DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Droša DIY līme šīferim
Šīferis - materiāls jumtu pārklāšanai ir diezgan labs un praktisks. Un salīdzinoši lēti, salīdzinot ar citiem, modernākiem un stilīgākiem pārklājumiem. Bet viņam ir viens labs mīnuss; tas ir sāpīgi trausls. It īpaši pēc kāda laika. Tā kā šīfera segums uz jumta noveco, tajā parādās plaisas un caurumi. Lai izvairītos no šīm nepatikšanām, jumts jātīra ar slotu vai suku vismaz reizi sešos mēnešos (pavasarī, gar sniegu un rudenī, pēc tam, kad no kokiem lapas lido apkārt). Īpaši nepieciešams, ja pie ēkas aug koki. Ja tas nav izdarīts, nokritušās lapas, adatas un mazi zariņi no kokiem nokrīt uz pārsega, un tur parādās un sāk izplatīties zaļas sūnas un sēnītes, kā rezultātā slāneklis sabojājas un uz tā veidojas plaisas un caurumi.
Uzticama DIY līme šīferim

Ievērojot šīs vienkāršās darbības, jūs ievērojami pagarināsit šī pārklājuma kalpošanas laiku. Tomēr agrāk vai vēlāk šīfera plaisas joprojām parādīsies. Un šeit es gribu ieteikt vienu no veidiem, kā novērst plaisu, vai nelielu caurumu šīfera loksnē, ja nav iespēju to aizstāt.

Vajadzēs


 • Benzīns (es izmantoju zīmolu AI-92).
 • Putuplasta
 • Smalks neilona siets (stikla šķiedras kanna).
 • Birste
 • Šķēres.
 • Šķīdinātājs.
 • Lupatas.
 • Cietā suka.

Uzticama DIY līme šīferim

Gatavošanas līme


Vispirms sagatavojiet mūsu mājās gatavoto līmi, neaizmirstot par piesardzības pasākumiem; pārliecinieties, ka tuvumā nav atklātas uguns, jo mēs strādāsim ar benzīnu! Un nemēģiniet ieelpot benzīna tvaikus - tas var ietekmēt jūsu labsajūtu ne uz labo pusi!
Darbs, manuprāt, būs ērtāks, ja līme būs dažos traukos, ar platu kaklu, piemēram, ar plastmasas spaini majonēzes. Tātad, mērkausiņā ielejiet divsimt piecdesmit miligramus benzīna (jo lielāks ir tā oktānskaitlis, jo vieglāk un ātrāk putas tajā izšķīst) un ielejiet spainī.
Uzticama DIY līme šīferim

Es lietoju 92. benzīnu, bet, tā kā tas bija diezgan novecojis (es to izlēju no vecā motocikla) ​​un, iespējams, biju izsmelts, man nācās tam uzšļakstīt vēl piecdesmit miligramus 646. markas šķīdinātāja.
Uzticama DIY līme šīferim

Ja jūs izmantojat svaigu 92. vai 95. klases benzīnu, šķīdinātāja ielejšana tajā nav nepieciešama - tas jau lieliski tiek galā ar polistirolu. Tagad mēs sadalām putas gabalos, kas ir piemēroti izmēram, un nosūta to spainī ar benzīnu. Putas tur izšķīst gandrīz uzreiz, efektīvi šņāc un burbuļo.
Uzticama DIY līme šīferim

Mēs turpinām polistirola gabalu izšķīdināšanu, līdz iegūtā līme iegūst pelēku konsistenci, līdzīgi kā organisko tapešu līme; tāda pati viskoza un pietiekami bieza, lai turētos pie sukas un vēlāk uz neilona tīkla.
Uzticama DIY līme šīferim

Tālāk visu nepieciešamo ievietojiet iepakojumā; spaini ar svaigi pagatavotu līmi, neilona sietu, šķērēm, otu, šķīdinātāju, lupatu un mēs uzkāpjam uz jumta līdz šīfera bojātajai vietai, atkal neaizmirstot, drošības pasākumus.
Uzticama DIY līme šīferim

Mēs salabojam šīfera


Tagad jums ir jānotīra līmēšanas vieta (lauki, pieci centimetri no plaisas malām) ar cietu suku no gružiem, putekļiem un smiltīm. Pēc tam mitru drānu ar šķīdinātāju un noslaukiet ar otu notīrītas vietas, kur atradīsies līme.
Uzticama DIY līme šīferim

Uz apstrādātajām plaisas malām ar suku uzklāj līmes slāni.
Uzticama DIY līme šīferim

Mēs uzklājām uz plaisas ar līmētām malām neilona sietu. No augšas mēs to visu pārklājam ar līmi.
Uzticama DIY līme šīferim

Tagad jums jāgaida divas līdz trīs stundas, līdz līme nedaudz izžūst. Un lai šajā laikā aizrauj elpu no benzīna tvaikiem! Pēc norādītā laika mēs pacelamies atpakaļ, uz nedaudz izžuvušās līmes uzklājam svaigu līmes slāni un uzklājam otro acu slāni, lai, tā sakot, fiksētu rezultātu. Un tagad atkal virsū, rūpīgi un nesaudzējot līmi, uzklājiet pēdējo līmes slāni.Benzīnā izšķīdinātais polistirols cieši pieķersies pie šīfera, lai nekādi slikti laika apstākļi to neizplēš un nenomazgā! Jūs varat, ja vēlaties, līdz tā sāk izžūt, visu virsū apkaisīt ar sausu cementu, lai labotā jumta daļa nebūtu pamanāma, ja tā atrodas redzamā vietā. Šajā jautājumā mūsu darbs ir beidzies. Pārējais ir laika jautājums. Septiņas līdz deviņas stundas būs pietiekamas, lai atdalītu benzīna tvaikus no līmes un tā turpmāku sacietēšanu. Pirms darba uzsākšanas neaizmirstiet noskaidrot laika prognozi nākamajai dienai, jo liekā mitrums acīmredzami nenāks par labu šādam darbam. Šāds remonts pagarinās šīfera kalpošanas laiku vēl vismaz par pāris gadiem. Nu, vai līdz brīdim, kad rodas izdevība mainīt veco pārklājumu uz jaunu.
Komentāri (5)
 1. uzvarētājs
  #1 uzvarētājs Viesi 2018. gada 19. septembris 16:51
  0
  nejauciet gramus ar mililitriem.250 miligrami ir tikai ceturtdaļa grama
 2. Jurijs
  #2 Jurijs Viesi 2018. gada 20. septembris 01:14
  2
  Es izmēģināšu šo iespēju nākamgad (paldies par ideju) kā Es mēģināju atrisināt savu līdzīgo problēmu ar šīfera pirms 3 gadiem ... Acīmredzot, aprēķinot pareizo proporciju: ūdens, Liquid Glass līme, cements un dažas smiltis - šogad stipra lietus laikā šīferī (balkona jumts) izveidojās noplūde, kuru es jutu uz sevi ...
 3. 63. novembris
  #3 63. novembris Viesi 2018. gada 21. septembris 20:11
  0
  Un kas ir tik grūti, jūs varat arī līmēt audumu uz krāsas un pēc tam krāsot visu. Audumu var pielīmēt pie bitumena mastikas, vēlams ir starp, es to līmēju daudzas reizes un parasti turos
 4. Vitālijs.
  #4 Vitālijs. Viesi 2018. gada 25. septembris 07:51
  0
  Tas pats, tikai līmei, lai izšķīdinātu linoleju šķīdinātājā. Un no apakšas uz augšu ir jāuzliek armatūras sieta gabali.
 5. Viesis Andrejs
  #5 Viesis Andrejs Viesi 2018. gada 26. septembris 23:17
  0
  Azbests ir aizliegts izmantot ES valstīs, kurās šāda veida azbests agrāk tika plaši izmantots. Šķirnes: krokidolīta azbests vai zilais azbests (Na2Fe32 + Fe23 +) Si8O22 (OH) 2 ... Krievijā maksimālā pieļaujamā azbesta putekļu, ieskaitot krizotila azbesta koncentrāciju, ir kancerogēna (ieelpojot izraisa ļaundabīgu audzēju veidošanos) un fibrogēnas ( izraisa azbestozi) tiek normalizēts: darba zonu gaisā: vienreizējs - 2 mg / m3 (azbesta-cementa putekļiem 6 mg / m3), vidēji - 0,5 mg / m3 (4 mg / m3 azbesta cementam, azbesta-bakelītam un azbesta-gumijas putekļiem)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām