DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »DIY āra TV antena
Aktīvā pāreja no analogās televīzijas uz digitālo TV piespiež uzstādīt jauna veida antenu, kas hype dēļ pārdod daudz dārgāk nekā reālās izmaksas. Nevēloties tērēt naudu šādam aprīkojumam, to var izdarīt patstāvīgi, izmantojot lētus komponentus no datortehnikas veikala.
DIY āra TV antena

Nepieciešamie instrumenti un materiāli


Lai saliktu digitālo antenu, jums būs nepieciešams vienkāršākais instrumentu komplekts, proti, skrūvgriezis, knaibles, stiepļu griezēji, metāla zāģis, urbis, mērlente vai lineāls. No materiāliem, kas jums jāiegādājas:
 • PVC caurule 40 mm - 80 cm;
 • cinkota stieple ar šķērsgriezumu 2,7 mm;
 • cinkota stieple ar diametru 0,8 mm;
 • mazs acs cinkots stiepļu siets;
 • M4 skrūves 30 mm - 8 gab .;
 • M4 skrūves 60 mm - 4 gab .;
 • M6 stiprinājumi 140 mm - 2 gab .;
 • uzgriežņi M4 skrūvēm - 12 gab .;
 • uzgriežņi M6 skrūvēm - 8 gab .;
 • paplāksnes M4 skrūvēm - 12 gab .;
 • paplāksnes M6 skrūvēm - 8 gab .;
 • antenas adapteris TS9, DVB-T RF vai jebkurš cits ar vadu.

DIY āra TV antena

Jums arī vajadzēs uzņemt plastmasas gabalu un no tā izgatavot 4 plāksnes apmēram 7x3 cm apjomā.Jūs varat sagriezt absolūti jebkuru plastmasas izstrādājumu, kura biezums ir vismaz 5-10 mm.

Digitālās TV antenas montāža


Vispirms jums jāiestiprina logi uz PVC caurules, lai ievietotu plastmasas spilventiņus. Galējie ir iegriezti no mēģenes augšpuses un apakšas par 10 cm, atlikušie 2 ar 20 cm soli. Logi tiek sagriezti 32 mm augstumā. Pēc tam jums ir jāizurbj caurumi, lai novilktu plāksnes ar cauruli. Šim nolūkam tiek izmantotas 60 mm garas skrūves. Turklāt, lai vēl vairāk nostiprinātu antenas, plākšņu galos būs jāveic caurumi.
Digitālās TV antena

Tagad jums pašiem jāizgatavo antenas. Viņiem būs nepieciešami 8 gab. Antenas ir saliektas burta "V" formā no biezas cinkotas stieples ar 2,7 mm šķērsgriezumu. Katras malas garumam jābūt 20 cm.Galiem jābūt saliektiem tādā leņķī, lai attālums starp tiem būtu 12 cm. Gatavās antenas ir piestiprinātas pie plāksnēm pa 2 katrā. Lai to izdarītu, izmantojiet 30 mm skrūves un paplāksnes.
Digitālās TV antena

Ir pienācis ekrāna montāžas pagrieziens. Lai to izdarītu, nogrieziet cinkotu režģi līdz izmēram 66x48 cm. Virs un zem režģa tiek veikts uz stiprinājuma. Lai to izdarītu, jums caur šūnu jāiegūst bieza stieple ar šķērsgriezumu 2,7 mm. Tās centrā tiek izgatavota cilpa, kuru vēlāk izmantos piestiprināšanai ar matadatu.
Digitālās TV antena

Tālāk jums jāievieto režģis taisnstūra centrā, ko izveido antenu gali. Pretī eņģēm caurulē tiek izveidoti caurumi. Tajās ievieto tapas, kuru garums ir 140 mm. Pirmkārt, katrs no tiem ir nostiprināts uz caurules abās pusēs ar uzgriežņiem un paplāksnēm. Pēc līdzīga veida tam tiek piestiprināts režģis ar cilpām. Attālumam starp tīkla sākumu un cauruli jābūt 80 mm.
Digitālās TV antena

Atliek savienot antenas ar otru. Šim nolūkam tiek ņemts cinkots vads ar 0,8 mm šķērsgriezumu. Savienojums tiek veikts saskaņā ar shēmu. Lai nodrošinātu uzticamību, jums jāpiespiež vads ar tām pašām paplāksnēm, ar kurām tiek fiksētas antenas.
Digitālās TV antena

Lai televizoram pievienotu koaksiālo kabeli ar antenu, jums ir jāņem jebkurš adapteris ar kabeli. Tas var būt TS9, DVB-T RF vai jebkurš cits. Nevajadzīgā adaptera daļa tiek nogriezta, un atlikušā elektroinstalācija ir pieskrūvēta atbilstoši shēmai. Pēc tam koaksiālais kabelis, kas iet uz televizoru, tiek savienots ar esošo adapteri, izmantojot piemērotu adapteri.
Digitālās TV antena

Šī ir pilnīgi vienkārša antenas montāža, ko var paveikt burtiski stundas laikā. Tas ir uzstādīts uz ielas, tāpat kā parasta analogā antena. Izmantojot īsu koaksiālo kabeli, jūs varat iztikt bez pastiprinātāja. Ja televizors atbalsta T2, tad jums nav nepieciešams signāla pārveidotājs.
Digitālās TV antena

Šī antena ir platjoslas, un tā uztvers gan analogās televīzijas, gan digitālā kanālus. Neatkarīgi no tā, pat skaitītājā, pat decimetra frekvences diapazonā.

Noskatieties video


Komentāri (5)
 1. Jurijs
  #1 Jurijs Viesi 2018. gada 30. decembrī 11:02 plkst.
  4
  Šeit es redzu Polijas antenas kolhozu kopiju, kas tika pārdota pirms 10 gadiem. Antenai vajadzētu būt platjoslas. Kur ir raksturlielumi? Manā apgabalā multipleksi darbojas 26. un 41. kanālā. Vai arī atkārtoti ievietojiet to ar automātisko tulkošanu, un kā jūs tur vēlaties?
 2. Viesis Sergejs
  #2 Viesis Sergejs Viesi 2018. gada 31. decembrī 18:29
  4
  Vieglāk ir iet un iegādāties šīs antenas rūpnīcas versiju par 300 rubļiem ar pastiprinātāju un barošanas avotu, un kopumā pat antenas rūpnīcas versijā ir tikai viena laba lieta: pastiprinātājs.
 3. Viesis Vlads
  #3 Viesis Vlads Viesi 2019. gada 1. janvāris 15:45 plkst.
  3
  Es nezinu, kāpēc man vajadzīga digitālā antena, es televizora uztvērējam pievienoju vienkāršu, un viss to parāda lieliski
 4. Andrejs
  #4 Andrejs Viesi 2019. gada 2. janvārī 19:25
  6
  Antenai nav nozīmes, kādu signālu nesēja frekvence modulē ar digitālo vai analogo.
 5. Valērijs Ratņikovs
  #5 Valērijs Ratņikovs Apmeklētāji 2019. gada 11. janvāris 16:27
  1
  Fu, ne jau glīti.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām