DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »8 padomi darbam ar koku
Strādājot ar koku nepieredzēšanas vai piemērotu instrumentu trūkuma dēļ, dažreiz rodas neparedzētas situācijas, no kurām kaut kā vajag izrauties.

Ja ritinās pašvītņojošā skrūve


1. Skrūve, kuru gatavojaties ieskrūvēt iepriekš sagatavotā caurumā, izrādās mazāka diametra un neuztur tam paredzētajā vietā. Situācija ir nepatīkama, it īpaši, ja pie rokas nav lielāka diametra skrūves.
Kad skrūve paliek tāda pati, ir nepieciešams sašaurināt caurumu, piemēram, izmantojot vienkāršu sērkociņu. Mēs ievietojam to padziļinājumā, līdz tas apstājas, un sākam ieskrūvēt skrūvi. Kad viņš "satver", jūs varat nolauzt mača izvirzīto daļu un pievilkt skrūvi, līdz tā apstājas ar piemērotu skrūvgriezi.
8 noderīgi padomi darbam ar koku

Ja atslēga ir nedaudz vairāk par skrūvi


2. Kā no koka atskrūvēt skrūvi, ja tikai viena galva izliekas un atslēga ir par vienu vai diviem izmēriem lielāka? Var palīdzēt piemērota nomināla monēta, tas ir, biezums. Mēs ievietojam to spraugā starp žokļa sūkli un skrūves virsmu. Tagad jūs varat atskrūvēt skrūvi, atbalstot monētu vajadzīgajā stāvoklī. Jums nav jāpieliek īpašas pūles, jo skrūve tiek turēta kokā daudz vājāka nekā metāla.
8 noderīgi padomi darbam ar koku

Plakanas līnijas marķēšana


3. Marķējuma līnija uz koka dēļa vai kokmateriālu virsmas, kas atrodas paralēli pamatnei, tiek novilkta, izmantojot īpašu galdniecības instrumentu - virsmas mērinstrumentu. Ja šādas ierīces nav, tad to var aizstāt ar nelielu koka bloku ar vismaz vienu gludu virsmu, kurā aptuveni centrāli ieskrūvē skrūvi ar galvu, vēlams ar asām malām.
Iestatījis nepieciešamo izmēru no skrūves galvas līdz stieņa virsmai, pieskrūvējot vai atskrūvējot skrūvi, izmantojot metāla lineālu, mēs stingri piespiežam stieni pie pamatnes un novelk līniju, kuru skrūves galva izspiež uz sagataves. Uzticamības dēļ mēs novelkam līniju vienā un otrā virzienā.
8 noderīgi padomi darbam ar koku

Rūpējieties par pirkstiem


4. Lai nesavainotu pirkstus, āmurot nagus koka dēlī, ar āmura āmuru izlecot no naga galvas, nagu jānotur ar parastu koka drēbju šķipsnu.
Viss izrādās perfekti: nags notur vertikāli pret āmuru virsmu, un pirksti atrodas drošā attālumā no bīstamās zonas.
8 noderīgi padomi darbam ar koku

Noslīpē cauruma iekšējo virsmu


5. Mēģinājums apstrādāt nelielu caurumu kokā ar smilšpapīra gabalu nedod vajadzīgos rezultātus, un tas nav īpaši ērti strādāt.
Mēģiniet sarullēt smilšpapīru blīvā caurulē, kuras diametrs ir mazāks par cauruma šķērsenisko izmēru. Ievietojiet un satveriet šo improvizēto instrumentu elektriskā urbjpatrādē, ieslēdziet to un mierīgi, ērti apstrādājiet cauruma iekšpusi. Jūs ātri sasniegsit vēlamo rezultātu.
8 noderīgi padomi darbam ar koku

8 noderīgi padomi darbam ar koku

8 noderīgi padomi darbam ar koku

Pašvītņojošā skrūve - skalošana


6. Ja jums ir jāpieskrūvē skrūve ar izliektu sfērisku galvu kokā vienā līmenī ar dēļa vai kokmateriālu virsmu, tad varat izmantot to pašu aparatūru. Lai to izdarītu, ievietojiet to kārtridžā ar asu pusi un pievelciet.
Mēs ieslēdzam urbi un skrūvju galvu, tāpat kā urbjmašīna, mēs koksnē iegūstam sfērisku depresiju, kas precīzi atbilst tās formai. Tad mēs ņemam to pašu skrūvi un skrūvgriezi to padziļinājuma centrā. Flush mount ir ideāls.
8 noderīgi padomi darbam ar koku

8 noderīgi padomi darbam ar koku

8 noderīgi padomi darbam ar koku

Ja skrūvei ir salauztas malas


7. Dažreiz skrūvgrieža uzgalis neķeras pie salauztajām rievām skrūves galviņā. Šādas aparatūras savīšana kļūst problemātiska. Šajā gadījumā jūs varat izmantot ādas siksnas vai ādas izstrādājumu.
Mēs uzliekam materiālu uz bojātās skrūves galvas un ar nūju to stingri piespiežam pie padziļinājumiem, vienlaikus griežot skrūvgriezi pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Pateicoties palielinātajiem berzes spēkiem, skrūvi ir viegli atskrūvēt.
8 noderīgi padomi darbam ar koku

8 noderīgi padomi darbam ar koku

Kā sagriezt, atstājot plakanu malu


8. Ar koka zāģi sagriezts koka dēlis vai stienis reti iznāk glīts. Izgrieztā vieta ir raupja, malās izveidojas asi urbumi un skaidas.
Lai izvairītos no šiem trūkumiem, ap apstrādājamā izstrādājuma perimetru pie griezuma vietas mēs pielīmējam galdniecības lenti. Mēs izgatavojam lenti. Pēc procesa pabeigšanas noņemiet līmlentes sloksnes un pārliecinieties, vai malas šajā gadījumā bija daudz labākas: nav buržu un mikroshēmu. Līmlente novērsa to veidošanos, nostiprinot dēļa virsmu un novēršot to parādīšanos griešanas laikā.
8 noderīgi padomi darbam ar koku

8 noderīgi padomi darbam ar koku

8 noderīgi padomi darbam ar koku

Noskatieties video


Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām