DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm
Ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm

Blakus esošās teritorijas labiekārtošana privātmājai mūsdienās ir kļuvusi par ikdienu. Katrs īpašnieks pēc iespējas labāk un uzticamāk cenšas noorganizēt ieeju savā mājā, kā rezultātā ir jāizvēlas piemērots pārklājums, kam jāatbilst noteiktām īpašībām. Pārklājumam jābūt skaistam izskatam, tam jābūt izturīgam pret temperatūras izmaiņām, laika apstākļu izmaiņām, kā arī jāiztur lielas slodzes. Piekļuve mājai no bruģakmens plāksnēm būs optimālākais risinājums šim jautājumam.

Vajadzēs


Lai pabeigtu darbu, būs nepieciešami šādi rīki:
  • - gumijas āmurs bruģakmens plātnēm;
  • - hidrauliskais līmenis;
  • - lāzera līmenis vai garš noteikums;
  • - smilšu roku prese;
  • - lāpstiņa vai špakteļlāpstiņa,

Un materiāli:
  • - smiltis;
  • - bruģakmens plāksnes;
  • - robežas;
  • - betona kanalizācija;
  • - cements (vēlams 500 pakāpe).

Flīžu ieklāšanas process


Ja jūs gatavojat visu nepieciešamo, tad piekļuvi mājai no bruģakmens plāksnēm var veikt dažu dienu laikā. Pirmkārt, jums ir jāpārvar perimetrs vietā, uz kuras tiks uzlikta flīze. To var izdarīt, izmantojot hidraulisko līmeni, ar āmuru iespraust ap perimetru un pavelciet virvi tā, lai tā kalpotu kā augšējā kontūra nākamajām malām. Tad jums ir nepieciešams izrakt nelielu tranšeju, lai robežas varētu noslīcināt zemē. Nekavējoties izmēriet tranšeju ar mērlenti, lai nerok pārāk dziļi. Ir nepieciešams noteikt robežas ar nelielu aizspriedumu no mājas uz ielu, nākotnē tas veicinās olīvu lietus un izkausētu ūdeni. Pēc apmales uzstādīšanas tie ir jānostiprina savā starpā ar šķīdumu, kura attiecība ir cementa klase 500 un smiltis 1: 2,5. Pēc tam atstājiet apmales uz vienu dienu, lai šķīdums sacietētu un apmales būtu savstarpēji piestiprinātas. Nākamajā dienā tranšejas, kurās ir uzstādītas apmales, jāpārklāj ar zemi un jānoslīpē vienā līmenī ar vietnes pamatni.
Ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm

Ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm

Ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm

Ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm

Nākamais posms ir bruģakmens plātņu ieklāšana. Visa teritorija ir jānosedz ar smiltīm, kas jānomazgā ar apmalēm. Nedaudz samitriniet smiltis ar ūdeni un piespiediet to ar rokas presi. Šī procedūra jāatkārto, līdz starpība starp apmales malu un smiltīm ir vienāda ar flīžu biezumu. Tas ir nepieciešams, lai ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm izrādītos bez dobumiem un pilieniem. Kad visa vieta ir pārklāta ar smiltīm un sabiezināta, varat sākt bruģakmens plākšņu klāšanu. Pirmkārt, netālu no apmales, jums ir jāuzliek betona kanalizācija, un jau no tiem sāk likt flīzes. Pirmajai flīžu rindai jāpievērš vislielākā uzmanība. Flīze jāuzliek stingri atbilstoši līmenim, tas būs atkarīgs no tā, cik gluda būs bruģēšanas plātņu pieeja mājai. Lai koriģētu visas rindas vienmērīgumu, flīzēm jābūt izvietotām pēc kārtas pa vienai ar garu likumu vai lāzera līmeni. Pēc tam nostipriniet katru flīzi vietā, iespiežot to smiltīs ar gumijas āmuru. Ja flīze izvirzīta virs apmales, tad zem tā ir pārāk daudz smilšu. Smilšu pārpalikumus uzmanīgi jānoņem ar lāpstiņu vai špakteļlāpstiņu, lai nesagrautu sablīvēto slāni. Un, gluži pretēji, ja flīze nokrītas zem apmales līmeņa, zem flīzes jāpievieno smiltis un flīze jānorauj ar gumijas āmuru. Tādējādi tiek ieklāta pirmā un visas nākamās bruģakmens plātņu rindas un tiek koriģēts visas vietas vienmērīgums.Ieklājot bruģakmens plāksnes, starp flīzēm ir jāatstāj minimālas spraugas, taču nekādā gadījumā nelieciet flīzes tuvu viena otrai. Galu galā tas var izraisīt flīzes iznīcināšanu, kad to nospiež ar gumijas āmuru vai turpmākās darbības laikā.
Ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm

Pēc bruģakmens plātņu ieklāšanas jūs varat pāriet uz pēdējo posmu. Šajā posmā jums ir jāsavieno ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm ar brauktuves daļu. Šim nolūkam jūs varat izmantot betona klonu. Starp bruģakmens plākšņu malu un ceļa virsmu nepieciešams izrakt nelielu tranšeju (10–15 cm dziļu) un ieliet to ar betonu. Arī pēdējā posmā jums ir jāaizpilda šuves starp flīzēm ar īpašu maisījumu. Lai sagatavotu šo maisījumu, sausa smiltis jāizsijā caur smalku celtniecības sietu un jāsamaisa ar 500 pakāpes cementu proporcijā 1: 1. Šo maisījumu sagatavo sausā veidā. Bez izņēmuma visas šuves starp flīzēm, apmalēm un betona kanalizāciju ir jāaizpilda ar šo maisījumu. Pēc tam ar slotu no bruģakmens plāksnēm notīriet visas būvgružu paliekas un pa visu teritoriju ielejiet ūdeni no dārza laistīšanas tvertnes vai uz šļūtenes izmantojiet speciālu smidzināšanas pistoli. Nekādā gadījumā nevajadzētu izsmidzināt flīzes ar tiešu plūsmu, kā ūdens spiediens var mazgāt visu maisījumu no šuvēm. Pēc tam atstājiet vietni 2-3 dienas, lai flīze un ceļa krustojumā esošais betons sacietētu un maisījums, kura šuves ir piepildītas, flīzes kopā nostiprinātu. Šajā posmā bruģakmens plāksnes ir pabeigtas. Ja visas darbības tiek veiktas pareizi, tad ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm ilgs ļoti ilgu laiku.
Ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm

Ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm

Ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm

Ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm

Ieeja mājā no bruģakmens plāksnēm
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām