DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » » »Kā ar savām rokām izgatavot lodīšu dzirnavas
Rūpnieciskās ražošanas sfēriskās frēzes reti sastopamas tirgū un parasti ir paredzētas, lai veiktu noteiktu darbību noteiktā daļā. Parasti tos nevar izmantot citu produktu pārstrādei. Un tie maksā daudz, jo to ražošanā tiek izmantots kvalitatīvs tērauds, sarežģīta apstrādes tehnoloģija, sarežģīti sacietēšanas procesi un nelielas ražošanas partijas.
Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām

Visi šie faktori liek tautas amatniekiem, kad tas ir nepieciešams šādā instrumentā, meklēt neatkarīgus to izgatavošanas veidus. Īpaši bieži tie ir nepieciešami tiem, kas remontē automašīnas, motociklus un citus transporta līdzekļus.
Izmantojot, piemēram, vienkāršas lodīšu dzirnavas, kanāliem motoru cilindru galvās to remonta laikā ir garlaicīgi. Gandrīz tikai viņi var efektīvi un precīzi apstrādāt izliektos kanālus. Šādam darbam nav piemērots neviens cits frēzes tips. Pēc pasūtījuma izgatavotu elektrisko urbi var izmantot, lai vadītu mājās gatavotu lodīšu dzirnavas.
Lodīšu dzirnaviņas (ruļļgriezi, bora dzirnavas) var izgatavot no piemērota diametra bumbiņas no lodīšu gultņa vai no lodveida savienojuma stūres vai automašīnas balstiekārtai. Šo detaļu ražošanā tiek izmantots cietais tērauds, un tāpēc to griezējiem būs labas griešanas īpašības.
Kā sagatavi izvēlieties bumbiņu no gultņa ar diametru 33 mm. Kas mums var būt vajadzīgs čiekuru izgatavošanai?

Instrumenti un materiāli


Jūs varat darīt ar minimālu rīku daudzumu:
  • Dzirnaviņas ar griešanas un pagrieziena disku.
  • Metināšanas mašīna.
  • Vise metālam.
  • Vernjēra suports un marķieris.

Nepieciešamo materiālu komplekts, ņemot vērā bora griezēja veiktspējas pārbaudi, ir arī īss.
Mums būs nepieciešams:
  • Bumba ar diametru 33 mm.
  • Rieksts.
  • Stienis ar diegu vienā galā.
  • Motocikla motora bloks.

Konusu izgatavošanas process


Protams, ja sekojat visiem rūpniecisko instrumentu, kas izgatavoti no rūdīta metāla, tehnoloģiskajiem kanoniem, vispirms tas ir jāatbrīvo, lai atvieglotu turpmāko apstrādi. Bet tam jums ir nepieciešama mufeļkrāsns, kuras mums nav. Sakarā ar to mums ir nepieciešams nedaudz vairāk laika, pūļu un vītņoto un pagriežamo disku nodilums, kas nav pārāk grūti, jo mēs izgatavojam tikai vienu lodīšu dzirnaviņu.
Vēlreiz, izmantojot suportu, izmēriet izvēlētās bumbas diametru un pārliecinieties, ka no tās virsmas ir nepieciešams noņemt 0,5 mm metāla slāni. Galu galā mums ir nepieciešams konuss ar diametru 32 mm.
Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām

Stumbru varēja izgatavot, urbjot aklā caurumu bumbiņā, kam sekojot ar vītni. Bet to nebūs tik viegli izdarīt, jo šajā gadījumā jums noteikti būs jāatbrīvo sagataves metāls, jābūt īpašai ierīcei, ar kuru noturēt bumbu apstrādes laikā, un, protams, urbjmašīnai, kas nav pieejama.
Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām

Tāpēc mēs apstājamies pie versijas ar metinātu uzgriezni un caurumu, kas ieskrūvēts metāla pavedienā. Lai to izdarītu, turiet bumbu vāzē un ar metināšanas mašīnu nostipriniet uzgriezni uz sagataves. Pabeidzot metināšanu, ātri atdzesējiet iegūto savienojumu ūdenī, lai novērstu lodveida metāla izdalīšanos.
Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām

Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām

Stingri ieskrūvējiet stublāju uzgrieznī un piestipriniet to elektriskās urbjmašīnas vai dzirnaviņas vārpstā, kas, savukārt, ir droši jānostiprina ar skavām vai ieliktni. Viss ir gatavs, lai bumbiņas diametru pielāgotu vēlamajam.
Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām

Lai to izdarītu, mēs piešķiram griešanos vārpstiņai ar fiksētu sagatavi un pārejam uz metāla noņemšanu ar pagrieziena diska un dzirnaviņas palīdzību, pastāvīgi kontrolējot apstrādātas lodītes diametru ar suportu.
Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām

Pēc vēlamā šķērseniskā izmēra (32 mm) saņemšanas mēs pārtraucam apstrādi.
Tagad viss ir gatavs griešanas zobu veidošanai. Mēs piestiprinām sagatavi pie kāta metāla vāzē un ar slīpmašīnas ar griešanas disku palīdzību mēs turpinām garenisko rievu izpildi, kas būs nepieciešama, lai iegūtu griešanas malas.
Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām

Rodas jautājums: cik daudz padarīt rievas? Atbilde ir nepārprotama: jo grūtāk apstrādāts materiāls, jo vairāk tam jābūt. Tā kā mums ir jāatjauno motociklu cilindru bloks no duralumīna, pietiek ar 10 rievu pabeigšanu, lai iegūtu 9 griešanas malas.
Izmantojot pagrieziena disku, mēs noņemsim lieko metālu, lai iegūtu zobu trapecveida profilu, kas vērsts instrumenta griešanās virzienā. Šī operācija ir vissarežģītākā un nozīmīgākā, tāpēc tā jāveic ar visu uzmanību un precizitāti. Pēc tā mēs varam pieņemt, ka konuss ir pilnīgi gatavs paredzētajam darbam.
Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām

Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām

Atliek to pārbaudīt praksē uz cilindra bloka no motocikla Ural vai kāda cita ar vienādiem caurumu izmēriem. Darbības laikā dzirnavas periodiski jāieeļļo ar eļļu. Lai process noritētu intensīvāk un bez liekām pūlēm diskā.
Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām

Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām
Vienīgais, par ko es gribu brīdināt, ir no tērauda izgatavotā vārsta ligzdas apstrādes zona. Tuvojoties tam, jums vajadzētu samazināt padevi un stingri turēt instrumentu, lai tas neizkļūtu no rokām, kas ir pilns ar ievainojumiem vai sagataves bojājumiem.
Kā padarīt lodīšu dzirnavas ar savām rokām

Brīdinājumi un piezīmes


Strādājot ar lodīšu dzirnavām, ir jāaizsargā acis ar brillēm un uz rokām jāvalkā cimdi. Protams, dzirnaviņām jābūt aizsargpārklājam. Fakts ir tāds, ka, pārstrādājot mīkstos metālus, šķembas izrādās dažāda lieluma, kas mēdz izkliedēt visos virzienos un lielos attālumos.
Runājot par instrumentu, izdevīgāk ir novietot griešanas malas nevis gareniski pret rotācijas asi, bet gan leņķī. Tad griezējs darbosies mīkstāk, produktīvāk un samazināsies tā neatļautas sagriešanas risks.
Lai izvairītos no instrumenta tangenciālās izplūdes, ir izdevīgāk izgatavot konusu no automašīnas stūres rata lodveida savienojuma. Tad nav nepieciešams izgatavot serdi, jo tas jau pastāv un tajā pašā laikā ir perfekti centrēts attiecībā pret bumbiņu.

Noskatieties video


Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām