DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Kā izveidot savītu saišķi vadu ieklāšanai
Būvniecības vai remonta laikā gadās, ka mēs ne vienmēr zinām, kā pareizi aprēķināt būvmateriālu daudzumu un patēriņu. Var gadīties, ka remonta beigās šim vai tam materiālam var nedaudz pietrūkt. Daži pilsoņi steidzas pēc iespējas ātrāk pabeigt remontu, ka viņi to veic līdz vēlam vakaram, nepievēršot uzmanību kaimiņu dusmīgajiem saucieniem. Tomēr, niecīgi, jums būs jāpārtrauc šī aizraujošā darbība, ja beidzas vismaz viens no palīgmateriāliem. Un vēlu skrien uz veikalu. Bet vienmēr ir izeja. Šajā meistarklasē mēs koncentrēsies uz montāžas spirāli.
Kā izgatavot savītu vadu

Šos savīti saišķus varat izmantot arī datora vadu ievietošanai zem datora galda, lai izvairītos no to sajaukšanas.
Kā izgatavot savītu vadu

Montāžas spirāle vai savīti saišķis nav nepieciešama lieta, taču tas notiks daudz ātrāk, ja jūs instalēsit vadu sienas rievas rievā vai elektrības kārbā. Izliekot vairākus vadus vienā gropē, lai izvairītos no to izkliedes, savīti saišķi veiks tieši tāpat. Un, ja tas pēkšņi beidzās, mums palīdzēs piemērota diametra šļūtene. Ja tāds, protams, ir pieejams. Es domāju, ka jebkurai konstrukcijai vienmēr ir šļūtene (vai šļūtenes gabals). No neliela segmenta, piemēram, skaitītāja, jūs varat viegli izveidot spirāli, kas stiepjas līdz pieciem līdz septiņiem metriem! Jūs varat arī ietaupīt naudu remonta sākumā, nevis pirkt montāžas spirāli, bet gan iegādāties lētu PVC šļūteni, kuras garums ir piecas reizes mazāks, un pārvērst to spirālē, izmantojot pāris metodes, kuras es parādīšu zemāk. Pirmā metode lielākai šļūtenei, otrā metode mazākajai šļūtenei.

1. metodei jums būs nepieciešams


 • Apmēram 10 cm garš plastmasas (vai metāla-plastmasas) caurules gabals, kurā jūsu izvēlētā šļūtene bez piepūles tiks ievietota.
 • Asmens no pārrakstīšanas naža (vai no tehniskā skalpeļa).
 • Otrā līme un soda.
 • Jauks, biezs nazis.
 • Knaibles

Tātad, mēs nolēmām par šļūtenes diametru. Tagad mēs izvēlēsimies cauruli, kas nepieciešama diametrā.
Kā izgatavot savītu vadu

Caurulei nevajadzētu būt pārāk platai, bet arī ne pārāk šaurai - lai šļūteni tajā varētu brīvi vītņot, tur nelīstot. Tālāk mēs veicam slīpu griezumu ar nazi uz caurules, kā parādīts fotoattēlā:
Kā izgatavot savītu vadu

Mēs ar lāpstiņām atdalām daļu asmeņa no lietvedības naža.
Kā izgatavot savītu vadu

Ievietojiet galu caurules iegriezumā tā, lai asmeņa gals izvirzītu caurulē apmēram par četriem līdz pieciem milimetriem.
Kā izgatavot savītu vadu

Kā izgatavot savītu vadu

Mēs nofiksējam asmeni iegriezumā ar otro līmi un apkaisa ar soda.
Kā izgatavot savītu vadu

Kā izgatavot savītu vadu

Mēs gaidām minūti vai divas, līdz līme ar sodas palīdzību pilnībā pārakmeņojas. Mēs ievietojam šļūteni caurulē ar asmeni un pagriežam šļūteni pret asmeņa malu. No cita cauruma caurulē uzkāps gatava spirāle.
Kā izgatavot savītu vadu

Ja jūsu šļūtene ir gara, lielākas ērtības labad caurulīti var iespīlēt vītnē, un, ja tā ir īsa, varat to turēt rokā. Un vēl viena lieta: jo vairāk slīpi attiecībā pret plastmasas caurules garumu mēs veiksim asmeņu griezumu, jo lielāks būs spirāles piķis. Jūs varat nekavējoties veikt vairākus atšķirīgus griezumus dažādos leņķos un pēc tam asmeni vienkārši pārkārtot vienā vai otrā griezumā atkarībā no nepieciešamā spirāles soļa.
Kā izgatavot savītu vadu

2. metodei jums būs nepieciešams


 • Caurule ir metāla, un tās kalibrs ir nedaudz mazāks par šļūtenes iekšējo diametru.
 • Datne vai fails metālam.
 • Spēcīgs šķiltavas vai lodāmurs ar alvu un plūsmu.
 • Gabals no pārrakstīšanas naža asmens.
 • Skrūvgriezis, kas iederas mēģenē.

Šī rīka sagatavošana spirāles izgatavošanai no plānas šļūtenes neaizņems daudz vairāk laika nekā pirmajā metodē. Tomēr šis rīks kalpos ilgāk. Šeit darbības princips ir tāds pats kā pirmajā metodē, tikai spirāle tiks sagriezta vairs nevis caurules iekšpusē, bet gan ārpus tās. Tātad, izmantojot plānu failu vai metāla failu, caurulē mēs veicam tādu pašu griezumu kā pirmajā metodē.
Kā izgatavot savītu vadu

Kā izgatavot savītu vadu

Mēs iesmērējam griezumu un asmeni ar plūsmu, ievietojiet asmeni griezumā, sildiet to ar šķiltavu un uzklājiet lodēt.
Kā izgatavot savītu vadu

Kā izgatavot savītu vadu

Vienas minūtes jautājums! Tad atkal, ērtības labad, mēs ieliekam cauruli ar lodētu asmeni uz piemērota skrūvgrieža (vai cita roktura), ielieciet savu šļūteni uz caurules, līdz tā nonāk pret asmeni, un, pagriežot šļūteni pret lāpstiņas malu, sagriež spirāli. Daudzi domās, ka tikpat viegli jūs varat iestiprināt asmeni, teiksim, zīmuļos, salabot to ar līmi un sagriezt savam priekam, bet es uzreiz teikšu, ka ar šādu instrumentu nevar daudz sagriezt. To pašu instrumentu var pastāvīgi izmantot, kad rodas nepieciešamība, ja pēc darbu pabeigšanas to rūpīgi sakopjat. Šādā vienkāršā un diezgan ātrā veidā (precīzāk - veidos) jūs varat pabeigt remonta daļu, negaidot veikala atvēršanu.
Kā izgatavot savītu vadu

Kā izgatavot savītu vadu

Lietošana:
Kā izgatavot savītu vadu

Kā izgatavot savītu vadu

Noskatieties video


Komentāri (1)
 1. puika
  #1 puika Apmeklētāji 2018. gada 29. decembrī 11:47
  1
  Laba lieta!

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām