DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Bor mašīna dari pats
Automašīnas ar ierīci bora nav visgrūtākās; dzinējs un iedarbināšanas poga korpusā. Bet boru mašīnas ir dažādu veidu. Viss atkarīgs no ražotāja. Daudzi ražotāji arī piestiprina pogu, lai samazinātu ātrumu. Šī nav elektriska poga, bet gan tīra mehānika - poga nospiež uz metāla stienīša, kas savukārt palēnina rotējošo vārpstu ar kolbas patronu un tajā nostiprinātu urbi vai griezējdisku. Ir modeļi ar elektroniskiem ātruma slēdžiem. Ir arī pneimatiskās mašīnas, piemēram, zobārsti. Šādas mašīnas nedarbojas ar elektrību, bet gan ar saspiesta gaisa enerģiju. Viņi, protams, ir visjaunākie un visspēcīgākie ...
Dariet to pats - urbjmašīna

Vissvarīgākā daļa bora mašīnā, protams, ir elektromotors. Vidējas cenas un kvalitātes bora mašīnas dzinējam vajadzētu radīt apmēram 16-18 tūkstošus apgriezienu minūtē. Tas ir pilnīgi pietiekami, lai apstrādātu koka sagataves un amatniecība, kaulu, plastmasas, alumīnija un duralumīna, kā arī piemērotu cietu minerālu un akmeņu apstrādei. Dzinēji ar ātrumu 20 tūkstoši apgriezienu minūtē jau ir spējīgi strādāt ar cietiem minerāliem un metāliem ... Tā notika, ka no tālvadības pults ieguvu strādājošu motoru no rotaļu motorlaivas, kas man tika atdota par rezerves daļām. Šīs rotaļlietas labošana nešķita rentabla; ūdens dēļ izdegusi elektronika bija nedaudz lētāka nekā pati rotaļlieta. Tomēr pats tā dzinējs netika ievainots. Motors tur stāvēja pie 9 voltiem, diezgan liels, jaudīgs un diezgan atjautīgs - tas ir saprotams, tas ir ielikts rotaļlietā, lai to ātri izspiestu caur ūdeni, un šim nolūkam motoram jābūt jaudīgam un atjautīgam.
Dariet to pats - urbjmašīna

Diemžēl man nav apgriezienu mērīšanas ierīces, bet man šķita, ka mēģinot apturēt strādājoša motora vārpstu ar pirkstiem, kļuva skaidrs, ka to var izmantot vienkāršas bora aparāta izgatavošanai, kas vismaz darbam ar koku, plastmasu un kaulu Noteikti derēs.

Vajadzēs


 • Motors no rotaļlietu laivas (vai līdzīgs, ar tādiem pašiem parametriem - 9–12 volti).
 • Piemērots sprieguma barošanas avots vai adapteris motora darbināšanai.
 • Pievienojiet tam spraudni un savienotāju.
 • Poga Sākt.
 • Cauruļu ar iekšējo diametru zem motora un garumu, sk. 15-17.
 • Plastmasas loksne, 2-3 mm bieza. (galiem).
 • Otrā līme un soda.
 • Miniatūra pleca patrona ar 3,17 mm savienotāju. un skava no 0,3 līdz 3,5 mm.
 • Jebkuri ar vara izolāciju vadi.

Darbam nepieciešamais rīks:
 • Lodāmurs ar alvu un kušņiem.
 • Fails.
 • Smilšpapīrs, vidēji smalks.
 • Nazis ar spēcīgu un asu asmeni (vēlams tehnisko skalpeli).
 • Slīpēšanas mašīna vai deglis (plastmasas griešanai).

Boru mašīnu izgatavošana


Vispirms jāpārbauda pats motors - tam vajadzētu darboties vienmērīgi, neizdalot smakas un, pieslēdzot, tas nekavējoties neuzkarst. Jūs varat izmēģināt uz kārtridža.
Dariet to pats - urbjmašīna

Nākotnē neliela apkure darbības laikā ir normāla. Arī ar akumulatora un gaismas diodes palīdzību jūs varat pārbaudīt startēšanas pogu un kontaktdakšu ar tā savienotāju funkcionalitātei; labāk ir identificēt un novērst darbības traucējumus montāžas sākumā, nevis beigās. Tā kā mašīna, kuru mēs plānojam, ir vienkārša, bez ātruma pārslēgšanas, startēšanas pogu var veikt visvienkāršāk, ar vienu taktu, piemēram, ar taustiņu, teiksim, uz tālvadības pults. Tas ir; nospiests - tas darbojas, atbrīvots - tas pārstāja darboties.Tas ir arī droši; neparedzētā, nevēlamā situācijā mēs paši ar nodomu noņemam pirkstu no pogas, tādējādi izvairoties no iespējamiem ievainojumiem vai apkārtējo priekšmetu sabojāšanas. Spraudni ar savienotāju var izvēlēties pēc saviem ieskatiem, galvenais, lai tie derētu kopā un būtu darbinieki.
Dariet to pats - urbjmašīna

Tātad, mēs ņemam piemērota diametra (vai aptuveni piemērota!) Cauruli. Es izgriezu caurules gabalu no vecā, nevajadzīgā putekļsūcēja. Mēs cenšamies tajā izmantot motoru. Ja caurule ir mazliet par lielu - tas nav biedējoši (galvenais, ka tas nav mazs!), Vienkārši aptiniet vairākus motora izolācijas lentes pagriezienus, lai tā kļūtu par piemērotu gabarītu. Turklāt mīksta un elastīga elektriskā lente darbosies kā sava veida amortizators - tā slāpēs un absorbēs vibrācijas, kas neizbēgami veidojas, kad darbojas motors. Ja caurule un motors sakrīt, nodarbosimies ar galiem. Lai to izdarītu, izmēriet motora vietas platumu, ar kuru mēs to piestiprināsim pie gala, plastmasas loksnē urbjiet piemērotu caurumu un ievietojiet motoru tajā. Izrādās šādi:
Dariet to pats - urbjmašīna

Pēc tam ievietojiet motoru caurulē, līdz plastmasas loksne balstās uz galu. Ap kontūru mēs uzzīmējam marķieri.
Dariet to pats - urbjmašīna

Mēs noņemam loksni no motora un ar degļa vai slīpēšanas mašīna palīdzību nogriež apaļu gala sienu gar kontūrām. Mēs arī darām aizmugurējo galu.
Dariet to pats - urbjmašīna

Dariet to pats - urbjmašīna

Tikai šeit situācija ir vienkāršāka - šeit nav jāaprēķina centrs, kur izveidot caurumu spraudņa savienotājam. Mēs izmērām savienotāja platumu un aptuveni gatavās gala plāksnes vidū urbjam piemērotu caurumu. Tagad tiksim galā ar pogu. Mēs izvēlēsimies sev ērtāko vietu, kur tā atradīsies. Mēs mēra pogas parametrus un pārnes tos uz izvēlēto vietu.
Dariet to pats - urbjmašīna

Mēs izgriezām (vai urbjam) piemērotu caurumu.
Dariet to pats - urbjmašīna

Dariet to pats - urbjmašīna

Tālāk paņemiet dubultā vara stiepli, skat.
Dariet to pats - urbjmašīna

Mēs nosakām tā vidu, šajā vidū mēs vienu no serdeņiem sagriežam uz pusēm, lodējam nogriezto serdi vidū līdz pogas kontaktiem. Izrādījās divu vadu vads, kura vidū uz viena no serdeņiem bija ieslēgts pārtraucējs. Šeit ir viens:
Dariet to pats - urbjmašīna

Tagad mēs caurlaidīsim vadu ar pogu caurulē, atrodiet caurumu tam ar pogu un ievietojiet pogu šajā caurumā no iekšpuses. Mēs to salabojam ar otro līmi.
Dariet to pats - urbjmašīna

Tikai uzmanīgi, lai līme nenokļūtu pogas mehānismā. Tad mēs lodējam stieples priekšējos galus līdz motora kontaktiem. Mēs piestiprinām gala plāksni motoram ar līmi.
Dariet to pats - urbjmašīna

Pārklājiet caurules galus ar līmi un ievietojiet motoru ar plāksni caurulē, līdz gala plāksne balstās pret caurules galiem, kas pārklāti ar līmi. Stingri piespiediet 10-15 sekundes, līdz līme pievelkas.
Dariet to pats - urbjmašīna

Tādā pašā veidā mēs piestiprinām aizmugurējo galu, neaizmirstot pielīmēt spraudņa savienotāju ar to ar pielodētiem stieples galiem.
Dariet to pats - urbjmašīna

Dariet to pats - urbjmašīna

Dariet to pats - urbjmašīna

Pamatdarbs ir pabeigts.
Dariet to pats - urbjmašīna

Tagad, izmantojot failu un slīpējošu drānu, mēs izlīdzinām galu stūrus tā, lai tie būtu vienā līmenī ar korpusa sienām.
Dariet to pats - urbjmašīna

Pēc tam uzstādiet kontaktdakšu no mūsu savienotāja uz strāvas padeves vadu.
Dariet to pats - urbjmašīna

Dariet to pats - urbjmašīna

Dariet to pats - urbjmašīna

Neaizmirstiet par polaritāti. Ja jūs to sajaucat, tas ir labi, principā tas nenotiks, tas nozīmē tikai to, ka vārpsta pagriezīsies nepareizā virzienā, un, protams, mēs neko nevarēsim urbt. Tomēr, ja jūs plānojat izmantot šo ierīci tikai mazu priekšmetu griešanai vai nažu asināšanai, tad polaritātei nav īpaša loma. Atliek uzstādīt tikai vārpstas patronu uz ass, un jūs to varat izmantot. Kola patronu, dimanta spalvas boru mašīnai un plānas urbjmašīnas, kuras pasūtīju tiešsaistes veikalā.
Dariet to pats - urbjmašīna

Diemžēl līdz šim ir nonākusi tikai kārtridžs, tāpēc video varēju demonstrēt tikai samontētās ierīces griešanas un asināšanas īpašības. Un tad ar pašdarinātiem sprauslu failiem. Asināt metālu, sasmalcināt un sagriezt plastmasu, tas ir diezgan sparīgs, kas nozīmē, ka urbšana būs laba.

Noskatieties video


Komentāri (6)
 1. Vasja
  #1 Vasja Viesi 2018. gada 21. decembrī 18:14
  2
  mirs pēc 10 minūtēm, tad nav gultņu
 2. Edvards
  #2 Edvards Viesi 2018. gada 21. decembrī 21:22
  1
  Zobārstniecības nodaļu mikromotori ir ne tikai pneimatiski, bet arī elektriski. Tas ir paredzēts informācijai.
 3. Viesis Sergejs
  #3 Viesis Sergejs Viesi 2018. gada 22. decembris 09:28
  3
  Atliek pirkt šādu laivu. Es domāju, ka dzinējs no tā maksās tāpat kā lēts un labs gravētājs ar Ali!))))
 4. Viesis Jurijs
  #4 Viesis Jurijs Viesi 2019. gada 10. janvāris 19:27
  0
  No matu žāvētāja tas ir labāk, no rūpnieciskā. Ar matu žāvētājiem parasti tiek sadedzināti pūtēji, motori ir gandrīz neiznīcināmi. Remonts ir dārgs, tāpēc jūs to varat atrast.
 5. Viesis Oļegs
  #5 Viesis Oļegs Viesi 2019. gada 13. janvārī 09:58
  0
  graviera apgriezieni desmit līdz piecpadsmit reizes lielāki)))
 6. Den
  #6 Den Viesi 2019. gada 15. februāris 09:06
  1
  Neviens neņem vērā strāvu, kas plūdīs caur pogu, vai ne?

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām