DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Darba telpām un garāžām ir nepieciešams labs apgaismojums. To var izdarīt pats, pat ja nav elektriķa iemaņu. Es ierosinu izveidot spilgtu, regulējamu griestu lampu, kuras pamatā ir LED sloksne.

Nepieciešamie materiāli


Lai izgatavotu lampu, jums būs nepieciešams:
 • tērauda vadotnes profils drywall 3 m - 2 gab .;
 • alumīnija kniedes 3,2 mm lielgabalam - 14 gab .;
 • LED sloksne 12V - 6,5 m;
 • karstumizturīga kaptona lente vai elektriskā lente;
 • siltuma saraušanās caurule;
 • vadi
 • L veida skrūves ar dībeļiem - 4 gab .;
 • barošanas avots no datora;
 • dimmers 12 V

Lampas montāža


Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Vispirms jums jāsamontē luktura rāmis. Jūs to varat izveidot no stabila ceļveža profila. Lampas rāmis būs kvadrātveida. Jums jāņem profils un uz tā jāuzliek 4 atzīmes no malas ar intervālu 70 cm.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Saskaņā ar atzīmēm profilā jums ir jāveic vienmērīgi griezumi 90 grādu leņķī uz sānu sienām.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Profils ir saliekts griezumos pa griezumiem. Tā kā rāmim faktiski tiek izmantots 280 cm profils, un tā garums ir 300 cm, aste paliek. No tā ir nepieciešams sagriezt 18 cm, atstāt nelielu izvirzītu gabalu un saliekt to, lai stiprinātu struktūru.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Rāmis jāizlīdzina, izmantojot kvadrātu, lai tas iegūtu 90 grādus, pēc tam fiksējiet leņķi ar skavu vai skavu. Pēc stūru salocītajām sānu sienām ir jāizurbj 2 caurumi, jums sienas jāpievelk ar kniedēm. Tātad visi 4 stūri ir nostiprināti.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Lai palielinātu rāmja struktūras stingrību un gaismas diožu piestiprināšanas laukumu, ir nepieciešams uzstādīt šķērssijas no tā paša virzošā profila. Viņu garums ir 69,5 cm, es izmantošu 3 šķērsstieņus.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Atklājot tos ar tādu pašu spraugu, jums vajadzētu urbt profilos caurumus un visu pievilkt ar kniedēm.
Rāmis jau ir pilnībā gatavs, paliek tikai veikt elektrisko iekārtu uzstādīšanu. Pirms darba uzsākšanas ir labāk sagatavot caurumus vadu ieklāšanai. Visi no tiem tiek veikti, no vienas puses. Uz šķērselementiem ir urbti divi caurumi, bet blakus esošajos stūros - viens. Atsevišķi rāmja pusē būs nepieciešams urbt barošanas kabeli.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Tā kā tiks izmantota pašlīmējošā lente, labākai saķerei ir nepieciešams attaukot profilu.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Vietās, kur tiks veikta lentes un vadu pielīmēšana, jāpielīmē mazi karstumizturīgas kaptona līmlentes gabali. Tā prombūtnes laikā varat izmantot elektrisko lenti.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Tagad jums ir jāsagriež LED sloksne segmentos. Tas tiek sagriezts tikai īpašās vietās, tāpēc jūs iegūsit 65 cm lielus segmentus, kas aizņems 10 sloksnes. Es ielīmēju 2 lentes gabalus uz katra džempera un vienu uz rāmja paralēlas malas.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Tagad jums ir jāsagatavo 20 vadu gabali, kuru garums ir 7 cm. Labāk, ja puse vadu ir atšķirīga krāsa. Viņu gali ir jāatbrīvo no izolācijas. Noņemtā elektroinstalācija ir jānoslāpē ar lodēšanu.
Sagatavotos vadus nepieciešams pielodēt līdz LED sloksnei uz īpašiem vara spilventiņiem. Katras lentes pretējā pusē ir caurums, kurā ierīkot vadu.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Drošības un uzticamības dēļ tas nesāp, lai aizsargātu saķeres vietu ar karstu līmi. Tas neizlaiž elektrību, kā arī neļauj vadiem sadalīties.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Caur sānu atveri rāmī tiek padots galvenais barošanas kabelis. Vienā no viņa vēnām jums jālodē visi plusi no LED sloksnēm, bet otrajam - visi mīnusi.
Tiks piemērots paralēlais savienojums. Tas palīdzēs saglabāt vienmērīgu visu lentu mirdzumu.Lodēšanas vietas aizsargā ar termiski saraujošu cauruli, kas piemērota diametra stieplēm.
Pieslēdzot strāvas kabeli pie pirmās LED sloksnes, nav problēmu. Visām citām devām būs nepieciešams atbrīvot vadu no izolācijas apmēram par 5-7 mm. Pēc lodēšanas izvirzīti vadi tiek ielikti profilā, tāpēc dizains izskatās glīts.
Pēc montāžas ir ieteicams pārbaudīt strāvas vadus gan savstarpēji, gan īslaicīgi līdz korpusam, izmantojot multimetru ķēdes nepārtrauktības režīmā.
Strāvas kabeļa brīvajā galā vislabāk ir lodēt strāvas savienotāju. Es izmantoju T-Plug. Savienojuma vieta ir arī svarīga, lai aizsargātu ar siltuma saraušanās izolāciju.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Tagad paliek tikai savienot vadus ar 12 V barošanas avotu. Šim nolūkam ir piemērots bloks no vecā datora. Tas ir ļoti uzticams, un datoru velosipēdos to bieži pārdod par velti.
Pirms vienības izvēles jums jāaprēķina luktura kopējais pašreizējais patēriņš. Manā gadījumā tas aizņēma 6,5 ​​m lentes, kas kopumā patērē 2 ampērus. Manis izmantotais bloks izstaro 18 ampērus, tāpēc pietiks ar 9 šādām lampām.
Tagad ir jāpiestiprina 4 L-skrūves griestos pa armatūras perimetru, kas jāpiestiprina iepriekš sastiprinātajos dībeļos. Rāmis tiek uzklāts uz griestiem, un skrūvju astes griežas.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Lukturus lampas barošanai var pieslēgt vienībai tieši vai caur dimmeri, ko es arī izdarīju.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Iegūtais lukturis var neizskatīties ļoti skaists, bet tas ir lēts, patērē maz enerģijas, pilnīgi drošs, jo darbojas no 12 voltiem, un pats galvenais, ka tas spīd ļoti spilgti un ir pielāgojams. Uzstādīju darbnīcā 8 šādas lampas uzreiz, barojot tās no vienas datora vienības.
Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Lēti darbnīcu apgaismes ķermeņi

Noskatieties video


Komentāri (2)
 1. Viesis Vladislavs
  #1 Viesis Vladislavs Viesi 2019. gada 11. janvāris 07:27 plkst.
  2
  Ja godīgi, es nesaprotu, kāpēc tas bija jādara. Pārdošanā ir LB40 tipa ledlampas, kurām nav nepieciešams ne korpuss, ne barošanas avots. Uzstādīts uz PVC cauruļu skavām. Un tie spīd ļoti cienīgi.
 2. Sektor
  #2 Sektor Viesi 2019. gada 31. janvāris 18:44
  2
  Bet vienkārši ielieciet 2-4 LED spuldzes nevar būt? Tas būs daudz lētāk un drošāk. Jūs varat izvēlēties lukturu jaudu pēc vēlēšanās.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām