DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » » »Koka lāpsta sniegam ar savām rokām
Mūsdienās veikalos milzīgs un daudz dažādu preču klāsts, jūs varat iegādāties visu, ko vien sirds kāro. Sadzīves tehnika un pirmās nepieciešamības preces visprasīgākajam pieprasījumam. Vai būtu nauda ... Personīgi es neuzskatu sevi par mantkārīgu vai pārāk ekonomisku cilvēku, bet es uzskatu, ka, ja pats varat izdarīt nepieciešamo lietu, kāpēc gan pirkt to veikalā un nav jēgas zaudēt naudu? Galu galā jūs varat tērēt šos līdzekļus ar ieguvumu citām noderīgām lietām, kuras mēs paši nevaram izdarīt to sarežģītības, materiālu vai prasmju trūkuma dēļ.
DIY koka lāpsta sniegam

Runa šajā meistarklasē būs par sniega lāpstu. Ziemeļu reģionos šī prece ir ļoti pieprasīta lielāko gada daļu. Tāpēc sniega lāpsta, kā likums, "nedzīvo" ilgu laiku. Pirktie plastmasas lāpstas sabojājas īpaši ātri - pat visizturīgākā plastmasa ilgi necietīs pret spēcīgu sals (lai gan vairāk dienvidu reģionu iedzīvotājiem tas, iespējams, būs diezgan labs). Duralumīna lāpstas ir derīgas visiem, ir vieglas, nesprāgst, bet ātri nolietojas un saliecas. Cinkotas tērauda lāpstas ir izturīgākas, taču ilgi nedarbosities ar šādu lāpstu - rokas “nokritīs” pusstundas, maksimāli stundas laikā! Optimālākais variants īpaši zemā temperatūrā ir koks! Lāpsta, kas izgatavota no saplākšņa, ir viegla, tā nespēj tikt galā ar salnām un pat to salabot vai salikt jaunu lāpstu nodiluma vai sabojāšanās gadījumā - tas nav ilgs bizness. Vecākā paaudze droši vien atceras, kā šādas dažāda lieluma lāpstas darīja skolās, darba stundās. Tāpēc es domāju, ka jaunais ir labi aizmirstais vecais! Turklāt katram ir savs materiāls šādai lāpstiņai.

Vajadzēs


 • Trīs slāņu saplākšņa loksne.
 • Dēlis, biezs 25–40 mm.
 • Cinkots tērauda loksne, 1 mm bieza.
 • Kāta lāpstiņai.
 • Koka skrūves (melnas, 15 mm).
 • Skrūve ar platu cepuri roktura piestiprināšanai ar saplāksni.
 • Rokturis (galotnes).
 • Alumīnija stieple, 4 mm bieza.

Darba rīks:
 • Hacksaw.
 • Cirvis (vai ēvele).
 • Phillips skrūvgriezis.
 • Nazis.
 • Marķieris vai vienkāršs zīmulis.
 • Urbt un urbt 4 mm.
 • Smaragds vai dzirnaviņas cinkošanas griešanai.
 • Āmurs.
 • Neliels laks (vai kaut kas līdzīgs).

DIY koka lāpsta sniegam

Padarīt sniega lāpstu


Sākumā jums jāizdomā, kāda būs lāpsta. Tas ir svarīgs punkts. Īpaši tiem, kas izmantos šo lāpstu. Lai mugura nenogurtu, bet tajā pašā laikā lāpsta nebija pārāk maza. Lai lāpsta ātri nesadalītos, nepadariet to pārāk platu - atkusnes laikā sniegs var būt smags. Centimetru 40-45 platums būs tieši piemērots. Nu, katram pašam jāaprēķina lāpstas augstums, atkarībā no augšanas. Manuprāt, optimālākais šāda instrumenta roktura garums ir tad, kad augšējais rokturis sasniedz darbinieka zodu. Ja to saīsināsit, mugura ātri nogurs, ja garāka - rokas un pleci. Tātad, mēs izgriezām saplākšņa loksni, kuras platums ir 40 centimetri un garums ir 45 centimetri.
DIY koka lāpsta sniegam

Tas būs lāpstiņas pamats un tāds pats platums (40 cm.), Kuru mēs ievērosim turpmākajā darbā. Tālāk mēs redzējām tos pašus 40 cm no iepriekš sagatavota dēļa.
DIY koka lāpsta sniegam

Mums ir nedaudz jāapliek dēļa apakšdaļa, pie kuras tiks piestiprināts saplāksnis, lai lāpsta nebūtu pilnīgi plakana. Lai to izdarītu, nosakiet dēļa segmenta vidusdaļu.
DIY koka lāpsta sniegam

Mēs izvēlamies, kuru pusi mēs noapaļosim. Vēlams tādu, kurā nav mezglu. Tagad no abiem segmenta galiem izmēriet pusotru centimetru no sāniem, kas tika izvēlēti noapaļošanai. No centra līdz gala atzīmēm zīmējiet marķiera līniju un gar šīm līnijām mēs izspiežam garos leņķus.
DIY koka lāpsta sniegam

DIY koka lāpsta sniegam

Es esmu pieradis strādāt ar cirvi, tas man ir ātrāk un ērtāk, bet, ja kāds nezina, kā izmantot cirvi, tad varat paņemt lidmašīnu. Tātad, mēs saņēmām šāda veida sagatavi:
DIY koka lāpsta sniegam

Mēs pieskrūvēsim saplāksni līdz dēļa noapaļotai malai, bet pretējā malā, vidū, mēs ar nazi izveidosim nelielu griezumu gropei rokturim.
DIY koka lāpsta sniegam

Pagaidām atstājiet šo tukšu malu un uzņemiet saplākšņa stiprinājumu un aizsardzību. Daži amatnieki lāpstas aizsargājošo malu veido no alvas, bet es neesmu šādas aizsardzības atbalstītājs, alva ir ļoti mīksta, tā ļoti viegli saliecas un izdzēš, it īpaši, ja jūs nepārtraukti skrāpjat sniegu no flīzētā pārklājuma vai izlietā betona. Tāpēc lāpstu aizsargājošo malu vienmēr izgatavoju no cinkota lokšņu metāla, kura biezums ir vismaz 1 mm. Šī ir rūpīgākā darba daļa. No cinkotās loksnes ir nepieciešams sagriezt sloksni ar platumu 5 un garumu 40 cm.Varat to sagriezt ar šķērēm metālam, taču tas ir vēl vairāk nogurdinošs process, tāpēc iesaku izmantot dzirnaviņas. Tālāk jums ir nepieciešams saliekt sloksni precīzi pa vidu, gar, visā garumā. Lai to izdarītu, izveidojiet marķieri ar marķieri un salieciet metālu gar to.
DIY koka lāpsta sniegam

Pirmkārt, mēs nedaudz saliecam ar knaibles, un pēc tam, pieskaroties visam garumam ar āmuru, salieciet vēlamajā stāvoklī. Piemēram:
DIY koka lāpsta sniegam

Tagad mēs uzliekam šo aizsargjoslu uz saplākšņa loksnes priekšējās malas.
DIY koka lāpsta sniegam

Mēs urbjam kniedes caurumus, 4 mm. Pietiks ar piecām caurumiem visā garumā, vienmērīgi sadalot. Mēs sagriezām piecus alumīnija stieples gabalus, tie būs kniedes.
DIY koka lāpsta sniegam

DIY koka lāpsta sniegam

DIY koka lāpsta sniegam

Kniedes garumu nosaka, pamatojoties uz aizsargjoslas biezumu, kuras iekšpusē ir saplāksnis. Neaizmirstiet pievienot vēl 1,5 mm. katrā pusē saplacināšanai. Sākot no vienas malas, savukārt, kniedējiet visus caurumus.
DIY koka lāpsta sniegam

Tagad jūs varat piestiprināt loksni sagatavotajai dēlei ar nolauztiem stūriem. Mēs uzliekam dēli ar noapaļoto pusi uz augšu, pēc iespējas vienmērīgāk uzklājam saplākšņa loksni un piestiprinām pie skrūvēm. Pietiks ar septiņiem gabaliem.
DIY koka lāpsta sniegam

DIY koka lāpsta sniegam

Tagad mēs nogriezām roktura augšdaļu, aptuveni 35-45 grādu leņķī.
DIY koka lāpsta sniegam

Uzklājiet uz saplākšņa vidusdaļas, atzīmējiet ar zīmuli. Mēs urbjam caurumus rokturī un saplāksnī.
DIY koka lāpsta sniegam

Mēs to visu piestiprinām ar skrūvi.
DIY koka lāpsta sniegam

Ja nav skrūves ar plakanu un platu cepuri, mēs izgriezām paplāksni no cinkošanas.
DIY koka lāpsta sniegam

DIY koka lāpsta sniegam

Tas ir paredzēts, lai saplāksnis nesadalītos zem skrūves galvas, ņemot vērā sniega svaru. Tagad vēl viens stiprinājums, rokturis līdz gala dēlim. Pietiek tikai ar nagla stiprināšanu. Es paņēmu šīfera.
DIY koka lāpsta sniegam

Nu galu galā es rokturim piestiprināju roktura augšdaļu, kuru kopā ar rokturi es izvilku no darba, noņemot to no salauztas plastmasas lāpstiņas.
DIY koka lāpsta sniegam

Šeit ir tik labs lāpsta, ka tas mums maksāja par skrūvju maisu. Nu, un par cenu roktura augšdaļā, ja jūs to pērkat. Tā pati iepriekšējā sniega koka lāpsta man regulāri kalpoja četras ziemas, ņemot vērā nelielus remontdarbus rudenī, pirms sniega sezonas sākuma.
DIY koka lāpsta sniegam

Noskatieties video


Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām