DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Marinēta makrele
Rūpējoties par savas figūras eleganto proporciju saglabāšanu, izvēlnē jums jāievada skumbrijas ēdieni. Labvēlīgās vielas tiek uzglabātas zivju mīkstumā, kas ļauj izvairīties no termiskās apstrādes. Ja svaigu skumbriju var vienkārši pārkaisa ar sāli un garšvielām, tad atkausētām zivīm būs nepieciešama koncentrēta etiķa-eļļas marināde ar krustnagliņām un saldajiem zirņiem. No marinādes iegūtie makreles gabali saglabā savu skaisto formu, zivju mīkstums nemīkstina un nesadalās. Augu eļļas marinādes klātbūtne makrelei piešķir īpašu maigumu.
Marinēta makrele

Produkti:


 • saldēta skumbrija - 1 gab.,
 • sīpols (pēc izvēles) - 1 gab.,
 • ūdens - 200 ml
 • etiķis 95 - “5 ēd.k. l.,
 • augu eļļa - 2 ēd.k. l.,
 • sāls - 1 ēd.k. l.,
 • cukurs - 1 tējk.,
 • lauru lapas - 4 gab.,
 • saldie zirņi - ½ tējk.,
 • krustnagliņu pumpuri - ½ tējk.,
 • svaigas dilles.

Marinēta makrele

Marinētas makreles sagatavošanas secība:


1. Kodināšanai vienmēr izvēlieties lielus liemeņus: labi barotus un gludus, bez ādas bojājumiem. Marinādes garša ir atkarīga no garšvielu kombinācijas, šajā receptē tiek izmantotas vienkāršākās un pieejamākās sastāvdaļas.
2. Galva un aste ir nogriezta. Rasporova vēderā, noņemiet visas iekšpuses. Makreles vēdera sienas ir pārklātas ar melnu plēvi, tā ir jānoņem. Zivis mazgā zem tekoša ūdens.
Marinēta makrele

3. Izgrieziet liemeni ar centimetru laužņiem. Mazas šķēles palielinās kodināšanas ātrumu, lieliem trīs centimetru gabaliem tas prasīs divreiz ilgāk, līdz katra šķēle būs iemērc marinādē.
Marinēta makrele

4. Sāli un cukuru mēra precīzi, karotes vērtē bez slaida.
Marinēta makrele

5. Pannā ielej ūdeni, ievieto lauru lapas, krustnagliņas un zirņus.
Marinēta makrele

6. Marinādi vāra uz lielas uguns 2 minūtes. Izslēdziet uguni. Karote nepieciešamo etiķa un augu eļļas daudzumu, pievieno karstajai marinādei.
Marinēta makrele

7. Kamēr marināde atdziest, makreles gabalus sakrauj puslitra burkā. Šis ir ērtākais trauks vienas zivs kodināšanai.
Marinēta makrele

8. Marinādi ielej burkā, kad šķidrums ir tikko silts. Skumbriju var marinēt ar sīpoliem. Šajā gadījumā zivju gabalus sautē ar sīpolu gredzeniem. Sīpoli būs pikantāki un pikantāki nekā pati zivs.
Marinēta makrele

9. Zivju burciņu pārklāj ar plēvi, liek ledusskapī. Dienā var ēst skumbriju. Gatavību nosaka, novērtējot gabalu krāsu: etiķa ietekmē rozā mīkstuma nokrāsām vajadzētu iegūt gaišu krāsu. Lai iegūtu patiesi pikantu garšu, jums divas dienas jāļauj marinēt marinēties. Tad zivju fileja smaržos pēc krustnagliņām un garšvielām.
10. Pasniedziet marinētu makreli ar svaigām dillēm. Zivju gabaliņus eļļas marinādē var uzglabāt 5-6 dienas, burciņai ar skumbri jāatrodas ledusskapī.
Marinēta makrele

11. Taukā marinētu makreli var uzskatīt par patstāvīgu ēdienu, pasniedzot to ar maizi bez citiem papildinājumiem. Bet tad katrai porcijai vajadzētu būt 2-3 gabaliņiem.
12. Ja marinēta makrele ir ēstgriba, tad jūs varat pasniegt tajā ceptus kartupeļus, dārzeņu sautējumu, kviešu biezputru ar ceptām sēnēm.
Marinēta makrele
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām