DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Kā nomainīt krānu, nebloķējot ūdeni
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Bieži vien veca jaucējkrāna vietā, kurā vairs nav ūdens, ir jāievieto jauns jaucējkrāns ūdens stāvvadā. Šķiet, ka nevajadzētu būt nekādām problēmām: jūs izslēdzat vai nogriezat veidgabalus ar dzirnaviņām, metinot ar elektrisko vai gāzes padevi, un jūs savā vietā pieskrūvējat vai metināt jaunu analogu.
Jā, tas tā būs, ja ir iespēja izslēgt ūdeni, izmantojot citu krānu vai vārstu. Bet visbiežāk to nav, un, ja ir, tad viņi jau sen ir izgāzušies un nepilda savas tiešās funkcijas, tas ir, viņi netur ūdeni. Dažreiz daudzu ēkas rekonstrukciju, pārbūves vai pārbūves rezultātā ir iespējams, ka to atrašanās vieta pat tika aizmirsta vai tā izrādījās pilnīgi nepieejama.
Liekas, ka situācija ir radījusi bezcerīgu situāciju. Tomēr nevajag izmisumā. Tagad mēs centīsimies īstenot savus plānus, izmantojot vienkāršus un pieejamus rīkus un materiālus, un tomēr vecā celtņa vietā uzstādīsim jaunu produktu.

Izmantotie materiāli un instrumenti


Šim darbam mums nepieciešami šādi rīki un materiāli:
 • regulējams uzgriežņu atslēga, lai pagrieztu veco, veco, celtni;
 • atbilstoša izmēra uzgriežņu atslēga vai uzgriežņu atslēga;
 • saspiežot (caurules gabals ar vītni vienā galā);
 • FUM lente;
 • īpaša ierīce ūdens bloķēšanai stāvvada kanalizācijā;
 • dzirnaviņas;
 • metināšanas mašīna;
 • jauns celtnis.

Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Cauruļu blīvēšanas armatūra


Droši vien ir nepieciešams īsi aprakstīt ūdens izslēgšanas ierīces dizainu un darbību. Tā ir tapas, kuras vienā galā ir fiksēts no elastīga materiāla izgatavots vārsts - gumijas šļūtenes gabals, no otras - ir uzvilkts uzgrieznis. Un starp tām ir caurules gabals, kurā tapa brīvi nonāk. Caurules garumam jābūt īsākam par tapas daļu no vārsta līdz apmēram vītnes vidum, lai pēc ierīces uzstādīšanas pareizajā vietā būtu iespējams pievilkt uzgriežņa stiprinājumu uz tapas un tādējādi saspiest elastīgo vārstu, aizzīmogojot gredzenveida atstarpi starp to un stāvvada caurules iekšējo sienu.
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Spiediena krāna nomaiņas process


Tā kā ūdeni nebija iespējams izslēgt, to gandrīz neizturēja vecs jaucējkrāns, kas jebkurā brīdī varēja radīt vēl lielāku noplūdi. Ir nepieciešams rīkoties ļoti ātri un ļoti vēlams kopā.
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Tam vajadzētu būt pēc iespējas ātrāk, izmantojot regulējamu uzgriežņu atslēgu, atskrūvējiet izmantoto celtni un, pārvarot ūdens spiedienu, ievietojiet to blīvēšanas ierīces krānā līdz vajadzīgajam dziļumam.
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Viņš izslēdza krānu, spiediens pieauga.
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Mēs ievietojam ierīci.
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Pēc tam, turot to caurulē, izmantojiet uzgriežņu atslēgu, lai pievilktu uz stiprinājuma stieņa uzgriezni, līdz ūdens pārstāj plūst no spraugas starp tērauda procesu un armatūru.
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Tagad jūs varat, nebaidoties no noplūdēm, nogriezt daļu krāna ar dzirnaviņām. Turklāt ir jāplāno griezuma vieta, nesasniedzot to daļu, kur ierīces vārsts aizzīmogo stāvvada izvadu. Pēc pilnīgas atdalīšanas caurules gabals ir rūpīgi jānoņem, neietekmējot armatūru.
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Lai iedomāties, kā jaunais celtnis atradīsies uz caurules, to var izmēģināt uz vietas, novietojot jēru virs, sānu vai apakšas, lai noteiktu ērtāko pozīciju darbības laikā.
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Nākamais posms ir ļoti atbildīgs: ir nepieciešams metināt zaru pie filiāles, izmantojot elektrisko metināšanu, kurai mēs vēlāk pieskrūvēsim jaunu celtni. Pirms metināšanas, lai nodrošinātu uzticamu savienojumu sagrieztas caurules galā, jūs varat izmantot metāla failu, lai izveidotu nelielu fāzi. Diskos tas parasti jau ir pieejams. Tas ļaus metināmajam metinājumam labi atrasties izveidotajā padziļinājumā un nodrošinās savienojuma kvalitāti, hermētiskumu un uzticamību.
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Pēc kores atdzišanas to vajadzētu satīt skrūvju virzienā, t.i., vairākiem FUM lentes slāņiem pulksteņrādītāja virzienā. Tas palielinās jaunā celtņa necaurlaidību uz piedziņas un krustojuma stingrību. Skrūve jāpieskrūvē ar vienas rokas piepūli, lēnām un uzmanīgi, it īpaši sākumā, lai iekļūtu pavedienā un nejauši to nesaplēstu. Pašās beigās jūs varat veikt pievilkšanu ar atslēgu, bet nelielā leņķī.
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Pēc jauna celtņa galīgās uzstādīšanas ir pienācis laiks atskrūvēt blīvēšanas ierīci. Nepieciešams izmantot uzgriežņu atslēgu, lai atskrūvētu uzgriezni un nedaudz stumtu stieni virzienā uz stāvvadi, lai atbrīvotu elastīgo elementu garenvirzienā, kas ļaus tam izstiepties un vienlaikus samazināties šķērsgriezumā. Tagad bez kavēšanās mēs izņemam ierīci, pagriežot to no vienas puses uz otru un ātri aizverot jauno vārstu. Darbs veiksmīgi pabeigts.
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Secinājums


Cauruļu blīvēšanas ierīce pirms lietošanas ir jāpārbauda, ​​īpaši, ja tā ilgu laiku nav lietota. Elastīgajam elementam, kas darbojas kā vārsts, nedrīkst būt plaisas un brāzmas. Uz vārpstas esošie pavedieni ir jānotīra no putekļiem, netīrumiem, rūsas un jāieeļļo ar eļļu. Pēc tam vairākas reizes brauciet uzgriezni no viena gala uz otru.
Vītnes blīvēšanai starp piedziņu un celtni ir ieteicams FUM lentes vietā izmantot universālu neilona auklu, kas piesūcināta ar īpašu blīvējuma maisījumu. Tas ir ticamāks, nebaidās no aukstuma un karstuma, to nemazina vibrācija.
Kā nomainīt krānu, neaizklājot ūdeni

Tādā veidā nav ieteicams mainīt krānu stāvvadā ar karstu ūdeni. Un vispār, ja jums ir vismaz kāda iespēja bloķēt stāvvadi, jums tas ir jāizmanto, un šī metode jāizmanto tikai kā pēdējais līdzeklis.

Noskatieties video


Komentāri (31)
 1. Viesis Alekss
  #1 Viesis Alekss Viesi 2018. gada 15. oktobris 13:06 plkst.
  14
  Tādā veidā es jau mainīju stāvvadu vārstus.
  BET!
  Ļoti svarīgs punkts. Lai notīrītu caurules iekšpusi no sāls nogulsnēm, ir nepieciešama ierīce - urbis vai dzirnavas (man bija dzirnavas). Īpaši zālē. ūdens. Pretējā gadījumā šī ierīce pārsteigs, atsakoties kāpt aizaugušā caurulē, no kuras tek ūdens.
 2. Nikitos
  #2 Nikitos Viesi 2018. gada 15. oktobris 2:03 plkst.
  3
  Ierīce ir ļoti nepieciešama un interesanta, žēl, ka par to iepriekš nezināju. Paldies!
 3. Viesis Igors
  #3 Viesis Igors Viesi 2018. gada 15. oktobris 18:10
  2
  Vāciešiem ir viena ierīce, kas sasaldē ūdeni caurulē, lai jūs ar to (cauruli) varētu veikt dažādas manipulācijas. Patiesība ir ļoti dārga.
 4. Aleksandrs Zubarevs
  #4 Aleksandrs Zubarevs Apmeklētāji 2018. gada 15. oktobris 18:21
  3
  Nekas nav vajadzīgs, ne elektriskā metināšana, ne ierīces un citi crap. Nepieciešams tikai gumijas uzmavas gabals ar auklu, parastā valodā runājot, pareiza izmēra šļūtene. Jūs atradīsit jebkuru gumijas izstrādājumu veikalu vai kravas automašīnu un lauksaimniecības tehnikas rezerves daļās.
  Daudzus gadus mēs ar šādām piedurknēm remontējam tvaika un ūdens sildīšanas caurules, un rezultāts vienmēr ir lielisks, ātrs un uzticams.
  Kas šaubās, ļaujiet viņam atcerēties, ka šādas šļūtenes ir visu automašīnu dzesēšanas un apkures sistēmās, un dzesēšanas šķidruma temperatūra tur ir tieši tāda pati, līdz 110 grādiem.
  1. Nikolajs Rombajevs
   #5 Nikolajs Rombajevs Viesi 2018. gada 18. oktobris 01:49
   1
   Ko tad? Vai uz šīs šļūtenes karāsies krāns? Ja jūs konsultējat, tad rakstiet sīkāk.
 5. al0253
  #6 al0253 Viesi 2018. gada 15. oktobris 19:14
  0
  Tāpēc viņi to vienkārši dara. Ūsas "krēpās", visas dubļos ...
  Ap cauruli ir uzstādīta īpaša tee ar blīvējumu.
  Ielieciet tee, pieskrūvējiet tam lodveida vārstu, caur celtņa caurumu urbjiet blīvējumu ar rokas urbi un urbi ar urbi, kura diametrs ir nedaudz mazāks nekā lodītes caurums. Tiklīdz sējmašīna, kad to noņem, iet cauri celtnim, tik aizveriet to un ... tas arī ir.
  1. Vitālijs
   #7 Vitālijs Viesi 2019. gada 27. janvāris 19:29
   0
   Padoms. Bent skava ne vienmēr ir laba. 1) Ir iespējams uzstādīt tikai uz “svaigas” caurules. 2) gadu gaitā vājināties. Blīve zem tā kļūs bezvērtīga. Karstā cauruļvadā laiks ir daudz reizes mazāks. )) Labākais risinājums šajā gadījumā ir elektriskā loka metināšana ar visiem ugunsdrošības pasākumiem. Un urbjot, praktiskāk ir izmantot elektrisko urbi. Pirms urbuma urbšanas uz urbi cieši pievelk gumijas pankūku, kuras diametrs ir lielāks par krānu. Pēc urbšanas asistents izvelk kontaktdakšu no kontaktligzdas (vai cita veida, lai izslēgtu strāvu). Pēc tam izvelciet urbi un izslēdziet jaucējkrānu.Pirms darba sākšanas uzvelciet gumijas zābakus un gumijas priekšautu. Beigās apstrādājiet metināšanas šuvi un blakus esošā cauruļvada sekcijas ar pretkorozijas līdzekli. Daudzas reizes (vairāk nekā 20 gadu laikā) viņš pats ir praktizējis. Visu laiku nav nevienas sūdzības. Tas ir ļoti praktiski, lai iekļūtu esošajā privāto ēku (brīvdienu ciematu) cauruļvadā, kur ir centralizēta ūdens padeve.
  2. Vitālijs
   #8 Vitālijs Viesi 2019. gada 27. janvāris 8:04 plkst.
   0
   Starp citu, šādā veidā tiek sagriezti cauruļvadi jaunbūvētām centrālajām apkures stacijām. Tikai diametri ir atšķirīgi. Urbšanai tiek izmantots īpašs rūpnīcas aprīkojums. Bet tie ir diezgan dārgi un ir pieejami lielos būvniecības uzņēmumos. Neatvienojiet visu pilsētas bloku vai rajonu.
 6. Viesis Nikolajs
  #9 Viesis Nikolajs Viesi 2018. gada 15. oktobris plkst. 8:25
  5
  Vienkārši atskrūvējiet veco krānu un savā vietā vējiet jauno atvērto krānu, pēc tam krāns aizveras un tas arī ir.
 7. AG
  #10 AG Viesi 2018. gada 16. oktobris 03:34 plkst.
  6
  Mans santehniķis tikko atnesa sausu ledu un kartona kārbu, izdarīja dažus griezumus kastē, lai tas ļautu ledu izliet “ap” cauruli un pēc apmēram 15 minūtēm, kad ūdens caurulē sasalda (spiediens bija aptuveni 100 psi), tas vienkārši nomainīja veco jaucējkrānu.
  1. Vitālijs
   #11 Vitālijs Viesi 2019. gada 27. janvāris 17:55 plkst.
   0
   Viss ir labi un pareizi. Tikai attiecībā uz salīdzinoši jaunām caurulēm un visam tam ir bailes no cauruļu plīsuma atkausēšanas laikā.
 8. Viesis Sergejs
  #12 Viesis Sergejs Viesi 2018. gada 16. oktobris 06:51
  5
  un es saucu tikai metināšanu ar santehniķi, un viņi visu veiks ātri un tīri
 9. Viesis Dmitrijs
  #13 Viesis Dmitrijs Viesi 2018. gada 16. oktobris 11:32
  0
  Tēvs sasmalcina koka gabalu zem caurules iekšējā diametra. Viņš metās caurumā sekli, bet stingri (pārvarot ūdens plūsmu). Uz koka gabala tieši caurulē tika sagriezts pavediens. Viņi izņēma koka gabalu. Ieskrūvēts atvērts krāns. Viņi to slēdza. Tas arī viss. Tas joprojām ir tā vērts.
 10. Viesis Vlads
  #14 Viesis Vlads Viesi 2018. gada 16. oktobris 12:38
  3
  Lente ir ievainota pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Celtnis sāka griezties no trešā mēģinājuma, kaut arī bija iespējams attīt.
  1. afonija
   #15 afonija Viesi 2018. gada 17. oktobris 16:05 plkst.
   1
   noteikti pamanīju arī bēdu santehniķi
 11. Santehniķis
  #16 Santehniķis Viesi 2018. gada 17. oktobris 10:45
  18
  Kā profesionāls speciālists ar 35 gadu pieredzi es jums teikšu nekaunīgi, es redzēšu, ko jūs darīsit, ja spiediens sistēmā būs no 7 līdz 10 atmosfērām, maksimālais ir iespējams, ja spiediens ir 1-2 atmosfēru robežās, cik reizes jūsu sapņotāji uzkāpa stāvvados - sekas ir applūdušie dzīvokļi, par kuriem viņš ir neskaitāmas reizes liecinieks, un vēl viens brīdis, un, ja jūs ieskrienat noslīkušā caurulē, kaklā par šādu padomu, ka es jūtu, ka neatliekamās palīdzības darbinieki no šādiem "gudrajiem" iegūs vairāk darba
  1. Vitālijs
   #17 Vitālijs Viesi 2019. gada 27. janvāris 18:05
   0
   Tieši tā: šie ir ciema padomi. Jebkura noplūde tiek novērsta ar elektrisko lenti.
 12. Viesis Vasilijs
  #18 Viesis Vasilijs Viesi 2018. gada 17. oktobris 12:13
  0
  Jūs nevarat metināt uzliesmojumu, bet vienkārši nogrieziet pavedienu uz caurules. Un tas būs labi un jauki.
 13. Jevgeņijs Gurjevičs
  #19 Jevgeņijs Gurjevičs Viesi 2018. gada 17. oktobris 17:03 plkst.
  7
  Spriežot pēc tā, kā “metinātājs” uzvilka vītņoto nipeli (rakeļa abpusējam pavedienam ir gari un īsi pavedieni), ka viņam vajadzētu sagriezt diegu: mūsdienu santehnikas die turētāji šādā vietā ļautu to darīt brīvi.
  Tikai, ņemot vērā stāvvada un atzarojuma senatni, pēdējais no savērpšanās vītnes laikā (kā, atskrūvējot veco celtni!) Otro cilvēku vajadzētu turēt ar caurules uzgriežņu atslēgu - pretējā gadījumā tas var saplīst.
  Un vispār - metināšanas darbus pa vecām un NOT ZINC caurulēm var uzticēt TIKAI GĀZES metinātājam: ne krāsa, ne rūsa, ne caurules iekšpusē esošie savienojumi netraucē acetilēna-skābekļa liesmu augstas kvalitātes savienojuma metināšanai: tas viss atdalās no sildīšanas un tiek izpūsts ar skābekļa strūklas spiedienu, atbrīvojoties. metāla mala augstas kvalitātes šuvei.
  ELEKTRODIRDĪŠANAS laikā (ērtāk ir gatavot krampjos pusautomātiskā mašīnā!) Tas viss ir jātīra mehāniski, vienlaikus riskējot sagraut veco cauruli tā vājā vietā ... Turklāt, metinot ar gāzi, atšķirībā no citiem veidiem, nepieejami punkti augstas kvalitātes muca metināšanai. praktiski nav cauruļvadu.
  1. nepieciešams dublēt noslēdzošos vārstus
   #20 nepieciešams dublēt noslēdzošos vārstus Viesi 2018. gada 16. novembris 14:12
   0
   tur ir visa folija, jums jālodē no tuvākā diega līdz plastmasas lodēšanai
  2. Vitālijs
   #21 Vitālijs Viesi 2019. gada 27. janvāris 18:42
   0
   Kopumā viss ir taisnība. Es gribu to papildināt. Saproti mani. 1) Ūdens tērauda caurules tiek izgatavotas cinkotā versijā. Apkures un gāzes apgādes sistēma "melnā" (dabiskā) versijā. 2) Saskaņā ar daudziem SNiP, elektrisko loka metināšanu izmanto caurulēm, kuru diametrs ir vismaz 2 collas. Mazākus diametrus veic ar vītņotu vai kolosālu savienojumu (cinka pārklājums tiek izdedzināts no metināšanas). 3) Es neatceros, no kura gada, bet ir GorStroy rezolūcija, ka dzīvojamās ēkās ir aizliegts izmantot elektrisko loka metināšanas aprīkojumu.
 14. Viesis Dmitrijs
  #22 Viesis Dmitrijs Viesi 2018. gada 18. oktobris 13:15 plkst.
  5
  Ja jums ir parkets vai lamināts - atvadieties no grīdas. Ja ar cauruli vai armatūru nav kaut kas kārtībā, atvadieties no remonta pie visas ieejas no apakšas. Viņi konsultēs tagad, un tad kāds atkārtos, bet mazāk veiksmīgi.
  Tikai sasalšana! Ja tiešām nav kā izslēgt ūdeni.
  1. Sergejs K
   #23 Sergejs K Apmeklētāji 2018. gada 26. oktobris 12:49
   0
   Ko darīt, ir cilvēki, kas laminātu noliek vietās, kur dzīvoklī ir caurules? Līdz šim vannas istabās un tualetēs esmu redzējis tikai flīzes (vai oriģinālo pārvalku :), un virtuvē ir arī linolejs. ;)
 15. Vasja
  #24 Vasja Viesi 2018. gada 19. oktobris 16:26
  4
  Viss ir forši, bet fum tape izmanto tikai delitants!
  1. Sergejs K
   #25 Sergejs K Apmeklētāji 2018. gada 26. oktobris 12:51
   0
   Kāda ir jūsu izvēle?
 16. Viesis Igors
  #26 Viesis Igors Viesi 2018. gada 24. oktobris 16:37 plkst.
  2
  un kas ir tik grūti, lai izslēgtu ūdeni
  1. Vitālijs
   #27 Vitālijs Viesi 2019. gada 27. janvāris 19:36
   0
   Ietaupiet naudu un nemaksājiet vietējiem atslēdzniekiem. Iespējami citi iemesli. Parasti avārijs maksā divreiz.
 17. Lauva
  #28 Lauva Viesi 2018. gada 30. oktobris 14:35 plkst.
  2
  Nav slikti, bet ir veidi un vieglāk. Jūs iestrēdzat šo krānu, pēc tam vai nu iegādājieties sadalīto savienotāju ar krānu, vai arī pats izveidojiet to no nedaudz lielāka diametra caurules, metiniet to vai savienojiet ar skrūvēm, ieskrūvējiet lodveida krānu un caur speciālu urbi urbiet caurumu caur to. Daudzi avārijas dienestu darbinieki parasti vāra izplūdes atveri tieši blakus caurulei, izvelk dūmu, urbj tieši caur cauruli, vēlams ar bezvada skrūvgriezi, un atver lodveida vārstu tieši uz caurules, un pēc tam to vienkārši aizver. Ir vēl citi veidi, taču šeit ir jāpievērš uzmanība faktam, un tie visi ir daudz vieglāk.
 18. Santech
  #29 Santech Viesi 2018. gada 5. novembrī 17:17
  1
  Es nevēlos krāsot acīmredzamās rokas un bez smadzenēm. Vienkārši ierakstiet meklētājprogrammā "seglu", atlasiet caurules diametru un tas arī viss!
 19. RAIDEN
  #30 RAIDEN Viesi 2018. gada 6. novembris 13:26 plkst.
  1
  Vienkārši pagaidiet, kad ūdens tiek izslēgts visā mājā vai apkārtnē un jūs nomainīsit krānu)
 20. Viesis Alekss
  #31 Viesis Alekss Viesi 2018. gada 6. novembris 17:50
  1
  Viņi vienkārši aizmirsa pateikt, ka ne visus celtņus var mainīt ar jūsu piešķīrumu, kaut kādu iemeslu dēļ neviens nerunā par jaunā celtņa iekšējo diametru un jūsu ierīces ārējo diametru

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām