DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Nodya - visilgākais ugunskurs
Nodija ir visilgāk degošais ugunskurs

Nakšņošanas makšķerēšana, medības vai pārgājieni ziemā var negatīvi ietekmēt jūsu veselību, ja nerūpējaties par siltu apģērbu un labu siltuma avotu. Ziemas telts ar plīti ietaupa jūs no aukstuma. Bet, ja šādu piederumu nav, cerība paliek tikai uz karsta ugunskura. Viens no labākajiem veidiem, kā uzturēt siltumu garās ziemas naktīs, ir Nodya, un jūs varat pietiekami ātri organizēt šādu siltuma avotu.
Salīdzinot vairākus ugunskuru veidus, nav iespējams nepamanīt Nodya dedzināšanas ilgumu. Biezie baļķi izstaro siltumu visu nakti, un liela gruzdēšanas vieta ļauj labi sildīt vietu, kur pavadāt nakti. Siltumu atstarojoša telts, kas uzstādīta leņķī, padara Nodiju par vissiltāko un ilgi spēlējošo ugunskuru, kam nav nepieciešama pastāvīga uzmanība un kurina malku.

Kā pagatavot uguni Nodia


Nodija organizēšanā vislielākās grūtības sagādā malkas sagatavošana. Lai ugunskurs degtu visu nakti, ir jāizmanto biezi koku stumbri. Guļus cilvēkus var sildīt atbilstoša garuma kurināmā klātbūtnē, lai siltums tiktu vienmērīgi sadalīts.
Nodija ir visilgāk degošais ugunskurs

Mēs paņēmām divus baļķus, kuru garums bija 3 metri, un kuru diametrs bija vairāk nekā 30 cm. Tagad mums tie jāsagatavo. Mēs ņemam cirvi un no katra baļķa nogriežam plakni. Mēs neizmetīsim šķembas, mēs to izmantosim iekurt.
Nodija ir visilgāk degošais ugunskurs

Mēs braucam ar ķīli vai diviem netālu no pirmā baļķa, lai baļķi, kas jāsakrauj viens otram virsū, nepultu.
Pirmajam baļķim uzlieciet divus nūjas sānos, kas ir perpendikulāri baļķim. Un virs otrā baļķa ar nocirstu virsmu uz leju. Pateicoties mūsu uzlabojumiem, apaļkoki nekur neritīs. Iegūtajā rievā mēs uzklājam sagrieztas koksnes skaidas. Mēs kurinājām uguni vairākās vietās.
Nodija ir visilgāk degošais ugunskurs

Ja ķīļus nevar droši ievietot sasalušā zemē, tie ir jāatbalsta.
Nodija ir visilgāk degošais ugunskurs

Pēc 12 stundu nepārtrauktas dedzināšanas.
Nodija ir visilgāk degošais ugunskurs

Tālāk viss tika nodzēsts.
Nodija ir visilgāk degošais ugunskurs

Uguns viegli izdegīs vēl 2-3 stundas, un varbūt pat vairāk. Noslēgumā mēs to varam droši pateikt būtu pietiekoši viegli pietiekoši dedzinošām 15 stundām!

Nodya priekšrocības un trūkumi


Būvējot Nodya, jāpievērš uzmanība koksnes kvalitātei. Materiālam jābūt sausam, bez puves un mitrām vietām. Pretējā gadījumā uguns būs nevienmērīga, un no tā būs maz siltuma. Ņemot vērā šīs prasības, Nodia ir acīmredzamas priekšrocības salīdzinājumā ar citiem ugunskura veidiem:
  • Šāds liesmas avots spēj sasildīt atpūtas vietu pat vissmagākajā salnā.
  • Cilvēkam pietiek vienreiz sagatavot baļķus un uzliesmot vienmērīgu liesmu. Turpmāka iejaukšanās un malkas izmešana nav nepieciešama.
  • Viena no galvenajām priekšrocībām ir spēja pašregulēties. Atkarībā no koksnes sadedzināšanas pakāpes uguns smird vājāk, pēc tam stiprāk, piešķirot cilvēkam nepieciešamo siltumu.

Galvenais šī dizaina trūkums ir nepieciešamība novākt lielu garumu un diametru koksni. Pretējā gadījumā uguns ātri izdegsies. Bet, ja ar baļķiem nav problēmu, Nodya tiek uzskatīta par vienu no labākajām siltuma avota un ērtas atpūtas iespējām aukstajā sezonā.

Noskatieties video


Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām