DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Kapelīns krāsnī
Cepšana krāsnī ietaupa virtuvi no zivju smakām. Cepamā pannā zivis būtu jācep trīs kārtās, visi kepeīni, kas sadalīti keramikas formā, nekavējoties nonāk cepeškrāsnī. Ceptas zivis burtiski spīdīgas ar taukiem, un ceptu kapelīnu var izjaukt gabaliņos, sevišķi netīros pirkstos. Zivju mīkstums paliek sulīgs, āda kļūst kaltēta kraukšķīga "carapace". Iepriekš marinēšana un sojas-citrona marināde pārveidos pazīstamo garšu.
Kapelīns krāsnī

Produkti:


  • kapelīns - 500 g
  • milti - 1/2 ēd.k.,
  • sāls - 1/2 tējk.,
  • sojas mērce - 3 ēd.k. l.,
  • citronu sula - 2 ēd.k. l.,
  • malti sarkanie pipari - 1/4 tējk.,
  • kurkuma - 1/4 tējkarotes,
  • Provansas augi - 1/2 tējk.,
  • saulespuķu eļļa - 2 ēd.k. l

Kapelīns krāsnī

Kapelīna pagatavošanas secība cepeškrāsnī:


1. Tiek cepts skaists kapelīns, kas paliek pat pēc atkausēšanas. Liekti liemeņi ar saplēstām pusēm cepšanas laikā pilnībā zaudēs savu formu. Zivis vajadzētu atkausēt istabas temperatūrā, saldētas briketes nedrīkst pakļaut karstam ūdenim.
2. Atkausēto kapelīnu mazgā aukstā ūdenī.
Kapelīns krāsnī

3. Kapelinu izklāj slāņos. Sojas mērci sajauc ar karstajiem sarkanajiem pipariem un kurkumu, un katru zivju kārtu ieziež ar mērci.
Kapelīns krāsnī

4. Izsmidziniet kapelīnu ar izspiestu citronu sulu. Atstājiet zivis marinēt divas līdz trīs stundas. Ledusskapī liek bļodiņu kapelīna.
Kapelīns krāsnī

5. Marinēts kapelīns izklāts uz šķīvja un viegli ieziests ar augu eļļu. Jūs varat atteikties no eļļas, bet tad ceptas zivis būs sausas. No sojas mērces pagatavots sālīts kapelīns. Ja jums patīk vidējais sāļums, jūs varat vienmērīgi sadalīt pusi tējkarotes sāls visiem liemeņiem. Tad zivis pārkaisa ar zemes provansas augiem.
Kapelīns krāsnī

6. Katru liemeni no abām pusēm sarullē miltos.
Kapelīns krāsnī

7. Mazas zivis vislabāk cep biezu sienu keramikas formās. Veidlapas eļļo ar augu eļļu, kapelīns tiek izklāts rindās. Zivis jānovieto tā, lai liemeņi tikai pieskartos, bet nepārklājas. Tad visu kapelīnu cep vienmērīgi.
Kapelīns krāsnī

8. Cepeškrāsni uzkarsē līdz 180-190 grādiem. Ielieciet formu ar zivīm 25-30 minūtes. Ir cepšanas iespējas augstākā temperatūrā un mazāk laika. Bet ilgstoša cepšana mērenā temperatūrā neradīs liemeņu pārcepšanu un plaisāšanu. Zivju izskats liecina par tās gatavību: malas ir brūnas, kas nozīmē, ka ir laiks izkļūt no krāsns.
Kapelīns krāsnī

9. Ceptu kapelīnu pasniedz karstu. Jūs varat iztikt bez garnīra, aizstājot to ar sagrieztiem svaigiem dārzeņiem. Kapelīns būs īpaši garšīgs, ja to pasniegs ar salātiem un svaigiem tomātiem.
Kapelīns krāsnī

10. Atdzesēts kapelīns nav atkārtoti jāsilda. Aukstā traukā sojas-citrona kodināšanas rezultāti ir labāk jūtami.
11. Ceptas zivis tiek uzskatītas par ļoti veselīgām. Ja nevēlaties piespiest viesus kārtot mazas zivis un izņemt kaulus, varat pagatavot garšīgas sviestmaizes. Mīksto krējuma sieru izklāj uz rudzu maizes šķēlēm, un virsū uzliek saplacinātus, ceptus liemeņus, kas atbrīvoti no galvām, iekšām un kauliem.
12. Alus mīļotājiem patiks auksti marinēti un cepti kapelīni; tas labi der šī dzēriena tumšajām šķirnēm.
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām