DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Pastiprinātājs populārajā TDA2003 mikroshēmā
Pastiprinātājs populārajā TDA2003 mikroshēmā

Šī mikroshēma TDA2003 ir atradusi plašu pielietojumu burtiski visu veidu audio sistēmās - to var atrast portatīvajos skaļruņos, automašīnu radioaparātos, datoru skaļruņos, televizoros un pat mazos mūzikas centros. Šādu popularitāti rada vairāku faktoru kombinācija - tā ir lēta, ekonomiska pašreizējā patēriņā, nodrošina pieņemamu skaņas reproducēšanas kvalitāti, un tās jauda ir pietiekama, lai izklausītu visu istabu. Trūkumi ietver faktu, ka tas ir monofonisks, tas ir, lai reproducētu stereo signālu, jums ir jāsavāc divi šādi pastiprinātāji.

Shēma


Pastiprinātājs populārajā TDA2003 mikroshēmā

Pastiprinātāja shēma ir vienkārša un nesatur nevienas trūcīgas detaļas. VR1 - mainīgs rezistors ar vienu kontaktu grupu, kalpo skaņas skaļuma kontrolei. Gludai regulēšanai ieteicams izmantot rezistoru ar logaritmisku raksturlielumu, taču darbosies parastais lineārais. HL1 gaismas diode tiek izmantota, lai norādītu, ka pastiprinātājs ir ieslēgts un nekavējoties iedegas, kad dēlim tiek pielietota barošana. Šīs ķēdes barošanas spriegums atrodas 8-18 voltu robežās. Visoptimālākais variants ir 12 volti, tāpēc visi elektrolītiskie kondensatori jāņem vismaz pie 16 voltu sprieguma, vēlams iestatīt vairāk - 25 voltus. Mikroshēma, īpaši strādājot ar lielu skaļumu, ievērojami uzkarst, tāpēc tai ir nepieciešams vismaz neliels radiators. Kondensators C5 ir savienots virknē ar skaļruni un nogriež nemainīgu signāla sastāvdaļu, tāpēc nemainīgs spriegums uz skaļruņa nekādā veidā neparādās, pat ja mikroshēma neizdodas.
Pastiprinātājs populārajā TDA2003 mikroshēmā

Pastiprinātāja montāža


[15,73 Kb] (lejupielādes: 428)

Visa shēma ir samontēta uz mazas iespiedshēmas plates ar izmēru 45 x 55 mm, ko var izdarīt ar LUT metodi. Shēma ir pilnībā gatava drukāšanai uz lāzerprinteri un tai nav nepieciešama spoguļošana. Pēc dēļa pārvietošanas mēs to ievietojam kodināšanas šķīdumā un pēc kodināšanas mēs iegūstam rezultātu, kā parādīts zemāk esošajā fotoattēlā.
Pastiprinātājs populārajā TDA2003 mikroshēmā

Tagad atliek tikai izdzēst tonera kārtu, urbt caurumus un notīrīt sliedes, un jūs varat turpināt detaļu blīvēšanu. Pirmkārt, tiek uzstādītas mazas detaļas - rezistori un mazi kondensatori, pēc tiem viss pārējais. Lai savienotu strāvas, skaļruņu un audio avota vadus, visērtāk ir izmantot skrūvju spaiļu blokus, kā es to izdarīju. Pēdējā pagriezienā mikroshēmā ir uzstādīts radiators, jūs varat izmantot absolūti jebkuru, kas ir piemērots tāfeles izmēram.
Pastiprinātājs populārajā TDA2003 mikroshēmā

Pastiprinātājs populārajā TDA2003 mikroshēmā

Pirmā palaišana un testēšana


Sākumā ir vērts pārbaudīt uzstādīšanas pareizību, zvana blakus esošajām trasēm, lai izveidotu īssavienojumu. Ja viss ir samontēts pareizi, padomei tiek piegādāta enerģija, pievienojot skaļruni un atstājot signāla ieeju neatvienotu. Šajā gadījumā skaļuma regulēšanu ieteicams pagriezt minimālajā pozīcijā, lai mikroshēmas ieeja aizvērtos uz zemes. Mēs piegādājam strāvu dēlim, gaismas diodei vajadzētu nekavējoties iedegties. Tagad uzmanīgi pagrieziet skaļuma kontroli, tāpēc skaļrunī ir jādzird neliela plaisa, jo ieeja tagad “karājas gaisā”. Tas nozīmē, ka mikroshēma darbojas - tagad jūs varat nosūtīt mūziku uz ieeju, piemēram, no atskaņotāja, tālruņa vai datora. Šādu pastiprinātāju var savienot ar jebkuriem skaļruņiem ar pretestību 4-16 omi, jo zemāka ir skaļruņu pretestība, attiecīgi lielāka izejas jauda un mikroshēmas sildīšana. Lai jums jauka uzbūve!
Pastiprinātājs populārajā TDA2003 mikroshēmā

Noskatieties video


Komentāri (5)
 1. Viesis Sergejs
  #1 Viesis Sergejs Viesi 2018. gada 31. oktobris 17:10
  1
  Es aizmirsu uzrakstīt par izvadīto jaudu.
 2. Viesis Vladimirs
  #2 Viesis Vladimirs Viesi 2018. gada 1. novembrī 11:00
  0
  Kļūda ķēdē, 2. izvadei nevajadzētu būt savienotai ar zemi.
  1. Bender39
   #3 Bender39 Viesi 2018. gada 23. novembris 01:31
   0
   Šeit ir vēl viena shēmas versija, nedaudz sarežģītāka
   1. Viesis Sergejs
    #4 Viesis Sergejs Viesi 2018. gada 28. decembris plkst. 8:14
    0
    Sveiki Vai varat man pateikt, kuras ķēdes var izvairīties, lietojot mikrofonus mazam zemfrekvences skaļrunim, zemās frekvencēs. Papildus c1, c2, c4, protams.
 3. Viesis Sergejs
  #5 Viesis Sergejs Viesi 2019. gada 26. jūlijs 12:17
  0
  Kā pirmā shēma darīs. Izejas jauda saskaņā ar pasi ir 4 omi 5,5 W (viens BET - ar izkropļojumiem 10%). Un 10% jau ir dzirdami pat nedzirdīgajiem, kurus UMZCH "bloķē". Īstenībā 2-3 W spēlēs. TDA 2030 turpmākā attīstība.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām