DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Kā brīvi uzstādīt kapuci
Kā virtuvē brīvi uzstādīt kapuci

Ar virtuves tvaika nosūcēja standarta uzstādīšanu dabiskais ventilācijas kanāls tiek bloķēts, tāpēc gaisa nosūce darbojas tikai tik ilgi, kamēr tiek ieslēgts ventilators. Es piedāvāju montāžas metodi, kurā ir iespējams pilnībā apvienot abas sistēmas, nezaudējot to efektivitāti.

Izmantotie materiāli


No nepieciešamajiem materiāliem:
 • ventilācijas caurule ar diametru 125 mm;
 • ceļgala 90 grādi;
 • tee;
 • pārbaudiet atloka vārstu;
 • ventilācijas restes atloks;
 • adapteris ar diametru no 160 mm līdz 125 mm;
 • silikona hermētiķis;
 • pašlīmējošs loksnes siltuma un skaņas izolators 5 mm;
 • ģipša apmetums.

Piespiedu virtuves un dabisko tvaika nosūcēju kombinācija


Pirms kanāla montāžas vispirms ir jāsagatavo izplūdes kanāls sienā. Lai to izdarītu, tas jātīra un jāpadara pēc iespējas gludāks. Tas ir diezgan rūpīgs un putekļains darbs. Ja ventilācija bija slikti iztīrīta, tad no raktuves var savākt vairākus putekļu spaiņus, kā man bija. Iztīrītais kanāls izrādījās nelīdzens, kas neveicina normālu gaisa kustību. Pieejamās ejās man to vajadzēja apmest ar ģipsi. Turklāt es apmetu pareizo leņķi ventilācijas loga apakšā, veicot noapaļotu, vienmērīgu pacelšanos, lai gaiss izplūst ar mazāku pretestību, neatbalstot pret sienu, kas samazina tā ātrumu.
Kā virtuvē brīvi uzstādīt kapuci

Kā virtuvē brīvi uzstādīt kapuci

Pēc ģipša daļējas žāvēšanas sienā tika iesprausts 10 cm garš caurules gabals, kura kakls izvirzīts par 5 cm. Tas ir novietots nevis horizontāli, bet ar nelielu slīpumu pret grīdu. Pēc tam ventilācijas kanāls tiks savienots.
Kā virtuvē brīvi uzstādīt kapuci

Mana tvaika nosūcēja diametrs ir 160 mm, tāpēc es uz tā ievietoju adapteri 125 mm. Es tam jau pievienoju caurules segmentu. Es izvēlos tā garumu tādā veidā, ka pēc uzstādīšanas ceļa augšdaļā 90 grādos visas konstrukcijas augstums sasniedz caurules līmeni pie ieejas ventilācijas kanālā sienā.
Kā virtuvē brīvi uzstādīt kapuci

Tālāk es ņemu tee un uzstādu to uz caurules, kas nāk no sienas. Ir nepieciešams iestatīt tā, lai tā centrālā ieeja būtu vērsta uz kapuces elkoni.
Es nogriezu caurules gabalu uzstādīšanai no ceļa līdz tee. Pēc tā uzstādīšanas pārsegs jau ir pilnībā savienots ar asi. Atliek tikt galā ar pretvārstu. Šim dizainam ir nepieciešams vārsts ar vienu aizbīdni un ar nobīdes asi. Tā kā vārsta difuzors ir ļoti garš, es nogriezu pusi no tā, lai dabiskās ventilācijas kanāla sekcija būtu īsāka un izskatās glīta.
Kā virtuvē brīvi uzstādīt kapuci

Kā virtuvē brīvi uzstādīt kapuci

Pēc visu detaļu sagatavošanas jums jāveic galīgā montāža. Es izjaucu visu struktūru un sāku to montēt ar savienojumu pārklājumu ar silikonu. Pēc sacietēšanas tas būs mīksts, tāpēc tas slāpē daļu vibrācijas. Pirms līmējam tee, es ievietoju ventilācijas režģa atloku uz caurules izejas no sienas. Tas darbojas kā dekoratīvs panelis, kas pārklāj apmetumu. Es arī to līmēju, lai neizmantotu skrūves. Es savācu visu uz hermētiķa, izņemot pretvārstu.
Kā virtuvē brīvi uzstādīt kapuci

Man ir jaudīgs pārsegs, tāpēc vietā, kur viņas kanāls nonāk par šaurāku cauruli par 125 mm, tiek radīts duncis. Lai noņemtu troksni, es ielīmēju adapteri un vertikālu cauruli ar skaņu necaurlaidīgu materiālu, ja vien tas ir paslēpts ar dekoratīvu kārbu.
Tagad paliek atbildīgākā un rūpīgākā lieta - iestatīt pretvārstu. Tas ir uzstādīts tee brīvajā izejā. Blīvēšanai izmantoju elektrisko lenti. Es izgatavoju spoli uz difuzora un pēc tam uzstādu vārstu. Es to ievietoju tādā veidā, ka ziedlapas ass nav horizontāla, bet gandrīz vertikāla, bet ar nelielu augšējā punkta nobīdi pret piespiedu izplūdi.
Vārsta difuzors ir slīps attiecībā pret grīdu, jo pati kanāla caurule iziet no sienas ar zināmu nobīdi. Turklāt pa tā durvju asi ir neliela novirze. Pateicoties tam, vārsts vienmēr ir atvērts.Pat ja jūs to pārklājat, tad gravitācijas ietekmē ziedlapiņa atvērsies.
Kā virtuvē brīvi uzstādīt kapuci

Kā virtuvē brīvi uzstādīt kapuci

Kad vārsts ir atvērts gravitācijas ietekmē, mēs varam pieņemt, ka sistēma ir pilnīga. Tagad, ja ieslēdzat piespiedu izplūdi, tad tajā sūknētā plūsma nospiež uz vārsta ziedlapiņas un tā cieši aizveras.
Kā virtuvē brīvi uzstādīt kapuci

Ventilatora piegādātais gaiss nonāks tikai šahtā, un pats vārsts neieplūdīs. Tiklīdz kapuci tiek izslēgti, pati ziedlapa atgriezīsies savā vietā, un tad darbosies dabiskā ventilācija.
Kā virtuvē brīvi uzstādīt kapuci

Šī piespiedu ekstrakcijas savienošanas iespēja ļaus saglabāt dabiskās gaisa apmaiņas efektivitāti. Ja jūs ievietojat gofrējumu un cieši aizveriet vārpstas logu, tad šajā gadījumā, kad dzinējs ir izslēgts, gaisa kustība tiks gandrīz pilnībā apturēta. Manai montāžas opcijai nav nepieciešami nekādi stiprinājumi. Sakarā ar silikona elementu sasaisti konstrukcijai ir pietiekama stingrība, lai to droši noturētu starp fiksēto pārsegu un iegulto kaklu uz vārpstas loga.

Noskatieties video


Komentāri (2)
 1. Anatolijs Ivanovičs
  #1 Anatolijs Ivanovičs Viesi 2018. gada 16. oktobris 11:11 p.
  3
  Noderīga informācija. Paldies
 2. Viesis Sergejs
  #2 Viesis Sergejs Viesi 2018. gada 8. decembris 13:44 plkst.
  0
  Un kā noteikt tee ar vārstu? Galu galā, kad tiek mainīts tee leņķis, mainās izlīdzinājums ar apaļo kanālu?

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām