DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Neparasta WD-40 lietošana
WD-40 ir šķīdinātājs uz minerāleļļu bāzes. Produktam ir zema viskozitāte, kas ļauj to izmantot kā aerosolu un iekļūt jebkuros, pat vismazākajos caurumos, dobumos vai plaisās.
Neparasta WD40 lietošana

WD-40 popularitāte ir saistīta ar tā efektivitāti un spēju palīdzēt atskrūvēt jebkuru sarūsējušu vai pārklātu vītņu savienojumu. Šo WD-40 darbību nodrošina tā sastāvs un darbības princips: gaistošais šķīdinātājs (baltais spirts) korodē un mīkstina dažāda veida piesārņotājus, un pēc tā iztvaikošanas uz apstrādājamās virsmas paliek nepastāvīga smērviela (minerāleļļa), kas nodrošina detaļu aizsardzību vai diegu vieglu atvilkšanu.
Pievērs uzmanību! Tirgū ir daudz WD-40 viltojumu un analogu, kuriem ar ārēju līdzību ir atšķirīgs sastāvs un mērķis. Tieši šī iemesla dēļ diskusijas par WD-40 efektivitāti joprojām notiek, un pārskati par to ir neviennozīmīgi: viņš vienam palīdzēja, un dažiem pēc viltus izmantošanas metāla daļas kļuva sarūsējušas. Tāpēc produktu ieteicams iegādāties specializētos veikalos, nevis no apšaubāmiem pārdevējiem tirgū.
WD-40 standarta darbības joma ir ļoti plaša: no palīdzības sarūsējušu skrūvju atlocīšanas līdz dažādu mehānismu un aprīkojuma saglabāšanai. Bet papildus tam, lai atrisinātu nestandarta uzdevumus, var izmantot aerosola šķīdinātāju. Daži neparasti WD-40 lietojumi ir apskatīti zemāk.

Viegla roku tīrīšana no tehniskā piesārņojuma


Tā kā WD-40 satur šķīdinātāju, taukainas un taukainas rokas ar to var viegli mazgāt, piemēram, pēc motora remonta. Izsmidzinot nedaudz naudas uz rokām, tās noslauka ar lupatu, lai notīrītu netīrumus, pēc tam vairākas reizes rūpīgi jānomazgā rokas ar ziepēm un ūdeni.
Neparasta WD40 lietošana

Neparasta WD40 lietošana

Neparasta WD40 lietošana

Pievērs uzmanību! Ilgstoša WD-40 iedarbība uz ādu nav pieļaujama, tāpēc pēc saskares ar rokām pēc iespējas ātrāk izskalojiet produktu.

Veco uzlīmju noņemšana


Uzlīmju noņemšana no jebkuras virsmas ir ļoti nepateicīgs uzdevums. Neatkarīgi no tā, cik precīza esat, uzlīme joprojām saplīsīs, un līmes pamatne paliks uz virsmas. Lai mehāniski nenoņemtu līmi un nesaskrāpētu virsmu, varat izmantot WD-40. Lai noņemtu uzlīmi, pietiek ar nelielu daudzumu šķidruma uzklāšanas no aerosola kārbas, pagaidiet 3-5 minūtes, pēc tam atlikušo līmi no virsmas var viegli noņemt ar lupatiņu.
Neparasta WD40 lietošana

Neparasta WD40 lietošana

Neparasta WD40 lietošana

Marķiera noņemšana


Aerosola šķīdinātājs ir noderīgs arī marķieru zīmju noņemšanai uz dažādām virsmām. Lai to izdarītu, izsmidziniet WD-40 uz uzraksta vai samitriniet salveti. Marķieri var viegli noņemt no gludām virsmām. Ja marķieri tiek rakstīti uz absorbējošām vai raupjām virsmām, noslaukiet to vairākas reizes.
Neparasta WD40 lietošana

Neparasta WD40 lietošana

Neparasta WD40 lietošana

Neparasta WD40 lietošana

Neparasta WD40 lietošana

Padoms! Pēc WD-40 lietošanas visas nemetāliskās virsmas ieteicams mazgāt ar ziepēm un ūdeni, lai noņemtu atlikušo šķīdinātāju un taukus.

Palīdzība sniegā


Ražas novākšanā mitru sniegu tas pastāvīgi pielīp pie lāpstiņas, kas ievērojami sarežģī jau tā grūto uzdevumu. Pret sniegu šis universālais līdzeklis nonāk glābšanā.
Neparasta WD40 lietošana

Lai to izdarītu, uz lāpstiņas virsmas abās pusēs tiek uzklāts WD-40, un pēc 3-5 minūtēm apstrādāto virsmu noslauka ar lupatu, lai noņemtu visas mīkstinātās nogulsnes un svešās vielas. Pēc tam uz lāpstiņas darba virsmas tiek izsmidzināts plāns aerosola slānis. Pēc šķīdinātāja iztvaicēšanas uz lāpstiņas paliek eļļas slānis, kas novērš sniega pielipšanu virsmai.

Noņemiet gredzenu


Darbnīcā dažreiz rodas dažādas traumas. Ja jūs hit pirkstu, uz kura tiek nēsāts kāzu vai cits gredzens, tad, kad pirksts vai locītava uzbriest, to būs ļoti grūti noņemt.Ja āda nav bojāta, pirkstu var samitrināt no aerosola kārbas, kas atvieglos gredzena noņemšanu no pietūkstošā pirksta.
Neparasta WD40 lietošana

Neparasta WD40 lietošana

Virtuves izlietnes tīrīšana


Pat tāds materiāls kā nerūsējošais tērauds, no kura tiek izgatavotas virtuves izlietnes, ir pakļauts dažādu nogulšņu izaugumiem. Lai notīrītu spītīgus traipus, izmantojiet WD-40. Pēc piesārņotāja izsmidzināšanas pagaidiet apmēram 5 minūtes, līdz šķīdinātājs uzsūcas nogulumos. Mīkstinātās nogulsnes tiek noņemtas ar plastmasas skrāpi, un, ja nepieciešams, apstrāde tiek atkārtota.
Neparasta WD40 lietošana

Padoms! Pēc izlietnes tīrīšanas neaizmirstiet to un visas lietotās ierīces mazgāt ar siltu ūdeni un mazgāšanas līdzekli.

Metāla un čuguna izstrādājumu tīrīšana no rūsas


WD-40 ir lieliski piemērots metāla (ieskaitot čugunu) tīrīšanai no rūsas. Uz virsmas, ko ietekmē rūsas vai citi nogulsnes, uzklājiet produktu un ļaujiet nostāvēties 3-5 minūtes. Lai šķīdinātājs varētu iztvaikot lēnāk, cauruli vai citu izstrādājumu var ietīt ar drānu, kas samitrināta. Pēc tam, kad rūsa ir nedaudz mīkstinājusies, pārejiet uz mehānisku tīrīšanu, izmantojot dzirnaviņas, smilšpapīru vai citas slīpēšanas ierīces. Šī apstrāde ievērojami paātrina rūsas noņemšanas procesu un novērš tās atkārtotu veidošanos.
Neparasta WD40 lietošana

Neparasta WD40 lietošana

Neparasta WD40 lietošana

Vinila ierakstu apstrāde


Lai vienlaikus noņemtu netīrumus un vienlaikus ieeļļotu plāksnes, varat izmantot nelielu drāniņu, kas nedaudz samitrināta šajā izstrādājumā. Ar salveti viegli noslaukiet plāksni, noņemot vaska netīrumu slāni, kas uzkrāts uz vinila. Bet tajā pašā laikā nav tā vērts, lai būtu pārāk centīgs un bagātīgi slapjš ieraksts.
Neparasta WD40 lietošana

KĀ NELIETOT WD-40


Neparasta WD40 lietošana

Visbeidzot apskatīsim dažus piemērus un jomas, kurās nevajadzētu izmantot WD-40:
 • Jebkura elektronika: aerosolā esošais šķīdinātājs var korodēt dažas plastmasas un plānas sliedes elektroniskajās shēmās.
 • Durvju eņģes, velosipēdu un citas ķēdes. Šiem nolūkiem labāk ir izmantot parasto smērvielu, kuras pamatā ir tauki.
 • Durvju slēdzenes. Ja bloķēšanas cilindrs ir iestrēdzis, varat mēģināt to ieeļļot ar aerosolu, taču jums nevajadzētu rēķināties ar ilgtermiņa efektu kā smērvielu.
 • Rubika kubs un citas plastmasas. Kā jau minēts, WD-40 var mīkstināt vai izkausēt (izkausēt) dažas plastmasas. Tāpēc šajos nolūkos ieteicams izmantot aerosolu ar silikonu, nevis uz šķīdinātāju bāzes izstrādājumu.

Neparasta WD40 lietošana

Vai jums ir kādi piemēri par WD-40 neparasto lietošanu? Dalieties pieredzē komentāros!
Komentāri (17)
 1. Barkhudaryan Aleksandrs
  #1 Barkhudaryan Aleksandrs Viesi 2018. gada 21. septembris 19:43
  8
  Es eļļoju durvju eņģes.Ja durvju slēģis nedarbojas labi, tad pēc izjaukšanas to izsmidzina uz sabiezētās smērvielas.Ja atslēga cieši nonāk cilindra bloķēšanas mehānismā, tad VD 40 nāk uz glābšanu
  1. tad atslēga ir netīra un viss kļūst netīrs
   #2 tad atslēga ir netīra un viss kļūst netīrs Viesi 2018. gada 22. septembris 10:31
   4
   tad atslēga ir netīra un viss kļūst netīrs
 2. Boriss
  #3 Boriss Viesi 2018. gada 21. septembris 20:25
  14
  Ja lapsenes tiek izsmidzinātas uz raga ligzdas, lapsenes mirst 1–2 sekunžu laikā
  1. Viesis Aleksandrs
   #4 Viesis Aleksandrs Viesi 2018. gada 24. septembris 16:45
   6
   Meli un provokācijas - viņi nemirs pat 10-20 sekunžu laikā. (Pārbaudīts) nemaz nerunājot par 1-2 sekundēm. Bet šīs procedūras laikā viņi dažās sekundēs spēs sabojāt jūsu seju.
  2. Viesis Vladimirs
   #5 Viesis Vladimirs Viesi 2018. gada 29. septembris 09:05
   0
   Muļķības! Es to izmēģināju! Lapsenes nereaģē, precīzāk reaģē, dzēlīgi ...
 3. Den904
  #6 Den904 Viesi 2018. gada 22. septembris 14:35
  1
  Tas ir noderīgi, ja uz sākumvietas atrodas “vecā” iPhone (4,5,6) taustiņš
  un tam ir slikts kontakts, atstājiet pāris strūklas uz dažām sekundēm, un viss darbojas labi
  viņš to izdarīja vairākas reizes
 4. Viesis Dmitrijs
  #7 Viesis Dmitrijs Viesi 2018. gada 23. septembris 12:04 plkst.
  2
  Viltus baltais spirts un minerāleļļa ???
 5. Viesis Aleksandrs
  #8 Viesis Aleksandrs Viesi 2018. gada 23. septembris plkst. 9:33
  2
  notīrīja gargājēja traktora sprauslu
 6. Genādijs ..
  #9 Genādijs .. Viesi 2018. gada 24. septembris 12:19
  4
  daži izmanto VD-40 un makšķerējot ...... izsmidzina uz āķa ar sprauslu
 7. Saule plaukstās
  #10 Saule plaukstās Viesi 2018. gada 25. septembris 18:34
  4
  Viņi plīti nesildīja apmēram gadu. Uz krāsns slāpētāja no lietus, sniega un kondensāta veidojas kvēpu garoza, kas ir tikpat stipra kā cementa java. Aizbīdnis nebija ne šeit, ne tur (((Mocīja pusstundu, spļāva, paņēma all-in 40, divreiz ar 5 minūšu intervālu izsmidzināja spraugu, šūpojās - un gāja, mīļais!))) Es gaidīju, kamēr gaistošie - lasīt uguns un eksplozijas bīstamos savienojumus - iztvaicēja un pārpludināja krāsni. No klapas, kas noplūda no atloka, pēc tam mazgāja 2 stundas)))
 8. valērijs
  #11 valērijs Viesi 2018. gada 28. septembris plkst. 10:01
  1
  Es mazgāju bitumena traipus uz automašīnas, viss ir kārtībā, es nesabojāju krāsu).
 9. Viesis Vladimirs
  #12 Viesis Vladimirs Viesi 2018. gada 29. septembris 09:08
  2
  WD-40 par šķīdinātāju vissvarīgākais nav teikts. Tas ir KEROSIN. Būtībā WD-40 ir gāzēta petroleja. Kas tomēr nav slikti ...
 10. RRRRRRRRR
  #13 RRRRRRRRR Viesi 2018. gada 29. septembris 16:01
  0
  Poga Samsung tālrunī darbojas. Tātad elektronikā jūs varat izmantot
 11. Jevgeņijs Ivanovs
  #14 Jevgeņijs Ivanovs Viesi 2018. gada 30. septembris 21:27
  5
  Atradi slepenu produktu! Iepriekš visas VD funkcijas veica parastā gaismas petroleja. Un no rūsas, un no "skābētiem" pavedieniem, un pat bedbugs. Visas viltus zem VD izgatavo, atšķaidot minerāleļļu baltajā spirtā. Vaitspirts ir rafinēta petroleja, tas ir, sajaucot ar eļļu, rafinēšanas posms tiek mākslīgi nolietots, “atgriežoties” līmenī “pirms rafinēšanas”. Vai tas ir tāpat kā sivha pievienošana atkal attīrītam mēnessērdzienam ... Debilisms? Debilitāte. VD izmanto dezodorētu petrolejas balto spirtu (atbrīvots no smakas) un tas arī viss! Šī miesassarga cena ir santīms, nevis simti rubļu, ko mēs maksājam ... Tagad par parastu divu peniju litrā būtu parasts apgaismojošs petroleja, kā tas bija padomju laikos, es labāk gribētu
  1. Diogēni
   #15 Diogēni Viesi 2019. gada 31. jūlijs plkst. 8:16
   0
   Un petroleja joprojām tiek pārdota
 12. Viesis Anatolijs
  #16 Viesis Anatolijs Viesi 2018. gada 4. oktobrī 19:39
  0
  Ļoti labs kruts un lielais, atjaunojošais gumija. Atjauno blīvējošo gumiju uz stikla pakešu logiem.
 13. Viesis Dmitrijs
  #17 Viesis Dmitrijs Viesi 2018. gada 18. oktobris 16:44 plkst.
  1
  "Metāla un čuguna izstrādājumu tīrīšana no rūsas" ... valdzinoša! Un čuguns un metāls !!!

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām