DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Kā kurināt uguni ar ēdamkaroti
Var gadīties, ka akcijā, medībās, makšķerēšanā vai citu iemeslu dēļ, atrodoties ārpus telpām, tu esi bijis bez šķiltavas (kaut kur to nometis, izlējis degvielu), un sērkociņi visi izgājuši vai kļuvuši mitri un kļuvuši nelietojami paredzētajam mērķim. Kā tad iedegt vēlamo uguni, lai pagatavotu ēdienu vai uzturētu siltumu?

Lietu pārskatīšana no tūristu mugursomas


Ja kāds no klātesošajiem tuvumā valkāja brilles, tad objektīvu no tām varēja izmantot kā palielināmo stiklu un kopā ar to aizdedzināt papīru, tad skaidas, sausu bērza mizu un pēc tam zarus. Tad būtu iespējams beidzot sasildīties ap uguni un gatavot ēdienu uz tās uguns.
Ko var izmantot objektīva vietā? Dodoties pārgājienā, tūrists noteikti paķers karoti. Tā ir aizstāšana, vismaz formā. Un, ja šī joprojām ir spoža karote, kas izgatavota no hroma-niķeļa tērauda, ​​tad tas ir saistīts arī ar saules gaismas kolektīvajām spējām.
Tiesa, karotes izliekums ir nevienmērīgs: tas ir vairāk šķērsvirzienā un mazāk garenvirzienā. Lai izliekums būtu vienmērīgs, salieciet to nedaudz garumā un salieciet to platumā.
Kā kurināt uguni ar ēdamkaroti

Fleksijas pagarinājuma pakāpi var kontrolēt ar jūsu sejas atspoguļojumu karotē. Kad tas kļūst gandrīz vienmērīgs jebkurā karotes pozīcijā, var uzskatīt, ka mērķis ir sasniegts. Šāda modificēta karote vairāk vai mazāk savāc saules starus vienā punktā (fokusā), t.i., tos koncentrēs.
Tagad mums ir vajadzīgs materiāls, piemēram, skārds, kuram būtu īpašība viegli aizdegties. To var atrast arī starp tām lietām, kuras tūrists noteikti ņems sev līdzi, dodoties kempingā. Mēs domājam tualetes papīra rullīti, labāk ir izmantot melnas vai tumšas drānas gabalu.
Kā jūs zināt, melna virsma absorbē siltumu lielākā mērā nekā balta. Mums ir vajadzīgs pieredzējis tūristu katliņš vai, pareizāk sakot, kvēpi no tā apakšas - melns standarts, un tas ir tas, kas mums vajadzīgs. Tagad mums ir viss, lai sāktu kurināt uguni.

Ugunsgrēks no saules ar karoti


Mēs pulējam karotes virsmu, lai tā spīdētu. To var izdarīt jebkura lieta.
Kā kurināt uguni ar ēdamkaroti

Mēs sākam ar toņa izgatavošanu no tualetes papīra. Mēs no tā noplēsim gabalu, kas ir pietiekams, lai savītu stingru stieni ar diametru apmēram 4 mm, vairākas reizes ripinot to starp plaukstām tajā pašā virzienā.
Tad mēs sagatavojam iegūtā tualetes papīra stieņa vienu pusi uguns, precīzāk, lai iegūtu gruzdošas sarkanās ogles. Lai to izdarītu, noplēšiet galu, veidojot nedaudz pūkainu galu.
Lai papīra dakts gals labāk absorbētu siltumenerģiju, no nometnes katla tam uzliek nedaudz kvēpu. Tagad netiks izšķērdēts neviens siltumenerģijas kvants, kas nokritis uz mūsu improvizētās tintes melnotā gala.
Tad mēs ņemam jau modernizēto karoti, un lāpstu orientējam perpendikulāri saules stariem. Tas ļaus jums vienā brīdī koncentrēt maksimālo siltumenerģijas daudzumu.
Kā kurināt uguni ar ēdamkaroti

Kā kurināt uguni ar ēdamkaroti

Tālāk mēs novietojam melnās tintes galu no tualetes papīra mūsu improvizētā objektīva fokusā un abus priekšmetus noturējam bez kustības, līdz deglis iedegas un izveidojas stabils sarkans stūris.
Kā kurināt uguni ar ēdamkaroti

Nebaidieties, ka gaisma nodziest: tualetes papīrs vai audums, kad tas ir iededzies, nedeg, bet gruzd, turklāt ilgi un vienmērīgi.
Aizdedzināšanai varat izmantot sausu zāli.
Kā kurināt uguni ar ēdamkaroti

Uzpūst.
Kā kurināt uguni ar ēdamkaroti

Izrādījās uguns.
Kā kurināt uguni ar ēdamkaroti

Kopsavilkuma piezīmes un padomi


Jūs nevarat sabojāt karoti ar saliekšanu, bet tad tindera aizdegšanās process būs ilgāks un grūtāks. Karotes divkāršais izliekums patiešām veidos divus perēkļus ar mazāku siltumenerģiju katrā.
Ugunsgrēka izcelšanai ir piemērota jebkura ieliekta virsma: pulksteņa vāks, kārbas izliekts vāks, stikla pudeles dibens un galu galā objektīvs, kas izgriezts no ledus. Tualetes papīra vietā jūs varat izmantot cigareti, sausu sūnu, bērza mizu vai melnas drānas sasmalcinājumu.

Noskatieties videoKomentāri (1)
  1. valeriyvladimirovich10
    #1 valeriyvladimirovich10 Apmeklētāji 2018. gada 6. decembris 08:07
    1
    Nav slikti. 👍 Kā viens no veidiem. Es arī eksperimentēju ar alumīnija kolas burkas dibenu. Tas ir perfekti apaļš, jums to vienkārši nepieciešams pulēt līdz spīdumam. Šim nolūkam vispiemērotākās ir smalkas smiltis (putekļi no ceļa). Sausa sūna tūlīt sāk gruzdēt.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām