tiktu galā ar šādu uzdevumu, nevienai personai nav grūti. Galvenais ir izvēlēties pareizo siltuma saraušanās diametru.

Saraušanās caurules strāvas vads iPhone


1. Šajā gadījumā pirmais solis ir ļoti svarīgs. Kā jau minēts iepriekš, ir jāizvēlas termiski sarūkošās caurules optimālais diametrs. Tam nevajadzētu būt pārāk lielam, jo ​​tad siltuma sarukums brīvi satvers vadu, un aizsardzības efekts (elektriskais un mehāniskais) nebūs uzticams un izturīgs.
Kā aizsargāt iPhone uzlādes vadu

Ar nelielu siltuma saraušanās diametru tas var pārsprāgt, kad tiek saspriegts lielākais posms vai saraušanās procesā pēc sildīšanas. Kanāla garumu galvenokārt nosaka iPhone strāvas vada darbības apstākļi. Daudzos gadījumos pietiks ar 50 mm garumu.
Kā aizsargāt iPhone uzlādes vadu

2. Ar vislielāko piesardzību, lai nesabojātu, mēs stiept kambari uz auklas, īslaicīgi apturēt to ar pirkstiem vai izolācijas lenti. Tad mēs novietojam cauruli virs tuvumā esoša karsta siltuma avota. Tā var būt elektriskā plīts ar elektrības vai gāzes padevi, šķiltavas vai sērkociņi, gāzes deglis vai fēns.
Kā aizsargāt iPhone uzlādes vadu

Sildot termiski sarūkošu cauruli, ir jāievēro īpaša piesardzība: galu galā tā, tāpat kā strāvas vads, no pārmērīga karstuma, nemaz nerunājot par atklātu uguni, var kļūt sadedzināta un kļūt nelietojama jebkam. Lai process noritētu normāli, pietiek ar karstu konvekcijas gaisu, kas paceļas virs uguns.
3. Saskaroties ar augstu temperatūru (75–110 grādi pēc Celsija), siltuma sarukums sāk samazināties šķērsvirzienā vairākas reizes (no divām līdz sešām), sīki atkārtojot iPhone strāvas vada formu. Precīzi izvēloties caurules diametru un saglabājot temperatūras režīmu, fit ir absolūti blīvs un izturīgs.
Kā aizsargāt iPhone uzlādes vadu

Kā aizsargāt iPhone uzlādes vadu

Kā aizsargāt iPhone uzlādes vadu

Daži skaidrojumi un komentāri


Šeit aplūkotās termiski saraušanās caurules ir pazīstamas arī ar citiem nosaukumiem: termiski saraujošās caurules, termiski saraujošās caurules, ar termokontrahektējamām cambric caurulēm, TTY caurulēm utt.
Lai pareizi izvēlētos termiski sarūkošās kambrikas diametru, jāievēro divi vienkārši noteikumi:
1. Strāvas vada vai jebkura cita stieples mazākajam šķērsgriezumam, kas jānostiprina ar termiski saraujošu cauruli, pēc vismaz pilnīgas atdzišanas vismaz par 10% vajadzētu pārsniegt maksimāli saraušanās termiski saraušanās materiāla minimālo iekšējo šķērsgriezumu.
2. Stieples lielākajam šķērsgriezumam, kas jānostiprina ar termiski saraušanās cauruli, pirms lietošanas jāpārsniedz 10% vai vairāk no termiski saraušanās materiāla iekšējā šķērsgriezuma.
Tā kā termiski sarūkošās caurules ir pieejamas dažādās krāsās, ar viņu palīdzību jūs varat papildus atrisināt vēl vienu svarīgu problēmu: veikt vadu krāsu marķēšanu.Tas ļaus ātri atrast pašreiz nepieciešamo vadu vai vadu.
Kā aizsargāt iPhone uzlādes vadu

Kā aizsargāt iPhone uzlādes vadu
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām