DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Koka lampa lampas formā
Koka lampa lampas formā

Vienā no istabām acīmredzami nebija pietiekami daudz gaismas nakts apgaismojumā, tāpēc bija nepieciešams ievietot kaut kādu vienkāršu lampu. Es nolēmu to izgatavot ar savām rokām no koka, kas ļaus daudz labāk iekļauties kopējā interjerā nekā izmantot iegādātos plastmasas vai metāla naktslampas. Es pastāstīšu sīkāk.

Izmantotie materiāli


Lampas ražošanā es izmantoju gandrīz lētākos materiālus:
  • sliede 30x20 mm - 1,2 m;
  • dēlis 150x20 mm - 0,45 m;
  • dēlis 200x30 mm - 0,9 m;
  • LED sloksne - 1,5 m;
  • 1,5 kv vara dzīslu elektriskais kabelis mm - 2 m;
  • spaiļu bloks;
  • 12 V barošanas avots;
  • mazas krustnagliņas;
  • koka līme.

LED apgaismojuma izgatavošana un montāža


Vispirms jums jāizgatavo spuldzes veidne. Tas ir uzzīmēts vai izdrukāts uz A4 formāta papīra lapas. Tālāk, izmantojot nazi vai skalpeli, jums tas jāapgriež.
Koka lampa lampas formā

Es izšķīdinu esošo 200x30 mm plātni 3 gabalos, kuru garums ir 30 cm, pārmaiņus es tiem pievienoju veidni un apvelku ar zīmuli. Kā redzat, sākumā es zīmēju tikai luktura iekšpusi.
Koka lampa lampas formā

Tagad es izveidoju cauri caurumu apļveida sagataves iekšpusē, ievietoju tajā finierzāģi un sagriež gar kontūru. Tā kā nagu vīles platums neļauj pagriezties 90 grādu leņķī, vispirms veiciet rupju griezumu un noņemiet lieko, un pēc tam uzmanīgi nogrieziet zem līnijas no zīmuļa. Tātad sagatavojiet visas 3 spuldzes.
Koka lampa lampas formā

Finierzāģis ir neprecīzs rīks, tāpēc griezums ir raupjš. Pēc tam, kad esmu uzņēmis raspu, es panāku virsmas ideālu.
Es piestiprinu sagataves uz darbagalda virsmas ar skrūvēm, lai tās būtu stingri noturētas turpmākās apstrādes laikā ar elektroinstrumentu.
Griezēji tiek uzstādīti uz rokas frēzmašīnas, lai izvēlētos 10 mm platu rievu. Es iestatīju augšējās rievas apstrādes līnijas dziļumu līdz 10 mm un eju caur sagataves iekšējiem galiem pa perimetru, kuru sagriež finierzāģis. Rezultāts ir 10 mm plata rieva un vienādas sānu sienas.
Koka lampa lampas formā

Tālāk es izgriezu papīra veidni līdz galam un uzklāju to uz apstrādāto sagatavi. Es ieskicēju spuldzes ārējos izmērus. Galvenais šeit ir cieši saspiest papīru tā, lai tas nepārvietotos, jo nākotnē šāda kļūda būs pamanāma gatavajā daļā.
Koka lampa lampas formā

Tagad es sagriezu sagataves ārpusi. To ir ērti izdarīt lentzāģī, jo tas precīzi uztur 90 grādu leņķi starp detaļas sāniem. Protams, tā prombūtnes laikā jūs varat rīkoties ar finierzāģi.
Koka lampa lampas formā

Tālāk jums jāapstrādā neapstrādāts griezums no zāģa. Es to padara par cilindrisku slīpēšanas mašīnu. Pietiek ar pāris caurlaidēm, un ārpuse kļūst gluda. Protams, slīpēšanas cilindrs nav panaceja, tāpēc leņķus luktura pamatnes daļā es nogādāju ar parastu smaragda audumu, kas piestiprināts uz koka bloka.
Koka lampa lampas formā

Koka lampa lampas formā

Koka lampa lampas formā

Lai nofiksētu spuldzi lampā un pievienotu tai elektrisko vadu, pamatnes galā jums ir jāizurbj caurums. Lai to izdarītu, jūs varat izmantot 8 mm urbi. Cauruma aizmugurē jums ir jāiegremdē ar 10 mm urbi. Tātad, mēs sagatavojam visas 3 sagataves.
Koka lampa lampas formā

Tagad es nodarbojos ar luktura nostiprināšanu. Lai to izdarītu, es noņemu fāzi uz tāfeles ar frēzi 150x20 mm.
Tālāk es ņemu koka latojumu un sagriež to četros gabalos. No tiem 2 ir 45 cm gari un 2 ir 15 cm gari. Pielāgojot to galus līdz 45 grādiem. Tālāk es salocīju rāmi no tiem, iepriekš smērējot galus ar līmi.
Koka lampa lampas formā

Lai neizmantotu skavas un negaidītu, es papildus āmuru rāmī mazos nagus. Es tās apakšējo daļu pārklāju ar līmi un pielīmēju pie dēļa ar špakteli, stiprinot arī struktūru ar neļķēm.
Rezultātā es saņēmu kastīti.Tās dibena ārējā pusē es urbju 3 caurumus vienādā attālumā viens no otra, atkāpjoties 4 cm attālumā no malām.
Es ņemu LED sloksnes šķēli un ievietoju to spuldžu gropē, lai izmērītu vajadzīgo apkārtmēru. Tālāk nogrieziet 3 lentes gabalus. Es ieslēdzu lodāmuru un lodējam vadus uz lentēm, lai izveidotu savienojumu ar barošanas avotu. Katras sagataves vadu garums ir atšķirīgs. Es izmantoju 40, 50 un 60 cm segmentus.
Koka lampa lampas formā

Tagad es sasaistu mezglu uz stieples no LED sloksnes puses un dzenu brīvo galu caur caurumu lampas pamatnē. Pakete neļaus vadam iziet.
Es noplēsu lentes aizsargplēvi un pielīmēju to spuldzes gropē. Es to daru uz visām sagatavēm.
Koka lampa lampas formā

Meklēju kādus vadus, kas iznāk no spuldzēm kastes caurumos. Ievietotajos galos es arī veidoju mezglus, lai vadi neizslīdētu. Es savienoju atlikušos mazos vadu galus kopā spaiļu blokā. Es pats to salaboju kastes apakšā.
Koka lampa lampas formā

Koka lampa lampas formā

Termināla bloka otrajā daļā es piestiprinu kabeli, kas nāk no 12 V barošanas avota. Es ievietoju bloku kastē, atstājot tikai izvadi ar spraudni, kas jāpievieno.
Koka lampa lampas formā

Koka lampa lampas formā

Visa lampa ir gatava. Es to instalēju uz sienas un ieslēdzu. Tā kā profesionāli nodarbojos ar galdniecību, manā rīcībā ir pilns instrumentu un aprīkojuma komplekts, kas ievērojami vienkāršoja ražošanas procesu. Viss šīs lampas šarms ir tāds, ka, ja vēlas, to var izdarīt pat tikai ar rokas finierzāģi, nazi, skrūvgriezi ar urbjiem, radu, īsu kaltu, smaragda ādu, plakni un āmuru.
Koka lampa lampas formā

Koka lampa lampas formā

Noskatieties video


Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām