DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
Tagad diezgan liela uzmanība tiek pievērsta tradicionālajiem amatiem, mēs mācāmies darīt to, ko mūsu senči prata darīt. Un tas ir labi, jo mēs varam saprast, kā šie cilvēki dzīvoja, kam viņi ticēja un no kā baidījās.
Viens no tradicionālajiem amatniecības izstrādājumiem ir tautas lelle. Lelles bija dažādas, dažreiz bērni vienkārši spēlējās ar tām, un dažreiz tām bija svarīga rituāla nozīme. Šajā rakstā es jums pateiksšu, kā padarīt lelli-amuletu, ko sauc par "rvanka".
Tam nepieciešami daži gabaliņi balta kalikona un daudzkrāsains chintz, nedaudz vates, lente un pinums, baltas diegu spolītes, pāris spilgti diegi adīšanai.


Mēs ņemam kvadrātu (16 X 16 cm) no baltas kalikona un klusas vates. Mēs ieliekam kokvilnu kvadrāta centrā, pievelciet to ar audumu un piesiet to ar spoles pavedienu. Lūk, kas jums jāsaņem:


Tā ir mūsu lelles galva. Tagad mēs izgatavojam pildspalvas: pagrieziet taisnstūri no balta kalikona (16 X 12 cm) ap malām un velmējiet to stingrā rullī, velciet ruļļa malas ar vītnēm. Mēs ievietojam roku daļu starp pamatdaļas galiem un pārsēju to šķērsām.


Mēs izgatavojam detaļas krūtīs, kā arī galvu, no 7 X 7 cm kvadrātiem, pēc tam mēs tos piestiprinām pie pamatnes.


Tagad kreklam mēs ņemam chintz gabalu (10 X 6 cm), izveidojiet tajā caurumu galvai.


Mēs to pagriežam uz abām pusēm un ielieciet to uz lelles, piestipriniet to ar vītnēm gar “jostasvietas” līniju.


Tad jums ir nepieciešams kleita lelli svārkos. Uz kalikona kvadrāta (14 X 14 cm) centrā izveidojam krustveida iegriezumu un ieliekam to uz lelles, kā parādīts fotoattēlā.


Pēc tam mēs saliekt svārkus, salikt tos vienmērīgās krokās un piesiet ap vidukli.


Nu, mēs apgūstam jostu ar priekšautu. Nogrieziet apmēram metru adīšanas adīšanas un savijiet auklā un paņemiet lentes gabalu (8 cm).


Mēs saliekt pīta galu un ievietot mežģīnes tur.


Mēs fiksējam struktūru vietā, vairākas reizes aptiniet auklu ap jostu, lai paslēptu visus spolītes pavedienus.


Atliek uzzīmēt galvu. Ap leļļa galvu ievietojam nelielu lentes gabaliņu (6 cm) un piestiprinām to ar vairākām šuvēm. Mēs gatavojam šalli no chintz (taisnstūrveida trīsstūris ar malu 13 cm).


Mēs pagriežam šalli no lielākās puses un piesietam to virs lentes.
Lelle ir gatava!


Komentāri (1)
  1. konul
    #1 konul Viesi 2014. gada 13. marts 12:22
    0
    Labdien, man patika un es to paveicu, pateicoties! Liels paldies par jūsu liecību.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām