DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Ātra flīžu ieklāšana ar superķemmi
Vai ir iespējams ātri un efektīvi novietot izmēru flīzes lieliem apjomiem? Kādas jaunas metodes un pašdarināti rīki pastāv šim nolūkam? Vai šajā darbā ir smalkumi un mūsdienīgas ierīces?
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Uz visiem šiem jautājumiem var atbildēt apstiprinoši. Kāda ir, piemēram, flīžu izlīdzināšanas sistēma (SVP) un ķemme „dari pats” flīžu līme izlīdzināšanai uz pamatnes.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Kā objektu mēs izvēlējāmies apsildāmu garāžu 35 kv.m platībā. Pamatne ir beztaras cementa grīda ar pievienotu šķiedru un gruntēta. Tas ir, vienkārši, tas ir parasts cementa klona ar armatūru.
Kopumā labi sagatavota pamatne ir priekšnoteikums ātram un kvalitatīvam flīžu ieklāšanas darbam, īpaši lieliem izmēriem vai ja uz tā ir defekti.

Flīžu ieklāšanas process, izmantojot SVP un pašmāju ķemmi


Materiāls, kuru mēs izmantosim, nav nosacīts, tāpēc ir jēga redzēt, kas tas ir. Visbiežāk tie ir izstrādājumi, kas neizturēja izejas pārbaudi ģeometrijas defektu dēļ. Parasti tos apzīmē ar punktu vai nu uz glazūras, vai no gala. Bez flīzes pieder arī flīzes ar jebkādām nepilnībām uz glazūras vai lielu šķembu klātbūtne malās.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Bet nevajadzētu uzskatīt beznosacījumu par kaut ko nepiemērotu. To var izmantot ar priekšrocībām apgriešanai vai ieklāšanai mazāk redzamās vietās apskatei.
Šī nestandarta flīze tika speciāli iegādāta par zemu cenu, un garāžai, mūsuprāt, tas ir tieši piemērots. Protams, strādāt ar to ir nedaudz grūtāk, taču rezultāts ar zināmām pūlēm joprojām būs lielisks.
Atbildīgākais un garākais posms ir pirmās rindas izkārtošana. Bet pirms tam ir jānovērtē un jānovērtē, kāds ir sienu līdzenums. Lieliem apjomiem vislabāk ir izmantot celtniecības vadu, lai gan lāzera lietošana nav aizliegta. Bet ar vadu tas būs daudz vienkāršāks, ērtāks un precīzāks. Turklāt mēs to izmantosim tikai, lai kontrolētu līniju, pa kuru tiek uzlikta flīze.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Arī savā darbā mēs izmantosim 3D šķērslīmeņu izlīdzināšanas sistēmu un pārbaudīsim jaunu instrumentu, kas pilnībā izgatavots no plastmasas un ir paredzēts, lai atvieglotu un paātrinātu drošu un stingru ķīļa ievietošanu skavā.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Galvenā mājās gatavotā ierīce mūsu darbā būs ķemme, kas sliecas kustības virzienā. Tas ir piestiprināts pie divām koka sānu sienām, kuras ar šķērssiju un divām strūklām savieno slīpa ķemme, lai tām nodrošinātu stingrību. Sānus piestiprina pie ķemmes galiem un ir paralēli viens otram.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Šis modernizētais rīks ļauj ātri un, pats galvenais, precīzi uzklāt tāda paša biezuma flīžu līmes slāni, kas ir neaizstājams nosacījums ātram un kvalitatīvam darbam. Galu galā, vienmērīgi uzklājot līmes šķīdumu, flīžu ieklāšana tiks veikta ātri un pēc iespējas vienkāršāk. Šādu ķemmi var izgatavot tieši objektā tikai pusstundas laikā no improvizētiem materiāliem.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Darbs ar šādu mājās gatavotu rīku ir ļoti vienkāršs un vienlaikus produktīvs. Viņam priekšā ir izklāta flīžu līme, un to izlīdzina ar špakteļlāpstiņu. Pēc tam ķemmējiet, piespiežot pie jau uzlikto flīžu galiem un nedaudz līdz grīdai, mēs virzāmies uz priekšu, pievienojot vairāk jaunu flīžu līme porciju instrumenta virzienā.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Tajā pašā laikā šāda uzlabota ierīce saglabā tāda paša biezuma līmes šķīduma sloksni ar grēdām un ieplakām uz virsmas, kas ir paralēla uzliktajām flīžu rindām. Tās ir garantija, ka, uzliekot flīzes uz līmes un kad tā slīd pāri sloksnēm, zem tā nepaliks gaiss, un flīze tiks pielīmēta visā tās virsmā.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Pēc tam katrā ieklājamās flīzes pusē tiek uzstādīti vismaz divi skavas, pretējā gadījumā būs grūti nodrošināt vienādu flīžu savienojumu platumu. Tā kā flīze ir uzlikta uz līdzenas pamatnes, nav nepieciešams to eļļot no aizmugures. To var skaidri redzēt, paceļot vienu no uzliktajām flīzēm. Var redzēt, ka līmi shagreen ādas formā ir arī tās aizmugurē, un tā ir droša zīme, ka tā ir pielīmēta visā pamatnē.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Pēc 5-6 flīžu ieklāšanas ir nepieciešams ievietot ķīļus skavās un noslēgt to savienojumu, izmantojot iepriekš demonstrēto īpašo instrumentu. Tā rezultātā tiek uzturēts ne tikai savienojumu izmērs, bet arī tiek nodrošināts vienāds flīžu līmenis savā starpā. Tajā pašā laikā nav jāizmanto līmeņa mērītājs, kura lietošana prasa daudz laika un prasa ievērojamu pieredzi.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Darbs ar SVP ir īpaši efektīvs, strādājot ar asistentu, kad visi skaidri zina, kas viņam jādara katrā brīdī. Tajā pašā laikā flīžu ieklāšanas veiktspēja palielinās apmēram 4 reizes salīdzinājumā ar tradicionālo metodi, un kvalitāte tiek nodrošināta gandrīz automātiski, ja pamatne ir pareizi sagatavota.
Vienkārši neaizmirstiet par mūra kompozīciju, kas tiek izspiesta caur šuvēm starp flīzēm. Tas nekavējoties jānoņem ar šauru suku, kas iemērc ūdenī. Tas novērsīs neproduktīvu darbu, lai noņemtu žāvētu līmi, kuru ir ne tikai grūti izpildīt, bet arī pilns ar flīžu malu un glazūras bojājumiem.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Lai pārliecinātos, ka nav kļūdu, pēc katras otrās vai trešās rindas ir jāpārbauda ieklāšanas precizitāte ar celtniecības vadu.
Ievietojot pēdējo rindu pie pretējās sienas, būs jāizmanto flīžu griezējs. Šajā gadījumā tiks ņemtas vērā flīzes, kas sākumā noraidītas ar ģeometrijas defektiem, glazūras vai šķeldo malu bojājumiem.
Pabeidzot flīžu ieklāšanu, naktī ir jāatstāj pārsegs ar SVP. Nākamajā dienā, kad līme ir pietiekami sacietējusi, jūs varat noņemt skavu un ķīļu augšējo daļu, vienkārši notriecot tos apavos.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Atkarībā no SVP materiāla dažus skavas nevar notriekt bez ķīļiem, bet citas var viegli noņemt gan ar ķīļiem, gan bez tām. Ķīļus un skavu augšējās daļas vienā vietā atliek tikai ar roktura suku. Ķīļus var izmantot atkārtoti līdz 50 reizēm, un skavu daļas būs jāizmet, jo tie ir vienreizējs materiāls.
Super flīžu ieklāšana ar super ķemmi

Piezīmes beigās


Pieredzējušajiem flīzētājiem tiek stingri ieteikts negaidīt pūles un laiku, lai sagatavotu pamatni flīžu ieklāšanai, un jo lielāks tas ir, jo rūpīgākai sagatavošanai vajadzētu būt. Pretējā gadījumā SVP metodes izmantošana nedos vēlamo rezultātu.
Notriekot skavas, daži no tiem var nolauzties virs flīzēm, kuras var viegli noņemt, izmantojot parastās knaibles vai knaibles. Ja skavas fragmentu nevar satvert ar knaibles, to var noņemt, lai tas netraucētu šuvju šuvju novirzīšanu, izmantojot šauru disku, kas uzstādīts uz urbšanas vārpstas vai dzirnaviņas.

Noskatieties video


Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām