DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Plūstošs jaucējkrāns ar vienas sviras maisītāja remontu
Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Kad no krāna virtuvē vai vannā sāk tecēt ūdens, tas ir slikti abās pusēs. Ir nepatīkami katru dienu redzēt mitru krāna korpusu, izlietni vai izlietni un maksāt papildu naudu par neizlietotajiem ūdens litriem. Bet visbīstamākais ir iespējamā plūdu risks, kas saistīts ar ierīces savlaicīgu neremontēšanu.
Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Apsveriet vienu no visbiežāk sastopamajiem santehnikas izstrādājumiem - kārtridžu tipa maisītāju ar vienu sviru ar vienu vadības sviru. Ja pamanāt, ka starp šī jaucējkrāna korpusu un regulēšanas pogu sūcas ūdens, iespējams, kārtridžs nav kārtībā, kas ir nolietojies un jāmaina, vai arī tas ir ļoti netīrs un rūpīgi jāiztīra.
Lai precīzi noteiktu krāna noplūdes cēloni, tas ir jāizjauc. To nav tik vienkārši izdarīt, it īpaši, ja ierīce daudzus gadus kalpoja bez izjaukšanas, un ūdens ir stīvs, jo tajā ir piemaisījumi kalcija un magnija sāļu veidā.
Jāatzīmē, ka sākumā noplūdes parādīšanos dažreiz var apturēt ar dažiem roktura pagriezieniem visos virzienos. Bet tad šīs manipulācijas nedod pienācīgu rezultātu.
Vai tiešām ir jāmaina viss celtnis? Bet pie šī dārgā varianta ir labāk atgriezties, kad citas iespējas ir izsmeltas. Ir vērts mēģināt to izjaukt un redzēt, kāds ir sadalījums. Var būt iespējams samazināt izmaksas, aizstājot tikai nolietoto daļu. Visbiežāk pati kasetne izrādās tāda.

Veca kārtridža aizstāšana ar jaunu


Darbam mums nav nepieciešams pārāk daudz instrumentu: skrūvgriezi ar plakanu asmeni vai piemērotu sešstūri un uzgriežņu atslēgu vai gāzes uzgriežņu atslēgu.
Pirmais, kas jādara, ir jānoņem karstā un aukstā ūdens indikatora spraudnis roktura priekšā. Otra funkcija ir aizvērt un aizsargāt no mitruma un netīrumiem skrūvi, kas piestiprina krāna rokturi.
Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Dažreiz to ir iespējams noņemt bez grūtībām, pietiek ar vienu vai otru pusi novilkt plakanu skrūvgriezi, un tagad tas jau atstāj savu vietu. Citos gadījumos daudzu darbības gadu laikā tas ir tik aizsērējis ar netīrumiem, taukiem un citiem atkritumiem, ka nav iespējas tos pārvietot no savas vietas un vienlaikus nesabojāt. Bet kas jādara, jums tas jādara, pretējā gadījumā jūs nevarat nokļūt pie aizbīdņa, kas tur rokturi pie krāna.
Skrūvi var pilnībā atskrūvēt, galvenais ir tas, ka tas netraucē roktura noņemšanu. Starp citu, visbiežāk tā demontāža neiet raiti.
Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Problēmas ir vienādas: netīrumi, tauki, cietības sāļi, kas satur ūdenī utt.
Starp rokturi un celtņa korpusu, kas vienlaikus kalpo par pamatni, atrodas dekoratīvs vāciņš, un kursorsviras sēdeklis pārvietojas pa to, atverot un aizverot ūdeni un pielāgojot tā temperatūru. To vajadzētu arī atskrūvēt. Ja izmantojat instrumentu, jums jābūt pietiekami uzmanīgam: detaļa ir ļoti smalka un viegli sabojājama.
Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Pēc vāciņa noņemšanas mums atveras plastmasas kārtridžs, kas fiksēts ar uzgriezni maisītāja korpusā. Vissvarīgākais izjaukšanas brīdis pienāk, bet pirms tam ir jāizslēdz karstā un aukstā ūdens plūsma.
Mēs atskrūvējam uzgriezni, izmantojot regulējamu vai gāzes uzgriežņu atslēgu, kuras spīles spēj izstiepties līdz 32 mm. Pēc tam kārtridžu nepieciešams pacelt vertikāli uz augšu, lai tā izvirzījumi izvilktu no maisītāja korpusa caurumiem.
Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Tagad jums jāiet uz veikalu ar veco kārtridžu, lai nopirktu tieši to pašu.
Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Bez tā ir grūti iegūt līdzīgu paraugu, jo tie atšķiras gan pēc lieluma, gan pēc caurumu izvietojuma un konfigurācijas.
Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Mēs ievietojam jauno kasetni krāna korpusā tādā stāvoklī, lai tā būtu izlīdzināta ar krāna caurumiem karstam un aukstam ūdenim, un kārtridža cilnes sakristu ar maisītāja sēdekļa caurumiem. Pareiza uzstādīšana ir jākopē arī ar roktura rotācijas leņķi (tam jāsakrīt ar vecās kārtridža kustības diapazonu).
Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Pēc tam pievelciet uzgriezni, kas tur kārtridžu. Pievilkšanas pakāpei jābūt optimālai. Ja tas ir vājš, tad celtnis turpinās plūst, ja jūs to velciet, jūs varat salauzt kasetnes korpusu. Pārmērīga uzgriežņa pievilkšana arī radīs nepieciešamību pielikt lielu spēku rokturim un nevajadzīgi ātru kārtridža nodilumu.
Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Tagad jums vajadzētu atkal novietot rokturi vietā, pārliecinoties, ka bloķēšanas skrūve to netraucē (tā gals nedrīkstētu izvirzīties sēdekļa kvadrāta klīrensā), kā arī jāpārbauda celtņa darbība dažādos režīmos, mainot kursorsviras stāvokli.
Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Pēc tam, noņemot rokturi, mēs nomainām dekoratīvo vāciņu. Visbeidzot, mēs ievietojam jaucējkrāna vadības sviru vietā, pievelciet stiprināšanas skrūvi līdz galam un aizveriet to ar dekoratīvu un aizsargājošu aizbāzni, pārliecinoties, ka tas atrodas pareizajā stāvoklī, norādot, kura puse ir karsta un kurā pusē ir auksts ūdens.
Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Plūstošs krāns, kas labo vienas sviras maisītāju

Kasetņu remonts


Dažos gadījumos noplūdes maisītājā var novērst, neaizvietojot kārtridžu. Pietiek ar to, ka, noņemot rokturi un dekoratīvo vāciņu, nedaudz pievelciet skavas uzgriezni, bet nepārspīlējiet to, pretējā gadījumā kārtridža korpuss var saplaisāt.
Ja uzgriežņa pievilkšana nepalīdz, tad varat mēģināt izjaukt kārtridžu, kas sastāv no divām pusēm, kuras augšdaļa ir pārvietojama, bet apakšējā - nekustīga. Dažreiz pietiek ar to, lai noslauktu tos ar kokvilnas audumu, ieeļļojiet virsmas ar neitrālu eļļu un salieciet ierīci no jauna.
Citos gadījumos var būt nepieciešama keramikas plākšņu slīpēšana. Darbu vislabāk var veikt uz līdzenas stikla virsmas. Lai to izdarītu, jums nepieciešams smalks smilšpapīrs vai slīpēšanas pasta. Tad plāksnes ir rūpīgi jānomazgā un uz to virsmas jāpieliek plāns silikona tauku slānis.
Ja nav vēlēšanās nodarboties ar kārtridža izjaukšanu un labošanu vai tā nav atdalāma, tad paliek nomaiņa. Lai tas būtu veiksmīgs, pirms jaunas kārtridža uzstādīšanas jums ir jāsagatavo tā vieta, noņemot netīrumus un keramikas daļiņas, kas uzkrājušās celtņa darbības gados, kas var veidoties, kad plāksnes berzē viena pret otru.

Noskatieties video


Komentāri (7)
 1. Jevgeņijs Lisovskis
  #1 Jevgeņijs Lisovskis Viesi 2018. gada 17. decembrī 11:21
  7
  viens padoms visiem - nelasiet muļķības par kārtridža remontu, tas ir idiokāts! lēti un jautri - tikai nomaiņa. Viena nianse - tam ir tāda silikona smērviela, eļļošana, uzstādot jaunu krānu - neesiet slinks, izjauciet to un eļļojiet visus pavedienus un berzēšanas vietas, tad, mainot kārtridžu, ir arī pavedieni, un ar celtni nebūs problēmu.
 2. Aleksandrs Fadejevs
  #2 Aleksandrs Fadejevs Viesi 2018. gada 17. decembris 14:38
  1
  Kad es redzēju, ka kārtridža skavas uzgrieznis ir atskrūvēts ar caurules uzgriežņu atslēgu, es vairs nešaubījos, ka raksts būs par pašas kārtridža labošanu. Pat nedomājiet par šīm muļķībām ... kā jūs varat slīpēt keramikas plāksnes uz smilšpapīra ... Pēc tam asināt nažus uz tā, šķēres ... un tad izmanto tualeti;)
 3. gogons
  #3 gogons Viesi 2018. gada 17. decembrī 18:27
  0
  Vēl vienkāršāk - nav nepieciešams pirkt šīs skaistās fekālijas! Tas nav praktiski un līdz ar to arī hemorāģisks! No šādiem maisītājiem nāk verdošs ūdens vai ledus. Bet ne siltu ūdeni! Pārbaudīts arī zagļu viesnīcās.Pērciet parasto jēru. Lēti? Bet uzturējams un praktisks!
  1. Seržs
   #4 Seržs Viesi 2018. gada 18. decembris 10:57
   1
   Tūlīt ir skaidrs, ka jums bija darīšana ar lētu kungu ... (ja jums tāda vispār bija). Dārgi jaucējkrāni strādā vismaz 10 gadus, neaizvietojot kārtridžu (pat vietējā ražošanā, piemēram, Sanktpēterburgā). Kasetnes, protams, mainās, nevis tiek remontētas.
  2. Igors
   #5 Igors Viesi 2019. gada 18. jūlijs 17:38 plkst.
   0
   Nepērciet ķīniešu viltojumus, un jūs būsit laimīgs.
 4. Viesis Aleksandrs
  #6 Viesis Aleksandrs Viesi 2019. gada 28. jūlijs 16:44 plkst.
  0
  Kasetnes nomaiņa keramikas vienas sviras maisītājam virtuvē.Vienkāršu un pieejamu rokasgrāmatu var apgūt pat bez rokas.
 5. Viesis Aleksandrs
  #7 Viesis Aleksandrs Viesi 2019. gada 28. jūlijs 16:45
  0
  Vienu sviru maisītāja roktura spontāns nolaišana virtuvē, nepērkot jaunu un to nemainot. Problēma ir spontāna maisītāja roktura nolaišana ar keramikas kārtridžu.Problēmas atrisināšana 5 minūtēs, nenomainot kārtridžu un attiecīgi, netērējot naudu jauniem un netērējot laiku, dodoties uz sadzīves veikalu.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām