DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Ultraskaņas miglas ģenerators
Ultraskaņas miglas ģenerators

Es neapgalvoju, ka ātrāk būtu iegādāties gatavu ultraskaņas mitrinātāju, bet man rezerves daļās izrādījās, ka tas pats iznāca. Rakstā es parādīšu, kā un no kā es to pagatavoju, un nobeigumā es pastāstīšu, kā es to būtu pagatavojis tagad, balstoties uz iesākšanas pieredzi tagad.
Martā pie manis ieradās ultraskaņas atomizators plastikāta korpusā, es speciāli gatavojos vasarai, dizains tika salikts, bet vienreiz ultraskaņas galviņā iebūvētais līmeņa sensors nedarbojās, un, strādājot ar sausu, sensora korpuss izkusa un dažviet izdegās, kaut arī , Es to pamanīju ne uzreiz - tas izdevās.
Pirms nedēļas ultraskaņas galva man nonāca jau metāla korpusā, kas nozīmē, ka man bija jāizjauc un jāpārbūvē visa konstrukcija.

Vajadzēs


Ultraskaņas miglas ģenerators

Man bija krājumā:
 • - biroja kauss ar tilpumu 10 litri;
 • - 12 voltu barošanas avots;
 • - ultraskaņas atomizators metāla korpusā;
 • - melna stiprinājuma kārba ar izmēru 100 x 60 x 25 mm;
 • - jebkurš palielināšanas modulis, man bija modulis Xl6009;
 • - ātruma kontrole 12 volti;
 • - lāpstiņritenis;
 • - strāvas slēdzis, vairākas kontaktligzdas un to kontaktdakšas;
 • - montāžas procesā parādījās improvizēts sīkums;
 • - un arī - lieta no kļūdaina ātruma regulatora - jūs to redzēsit vēlāk.

Vizuālā savienojuma shēma


Ultraskaņas miglas ģenerators

Man bija jācenšas pārliecināties, vai tas viss neizskatās putra un ir ērts uztveršanai.
 • - ieejas 12 voltus modulis palielina līdz 22 voltiem un ievada ultraskaņas pulverizatorā;
 • - arī ieeja 12 volti tiek piegādāta vienībai, kas kontrolē ventilatora ātrumu;
 • - abi no tiem ir savienoti paralēli un ir savienoti ar ieejas ligzdu caur kopēju barošanas slēdzi.

Ultraskaņas miglas ģenerators

Gatavs ātruma kontrolieris uzreiz nonāca man kļūdaini, un, kā tas notiek, tas tika ielikts saišķī “līdz labākiem laikiem”, un tā korpuss ar četriem ērtiem stiprināšanas caurumiem sāka darboties. Jūs redzat, kas notika ar pildījumu. Kādu laiku strāva bija tik liela, ka elektroinstalācija, kas ved uz kontaktligzdu uz ultraskaņas galvas, izdegusi un izkususi. Tomēr abi moduļi izrādījās strādājoši, un bija nepieciešams tikai nomainīt vadu.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Biroja groza galā es izurbu četrus caurumus skrūvju uzstādīšanai, pie kurām tika piestiprināts vadības bloks, vēl zemāk, jūs redzat caurumu stieples nodošanai, kas dodas uz ultraskaņas galviņu.
Pirmo variantu es savācu steigā, un šāds lēmums atklāja tā trūkumus. Ja paskatās groza iekšpusē, jūs varat redzēt, ka skrūvju galviņas bija korozijas dēļ.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Lai atbrīvotos no rūsas, bija nepieciešams to pārveidot ar tamponiem, kas samitrināti ar spēcīgu pārtikas citronskābes šķīdumu
Ultraskaņas miglas ģenerators

Pēc suku un žāvēšanas galviņas piepildīja ar skaidru akrila līmi no datortehnikas veikala.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Ventilatora montāža


Tas ir pilnībā jāaizsargā no šļakatām, un pēc īsām pārdomām es nolēmu izmantot centrbēdzes lāpstiņriteni, kuru es līmēju melnā plastmasas kastē uz divpusējās montāžas lentes sloksnēm, kuru pamatā ir 1 mm.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Caur mazāku caurumu kastes apakšā grozā tiek ievadīts gaiss. Lūdzu, ņemiet vērā, ka ieplūdes caurums kastes augšpusē un izeja apakšā būs viens otram pretī. Tādējādi turbīnas motoru nevar sasniegt neviens aerosols.Pa iegūtā montāžas perimetru es ielīmēju blīvējuma lenti, ko izmantoja atvērto plastikāta logu atvērumu aizzīmogošanai, un savītā auklas gabals no spraudņiem galā tika pielodēts līdz pašai turbīnai. Lodētie kontakti tika noslēgti ar karstu līmi.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Pārsega montāža


Reversā puse.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Biroja kausa vāks, kā jūs zināt, ir aprīkots ar rotācijas vārstu, un tas man sagādāja vislielākās neērtības.
 • - sākumā es ieskicēju un izveidoju caurumu ūdens miglas izejai;
 • - pēc tam es izvērsu taisnstūra logu ventilatora montāžai;
 • - lai apturētu vārstu, visā vāka iekšējā laukumā es uz ūdensnecaurlaidīgas līmes ielīmēju putu sagatavi;
 • - sagatave, lai tā nesaindētu tvaiku, vairākos posmos bija labi jāsamitrina ar to pašu līmi;
 • - pēc žāvēšanas uz gandrīz ūdeni atgrūdošas putu sagataves es ielīmēju sagatavi no linoleja apdares.

Šķēlē varat redzēt, kura sviestmaize iznāca:
Ultraskaņas miglas ģenerators

Pārsegs priekšpusē. Pilināšanas caurumā ievieto pusi šokolādes olu. Ar nelielu piepūli tas var pagriezties. Es iesaku tajā sadedzināt caurumus tikai vienā pusē, lai aukstā tvaika plūsma varētu tikt novirzīta prom no ventilatora komplekta un gaisa ieplūdes atveres.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Rezultātā mazgātā biroja groza vispārējais skats bez uzstādīta ventilatora komplekta ir šāds.
Lai iegūtu mazāk kolhozu izskatu, es līmēju atlikušo hermētisko lenti gar rotējošā vārsta spraugas kontūru.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Pludiņa mezgls


Es no putota polietilēna izgriezu apaļu pludiņu; displeji un televizori “uzliek” šāda materiāla rāmi.
Pludiņā ievieto jogurta kausu, kurā tiks ievietots ultraskaņas smidzinātājs.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Pirmie testi uzreiz parādīja, ka ultraskaņas galva ir jāatrodas padziļinājumā zem ūdens virsmas līdz pirksta falangas dziļumam, bet tajā pašā laikā atsevišķi miglojumi joprojām lidoja no miglas strūklakas. Tāpēc man bija jādomā par slāpētāju. Tas ir izgatavots no cilindra vāka ar montāžas putām, un, par laimi, tam bija cilpa ar atveri putu caurules izveidošanai.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Rūsas pēdas izskaidro ar to, ka neilona kabeļu saišu vietā es izmantoju metāla tapu, un pēc mērcēšanas citronskābē galīgās montāžas laikā es tos sākšu lietot.
Patiesībā tas arī ir - tīrīšana ir pabeigta, tad tiks parādīta fotoattēlu sērija ar paskaidrojumiem, kurā jūs redzēsit rezerves daļu galīgās apkopošanas procesu.
Aiz viņas es dalīšos savās pārdomās par to, ko es būtu darījis savādāk, un video par mitrinātāja montāžas darbību.

Elektronikas mezgls


Vadi bija pielodēti. Tajā pašā laikā kreisajā pusē redzat slotu ventilatora vienības pievienošanai.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Un vāks ir aizvērts. Divas apakšējās spraugas. Pa labi, izeja uz ultraskaņas galviņu, kreisā kontaktligzda ir paredzēta ārēja barošanas avota pievienošanai +12 volti.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Ultraskaņas galvas un pludiņa sistēma


Man nācās sagriezt standarta stiepli tās sliktās elastības dēļ un ar elastīgiem vadītājiem to saspiest silikona apvalkā. Lodēšanas vietas tika dāsni aizzīmogotas ar karstu līmi. Un pievērsiet uzmanību - vads tiek izvadīts caur silikona vāciņu, kas aizver burkas ar antibiotikām.
Jūs redzējāt biroja grozā caurumu, kurā centrā tiks ievietots vāks ar stiepli, kas kalpos ne tikai kā šķērslis smalkas miglas iziešanai, bet arī ļaus noņemt visu šo vienību, nesapūšot vadītājus.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Bet peldošā platforma bija pilnībā jāmaina. Viņai bija grūti metālu pulverizatoru, un peldspēja bija negatīva.
Es paņēmu, kā redzat putupolistirola, man paveicās, tas ir blīvs polistirols no putupolistirola kastes, platums 24 mm un sānos no 100 līdz 115 mm.
Ultraskaņas galvas grozs bija jāaizstāj arī ar veselu jogurta kausu. Smidzinātājs tika stingri iespiests kausā līdz apakšai, un ar lodāmuru tika atvērti caurumi, lai ūdens varētu iekļūt šī mazā trauka iekšpusē.
Jums būs eksperimentāli jānoskaidro platformas peldspēja, bet es uzreiz teikšu - polistirolam nav alternatīvas.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Pārbaude


Ūdeni ielej grozā, ultraskaņas bloku nolaiž uz virsmas, ultraskaņas vienības spraudni caur silikona vāku izvada caur biroja groza sienu. Var redzēt arī to, ka gar groza iekšējo perimetru tiek pielīmēts tas pats blīvējošais vads.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Sistēma vidējā ātrumā.
Ultraskaņas miglas ģenerators

Sistēmas patēriņš bija pie maksimālā ventilatora ātruma un ar ārēju barošanas avotu 12V - 1,92A. Bez ventilatora 1.72A.
Tāpēc es tagad mainos.
Pirmkārt - vāks, man šķiet, ka tas izrādījās ne visai veiksmīgi. Iet līdz attēlam, kurā es parādīju apgrieztu vāku. Būs labāk, ja no vienas plastmasas loksnes izgriezīsit plastmasas gabalu ar vāka iekšējo malu (soli). Pēc līmēšanas un blīvējuma pārbaudes ventilatora agregātu var novietot izveidotajā vietā zem biroja groza vāka rotējošā vārsta. Es domāju, ka bija pietiekami daudz vietas citai elektronikai. Kurš no tiem?
Piemēram, mitruma sensors. Ir moduļi ar mitruma sensoriem, kas apvienoti ar releju, un pēc moduļa kalibrēšanas un iestatīšanas uz 40% mitrumu varat aizmirst par spēlēm ar slēdzi. Mitrums vienmēr tiks automātiski uzturēts optimālā līmenī.
Otrkārt, drošības sistēma. Domāju, kāpēc iepriekšējais miglas ģenerators plastmasas korpusā izdega. Uz tā (kā arī uz šī viena) stiprinājuma formā ir uzstādīts kapacitātes sensors un, iespējams, miglas ģenerators ir šķībs tā viegluma dēļ - ietilpības sensors izrādījās ūdenī, un pjezo membrāna izrādījās gaisa daļa, kā rezultātā visa galva tika pārkarsēta. TTP223 mikroshēmā tiek ražoti kompakti kapacitātes sensori, to var un vajadzētu līmēt pie minimālā ūdens līmeņa grozā no ārpuses, kas garantē, ka šī ultraskaņas galva, kaut arī smaga, joprojām atradīsies ūdenī. Pats sensors var kontrolēt pastiprināšanas moduli, pastiprināšanas modulim ir kontrolēta ieeja.
Treškārt, pastiprināšanas modulis var būt lētāks, ne vienmēr tas, kuru izmantoju, - nekas cits pie rokas nebija.
Aptuvenās visa komplekta izmaksas:
 • - biroja grozs - 2,5 dolāri.
 • - Ultraskaņas atomizators - USD 5,6.
 • - Xl6009 pastiprināšanas modulis, kas var būt atšķirīgs - 0,80 dolāri.
 • - turbīna - 1,43 dolāri.
 • - melnā kaste 100x60x25 mm - 1,08 dolāri.
 • - gatavs ātruma kontrolieris - 1,32 dolāri.

Kopā: aptuveni 12 USD.
Viss pārējais man bija pieejams. Es uzskatu, ka šim pašmāju izstrādājumam, kurš kā samovars nepretendē uz svētku galda centru, tomēr ir visas nepieciešamās patērētāja īpašības, kuras par naudu, visticamāk, nav atrodamas gatavajā versijā.
Paldies par uzmanību.
Ruslans.

Noskaties darba video


Komentāri (1)
 1. Valentīns Krasņikins
  #1 Valentīns Krasņikins Apmeklētāji 2019. gada 20. marts 14:22
  0
  NEPIECIEŠAMA PALĪDZĪBA

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām