DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa
Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Kas kopīgs starp kamanu, cirvi un āmuru? Darbības princips. Lai streikotu, viņiem ir nepieciešams šūpoles. Tāpēc jums ir nepieciešams rokturis, un jo smagāks ir rīks, jo, kā likums, tas ir garāks.
Atbalstīšanas laikā centrbēdzes spēks iedarbojas uz instrumenta metāla daļu, kurai ir tendence to saplēst no roktura. Turklāt šis spēks ir lielāks, jo masīvāka ir galva un garāks cirvja, kamanu vai āmura rokturis.
Tradicionāli, lai stiprinātu galvu uz roktura, pēc metāla daļas stādīšanas tā galā tiek ievietots koka ķīlis. Dažreiz leņķī pret galveno ķīli tiek ievirzīts viens vai divi mazāki metāla.
Bet ir arī alternatīvi veidi, kā iepriekšminēto instrumentu daļas droši nostiprināt viens pret otru. Zemāk mēs apsveram un praktiski īstenojam vienu no tiem.
Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Mēs uzlikām āmuru uz roktura bez ķīļa, izmantojot gumiju


Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Rokturi var iegādāties datortehnikas veikalā vai izgatavot no cietkoksnes, kurā ietilpst: ozols, bērzs, kļava, pīlādži, dižskābardis, osis, kizils un citi. Izvēloties, jums jāpievērš uzmanība sagataves gala virsmai un jākoncentrējas uz to, kurā gada gredzeni ir gareniski, nevis šķērsām. Šāds rokturis būs stiprāks un kalpos ilgāk.
Tiek uzskatīts, ka slots uz roktura ķīļa vadīšanai to vājina. Ja āmura galvas ticamai piestiprināšanai pie roktura tiek izmantota gumija, vājināšanās nenotiek, jo nav nepieciešams ķīļa stiprinājums un līdz ar to slots.
Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Sprauslai ir nepieciešams sagatavot roktura tukšu. Lai to izdarītu, mēs pielāgojam pusi ar mazāku šķērsgriezumu zem galvas cauruma, izmantojot galdniecības nazi, failu uz koka vai smirģeļa riteni. Roktura nosēšanās daļai vajadzētu brīvi iekļūt galvas caurumā bez traucējumiem un tai tam vajadzētu atbilst.
Tālāk mēs no velosipēda kameras izgriezām sloksni vai jebkuru elastīgu gumiju, kurai ar nelielu atstarpi vajadzētu nodrošināt apkārtmēru gar roktura apkārtmēru, un no abām pusēm tā platumam vajadzētu būt apmēram 1 cm.
Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Lai atvieglotu iesaiņošanas procesu, no ārpuses eļļojiet gumijas virsmu ar litolu.
Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Lai to izdarītu, noturiet roktura pretējo galu uz stabilas virsmas. Vislabāk, ja tā ir masīva koka saķere.
Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Pēc tam, kad esam pārliecinājušies, ka āmura galva ir vietā, ar lupatu noņemam izspiesto litola pārpalikumu un ar asu nazi nogriezām gumijas galus abās āmura galvas pusēs, tā sakot, aizskalojam.
Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Pēc tam ar līmi viegli pārklājam saskarni starp āmura izkraušanas caurumu un rokturi (PVA, “Moment” vai kaut ko līdzīgu). Mēs to darām, no vienas puses, lai stiprinātu savienojumu, bet galvenokārt tā, lai mitrums neieplūst savienojumā starp āmura galvu un rokturi. Galu galā ūdens, atrodoties neaizsargātā spraugā, galu galā var izraisīt koka pūšanu un metāla oksidēšanu, kas neizbēgami noved pie instrumenta stiprinājuma pavājināšanās un sabojāšanās.
Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Kāda ir šāda nūjas nolaišanās āmura galvā priekšrocība? Gumijas slāņa klātbūtne starp instrumenta daļām izolē rokturi no galvas, un uzbrucēja trieciena spēks uz citu cietu virsmu tiek izdzēsts, un roka neizjūt visu cieto un asu kontaktu enerģiju.
Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Visu iepriekšminēto var atkārtot viens pret vienu, gan ar cirvi, gan ar kamanu.Līme, protams, laika gaitā var atlēkt vietām, tāpēc jums tas ir jāatjauno. Rokturi var sadedzināt ar pūtēju vai gāzes degli un pēc tam rūpīgi noslaucīt ar lupatu. Tas rokturim piešķirs cēlu izskatu un ērtu lietošanu.

Noslēgumā


Minerālu izcelsmes tauki, kas satur litolu, laika gaitā slikti ietekmē gumiju, un tā sāk pasliktināties. Labāk to aizstāt ar biezu ziepjūdeni. Tas arī atvieglo sprauslu, bet pēc ūdens iztvaikošanas tas zaudē slīdēšanas īpašības un vēl vairāk nostiprina savienojumu.
Šuvju blīvēšanai PVA un citu līmvielu vietā, kas sacietē un kļūst trauslas, ieteicams izmantot silikona hermētiķi, kas vienmēr paliek plastmasa un mazāk pakļauts plaisāšanai.
Kā stingri ievietot āmuru uz roktura bez ķīļa

Tā kā āmura, cirvja vai kamanu pieliekšanai ar gumiju ir vajadzīgas ievērojamas pūles, roktura pretējais gals ir jānostiprina uz sprauslas laiku, jānostiprina ar skavu un cieši jāpievelk. Skavu var aizstāt ar celtniecības lenti vai vinila izolācijas lenti, cieši iesaiņojot rokturi vairākos slāņos.
Gumijas vietā jūs varat izmantot arī cinkotas loksnes cauruli ar šuves šuvi, kas tiek nēsāta uz roktura, un ievietota āmura caurumā. Turklāt, kā parasti: vairāki gājieni un visas detaļas notiek savās vietās, ļoti stingri un uzticami.

Noskatieties video


Komentāri (33)
 1. valērijs
  #1 valērijs Viesi 2018. gada 14. novembris 15:13
  3
  interesantas idejas
 2. Viesis Vladimirs
  #2 Viesis Vladimirs Viesi 2018. gada 14. novembris 15:38
  18
  Visuzticamākais savienojums ir atbrīvoties, uzliekot uzbrucēju no apakšas, otrajā vietā pareizo ķīli. Elastika un blīves ir īslaicīgas.
 3. Svetlana Gaidula
  #3 Svetlana Gaidula Viesi 2018. gada 14. novembris 15:40
  5
  Visi padomi ir lieliski! Patīk, es domāju daudz patīk!
 4. Viesis
  #4 Viesis Viesi 2018. gada 14. novembris 20:24
  4
  ja kamanu āmura rokturis ir caurumots ar plānu galu un atstāts nedaudz biezs, nevis tad, kad tas neizlido.
 5. Konstantīns
  #5 Konstantīns Viesi 2018. gada 15. novembris 00:10
  27
  Muļķības ir pabeigtas. Gumija izžūst un drupinās ar laiku pat bez litola (un ar litolu tā parasti ir katastrofa), silikons ļoti slikti aizsargā no ūdens, PVA līme ir daudz uzticamāka (pārbaudīta eksperimentāli) .Šādas kolhozu noregulēšanas rezultāts var būt skumjš. Starp citu, ciematos dažreiz pirms malkas izciršanas asis pusstundu liek otrādi ūdens spainī, lai tās uzbriest un neizlidotu.
  1. viesi
   #6 viesi Viesi 2019. gada 13. jūlijs 18:55
   0
   šī āmura cirvja galvas piestiprināšanas metode ir ļoti labi pierādīta; drīzāk rokturis izstāsies, nekā gumija sagrūs un neizžūs. Un bieži tiek pārbaudīts arī tas, ka pirms asis to ieliek ūdens spainī, pirms griešana ir pabeigta, ir pilnīgi atkritumi.
 6. SERGEI
  #7 SERGEI Viesi 2018. gada 15. novembris 00:18
  21
  Rokturis un knaģis uz roktura ir uzstādīti pēc cita principa - tie neizmanto ķīļus. Eļļa, ziepes un gumija ir nezinātnisks izdomājums. Āmura rokturis ir patērējams. Ķīlis nav tikai izgudrots, un tas ir izmantots simtiem gadu.
  1. Viesis Vlads
   #8 Viesis Vlads Viesi 2018. gada 24. novembris plkst. 10:36
   1
   Viņi nāca klajā ar ķīli, kad pat projektā nebija gumijas :-) Un tagad, ražojot āmurus (asis utt.), Zemo tehnoloģiju dēļ viņi ķīļu vietā neizmanto kaut ko līdzīgu (vai tas tā ir, viņi uzliek rokturim āmuru, dzen ķīli) nosūtīšanai) un sakarā ar to, ka roktura maiņa ar ķīli ir dabiski vienkāršāka nekā līmju un dažādu hermētiķu izņemšana. Un ciemos iemērc ne tikai asis, bet arī lasīja ar lāpu, tad ko?
   1. iskanders
    #9 iskanders Viesi 2018. gada 26. novembris 19:35
    2
    nekad nepievērsa uzmanību tam, kādi āmuri dzelzceļa būvniecības laikā metās ar āmuriem. Ticiet man, viņi nekad nenāk bez ķīļiem
 7. Viesis Leonīds
  #10 Viesis Leonīds Viesi 2018. gada 15. novembris 00:49
  1
  PAR EPOKSIJU
 8. Viesis Andrejs
  #11 Viesis Andrejs Viesi 2018. gada 15. novembris 10:44
  24
  Informācijai - caur apakšu tiek ievietots kamanu āmurs, lai bez saprātības sabiezinātu rokturi.
  1. Viesis Oļegs
   #12 Viesis Oļegs Viesi 2018. gada 21. novembris 10:28
   2
   Andrejs, es pilnībā piekrītu. Vectēvi to darīja, bet tēvs mani mācīja.
 9. Viesis Nikolajs
  #13 Viesis Nikolajs Viesi 2018. gada 15. novembris plkst. 10:32
  15
  Tāds muļķis par gumiju un litolu
 10. 123
  #14 123 Viesi 2018. gada 16. novembrī plkst.
  3
  Jūs joprojām varat to ietīt ar lenti, bet tas nav ilgi, mājai - pāris reizes.
  1. Viesis Dmitrijs
   #15 Viesis Dmitrijs Viesi 2018. gada 26. novembris 02:55
   3
   labāka zilā lente
   1. Vasja
    #16 Vasja Viesi 2018. gada 28. novembris 01:05
    1
    un sarkans?
 11. grst
  #17 grst Viesi 2018. gada 18. novembrī 09:00
  10
  Ķīļa opcija šķiet vienkāršāka, uzticamāka un kalpos ilgāk.
  1. viesi
   #18 viesi Viesi 2019. gada 13. jūlijs 19:04
   0
   Lai nodrošinātu uzticamību, jā, jums pat var būt ķīlis un divi stari, tas ir, viens taisns un otrs dzelzs slīpi, kā arī gumija no velosipēdu fotokameras, bet ne ķīniešu, tā ir kā plastmasa. Tāpēc āmurus un asis, kā arī kamanu āmurus esmu uzlicis ļoti droši
 12. Čehovs Staņislavs Petrovičs
  #19 Čehovs Staņislavs Petrovičs Viesi 2018. gada 18. novembris 18:39
  30
  Manas tālās jaunības dienās mūsu darbnīcā termītu darinātāja vectēva Kolya visiem instrumentiem ar dižskābarža koka rokturiem nebija viena ķīļa un visi rokturi bija kā cimdi.
  Noslēpums, kuru viņš aizsargāja, bija diezgan vienkāršs.
  Apakšējā līnija: rokturis sprauslas priekšā ir ļoti žāvēts un temperatūrā T apmēram 100 ° C, kas padara dižskābarža daudz plānāku nekā sākotnējais izmērs. Pēc blīvas sprauslas dienas vai divu laikā dižskābardis iegūst parasto izmēru. Tas arī viss.
  Piezīme: ja izkraušanas atverē pie izplūdes atveres nav noapaļotas fāzes, tad ar sprauslu rokturim vajadzētu pielipt 3-5 mm ārpus atveres.
  Veiksmi visiem.
 13. Skeptiķis
  #20 Skeptiķis Viesi 2018. gada 20. novembris 12:45
  0
  Viena piezīme. PVA līme nelutinās, laika gaitā tā nekļūs trausla. Māla mirklis, galdniecība, epoksīds laika gaitā tās kļūs trauslas.
 14. Antons
  #21 Antons Viesi 2018. gada 21. novembris 00:11
  1
  Lai kā bērns uzjautrinātos .. Skudrās klauvē ar tādu āmuru .. Uz litola ..
 15. Pavlovs Nikolajs Fedorovičs
  #22 Pavlovs Nikolajs Fedorovičs Viesi 2018. gada 21. novembris 09:53
  0
  labākais ir sveķu ķīlis vai kolofons, braucot ar ķīli.
 16. Staņislavs
  #23 Staņislavs Viesi 2018. gada 21. novembris 16:38
  2
  Ideja ir muļķība, divas ziemas un, ak, Dievs, no temperatūras starpības ielej gumiju. Jebkura līme nav tam paredzēta. Padome, dodieties uz aizsardzības nozari un nopērciet pienācīgu gumiju un līmi. Un labāk visu pielāgot vecajā veidā un vadīt ķīli.
 17. vectēva volgars
  #24 vectēva volgars Viesi 2018. gada 24. novembris 11:19
  3
  Āmuram vislabākais ir hokeja nūjas rokturis!
  1. Viesis Aleksandrs
   #25 Viesis Aleksandrs Viesi 2018. gada 4. decembris 05:31
   2
   Lūpas labā es rīkojos šādi: pēc cirvja uzlikšanas uz roktura es slotā iebraucu masīvkoka ķīli, un, lai nodrošinātu uzticamību, es papildus nobraucu armatūras gabalu no 1/2 collu tērauda caurules. Jau 3 gadi - sagūstīts miris! Nekustas!
  2. Viesis Aleksandrs
   #26 Viesis Aleksandrs Viesi 2018. gada 4. decembris 05:35
   0
   Man bija tāds āmurs, es to izdarīju pats. Devusies, atvainojiet! Kur jūs atradīsit veco hokeja nūju tagad ...
 18. aleck
  #27 aleck Viesi 2018. gada 25. novembris 10:48
  2
  Retināšana nekad netiek veikta perpendikulāri roktura šķiedrām!
 19. miha
  #28 miha Viesi 2018. gada 28. novembris 05:45
  0
  Nu kas tam hemoroīdam ..!? ķīlis viņš un ķīlis afrikā. !!! un litols paņems un sarūsēs gumiju, tad ko ..!
 20. kunak59
  #29 kunak59 Viesi 2018. gada 28. novembris 09:19
  4
  bieza metāla plāksne 1-2 mm, 2 mm garš. īsāks par āmura caurumu ... āmura biezuma augstums ... Metāla gabals
  2 \ 2 cm .. 1 cm sagriež 3 daļās \ burts \ \ Tad to ar zāģēto pusi ieved rokturī ar ieslēgtu āmuru. Iebraucot, sloksnes novirzās un cieši sasien rokturi āmurā.
 21. Ufa
  #30 Ufa Viesi 2018. gada 1. decembris 11:22
  2
  Pakaklā izveidojiet šķērsgriezumu uz krusta un stādiet ozolkoka ķīļus uz epoksīda. Kalpo daudzus gadus - gan āmuri, gan asis.
 22. Viesis Ruslans
  #31 Viesis Ruslans Viesi 2018. gada 5. decembrī 2:05 plkst.
  1
  nav interesanti ........ garlaicīgs ... liec savu mazo āmuru saulē un ļauj tam nokrist .......... un tas lidos tālu, tālu ........... tikai vienalga ............
 23. Wadis 1960. gads
  #32 Wadis 1960. gads Viesi 2018. gada 5. decembrī 18:01
  3
  Cirvja asī es izurbu caurumu un izgriezu M10 diegu. Es to iestādīju uz cirvja, caur šo vītņoto caurumu es ar urbi ar diametru 8 mm veicu 25 mm iespiedumu asī. Es pieskrūvēju M10 skrūvi visā dziļumā, izgriezu skrūvi vienā līmenī ar dzirnaviņām vienā līmenī ar muca virsmu. Cieši tur, izmēģini.
 24. Dim
  #33 Dim Viesi 2019. gada 19. jūlijs 12:14
  0
  ja uzmanīgi aplūkojat āmura caurumu, varat redzēt, ka tas ir īpaši izgatavots zem konusa. un tiek uzlikts uz roktura ar mazāku caurumu uz leju. Tas ir tieši tas, kas tiek darīts. tā, lai pēc augšējās daļas ķīlēšanas āmurs principā nevarētu noslīdēt. Un pat ne berzes dēļ. bet ģeometrijas dēļ. tāpēc šis padoms faktiski ir beidzies izrakstīšanās laikā.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām