DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Pašdarinātas sprauslas graverim
Gravētājs jeb urbjmašīna ir ļoti nepieciešama un noderīga lieta tiem, kam patīk nodarboties ar kokgriezumiem, akmeni, metālu un tā tālāk. Bet graviera derēs ne tikai grebšanai. Tas var ļoti labi palīdzēt arī saliekot vai labojot kaut ko miniatūru, lai no metāla vai plastmasas izgrieztu nepieciešamo daļu, kuru nevar sagriezt ar šķērēm. Viņi var arī noslīpēt minerālus vai vienkārši skaistus akmeņus. Gravējam ir ļoti daudz sprauslu: zāģa asmeņi, slīpēšanas diski, dažāda lieluma akmeņi, sukas (gan vienkāršas, gan metāla), filca diski, dažādi griezēji kokam un stiklam, kā arī, protams, urbji.
Pašdarināti gravēšanas padomi

Tik dārgas lietas kā graviera pirkšana ir tikai puse no cīņas (tomēr darīt to pats nav arī sarežģīti). Visā lietošanas laikā ieteicams atjaunināt un papildināt arī esošos urbumu, dzirnavu un citu sprauslu krājumus, kas arī nav lēti. Jebkurā gadījumā tie (kaut kādu iemeslu dēļ!) Ir dārgāki nekā tā paša standarta izmēra instrumenta palīgmateriāli un sprauslas. Bet tas nav nepieciešams iegādāties visus pēc kārtas - dažas sprauslas var diezgan viegli izgatavot neatkarīgi. Protams, diez vai ir iespējams izgatavot tik sarežģītus instrumentus kā koka frēze, urbjmašīna vai dimanta urbis gravēšanai uz stikla, bet, piemēram, mazus failus koka un plastmasas griešanai, slīpēšanai un filca diskiem, jūs to viegli varat izdarīt pats.
Pašdarināti gravēšanas padomi

Pat ja trūkst prasmju. Es domāju, ka ar šķēru pāri katrs cilvēks spēj nogriezt pareizo apli, ko uz sagataves novilcis kompass. Turklāt parastos veikalos, kas pārdod šādas preces, jūs neatradīsit dažus palīgmateriālus. Mums ir jāpasūta un ilgi jāgaida, kad viņi ieradīsies, un vai viņi vispār ieradīsies ... Un, ja viņi to darīs, tas nav fakts, ka viņi izrādīsies kvalitatīvi un uzticami. Slīpēšanas diski, ko nesen saņēmu pa pastu, bija tik trausli, ka neliela spiediena dēļ viens no tiem salūza ... Parasti, ja vēlaties kaut ko darīt labi, dariet to pats! Šodien mēs apsvērsim vairākas iespējas ilgstošāka instrumenta neatkarīgai ražošanai.

Zāģa asmeņi kokam un plastmasai


Jums būs nepieciešams:
 • Metāla aplis vai lokšņu metāla gabals, kura biezums nepārsniedz milimetru.
 • Kompass un zīmulis.
 • Šķēres.
 • Urbt un urbt.
 • Slīpēšanas mašīna ar griešanas asmeni.
 • Bērnu dizainera metāla skrūve ar uzgriezni vai no saliekamā elektriskā spraudņa.

Vispirms uz metāla loksnes, kuras diametrs ir 3-5 cm, ir jānovelk aplis, izmantojot kompasu un zīmuli. Biju gatavojis metāla loku no lustras, tikai ar lielu caurumu centrā. Lai ietilptu caurumā zem nelielas skrūves, izgrieziet (vai paņemiet gatavībā, ja tāds ir) divas paplāksnes tā, lai tās pārklātu caurumu uz nākotnes zāģa asmeni. Katra paplāksnes centrā mēs izveidojam caurumu skrūvei, izspiediet diska caurumu abās pusēs ar paplāksnēm, izlīdziniet to centrā un pievelciet to ar uzgriezni un skrūvi.
Pašdarināti gravēšanas padomi

Pašdarināti gravēšanas padomi

Tālāk jums jāsamazina diska zobi.
Pašdarināti gravēšanas padomi

Mēs veicam slīpi griezumus visā diska malā ar 3-4 mm dziļumu un ar 2 mm soli. Jūs to varat izmantot.
Pašdarināti gravēšanas padomi

Pašdarināti gravēšanas padomi

Pašdarināti gravēšanas padomi

Asmens plastmasas griešanai, mēs darām tieši to pašu, atkārtojot iepriekš minētās procedūras, izņemot zobu asināšanu. Šeit griezumi jāveic taisnā leņķī, divu mm dziļumā, kā arī ar divu mm soli.
Pašdarināti gravēšanas padomi

Zobiem jābūt īsiem un platiem. Šo disku var izmantot dažādu blīvumu plastmasu, kā arī plexiglass un textolites zāģēšanai.
Pašdarināti gravēšanas padomi

Slīpēšanas un filca riteņi


Jums būs nepieciešams:
 • Plāns slīpēšanas disks (jūs varat to izmantot, vai arī mikroshēmu kopumā, bet ne biezāku par milimetru).
 • Filca gabals, 7-10 mm biezs (tieši pa labi no filca bagāžnieka).
 • Kompass un zīmulis
 • Nazis.
 • Metāla šķēres.
 • Emery mašīna.
 • Plāna skrūve ar uzgriezni.

Arī šeit ražošana nav ļoti atšķirīga no pirmajām divām iespējām. Mēs arī zīmējam 3-5 cm apli ar kompasu.
Pašdarināti gravēšanas padomi

Pašdarināti gravēšanas padomi

Tikai asu filcu, iespējams, vislabāk var sagriezt ar asu nazi, jo tas ir diezgan biezs, un visus pirkstus sasmalcināju ar šķērēm. Vislabāk ir sagriezt slīpripu vai šķēres metālam vai uz slīpmašīnas ar tādu pašu griešanas riteni. Tālāk mēs izveidojam caurumus apļu centros un abās pusēs pievelciet ar skrūvēm un uzgriežņiem.
Pašdarināti gravēšanas padomi

Pašdarināti gravēšanas padomi

Pašdarināti gravēšanas padomi

Miniatūra gravēšanas griezēja


Jums būs nepieciešams:
 • Ritenis no šķiltavas, kas raisa krama dzirksteli.
 • Skrūve, kas iederēsies riteņa caurumā, un uzgrieznis - šai skrūvei.

Šajā dizainā gandrīz nekas nav jādara. Vienkārši ieskrūvējiet skrūvi ritenī un pievelciet to ar uzgriezni otrā pusē. Vienkāršākais griezējs ir gatavs. Viņa var izgatavot uzrakstus un zīmējumus uz koka, plastmasas un pat uz alumīnija un misiņa.
Pašdarināti gravēšanas padomi

Kopumā ir daudz iespēju, jums vienkārši jāpieslēdz iztēle un nedaudz pacietības.
Pašdarināti gravēšanas padomi

Noskatieties video


Komentāri (2)
 1. Viesis Aleksandrs
  #1 Viesis Aleksandrs Viesi 2019. gada 10. janvāris 16:27
  7
  Krūžu izgriešana no filca ar šķērēm ir arī mazohisms. Acīmredzot USE nav priekšstatu par iegriezumiem ...
  Pārējais ir paredzēts arī sado cienītājiem :)))
 2. Vitālijs
  #2 Vitālijs Viesi 2019. gada 11. janvārī plkst. 11:33
  5
  Jā, šis junk nav tik dārgs, bet Ķīnā tas ir santīms. Es labi saprotu filca klubu, bet zāģa asmeņi jau ir ārpus veselā saprāta. Liekas, ka autore ir pilnīgi nabadzīga.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām