DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Aukstā metināšanas naža rokturis
Aukstā metināšanas naža rokturis

Lauzts naža rokturis vai neass asmens, protams, nav pasaules gals, taču vienalga, notikums drīzāk nav patīkams, un, lai izvairītos no šī nepatīkamā brīža visnepiemērotākajā brīdī (piemēram, dodoties sēņot vai makšķerēt), pastāvīgi uzraugiet naža stāvokli. Rediģējiet asmeni, noslaukiet to tā, lai tas neizbalētu un nerūsētu. Vienkārši neaizmirstiet par rokturi. Ja tas ir satriecošs uz asmens vai saplaisājis, tad labāk nav gaidīt, kamēr tas pilnībā nokrīt, bet iepriekš to nomainīt. Turpmākais darbs nav putekļains (ņemot vērā faktu, ka jums nekas nav jāmaļ mašīnā) un nav ilgs. Viss, kas mums nepieciešams no “instrumentiem”, ir mūsu pašu rokās!

Vajadzēs


 • Salikta līme (piemēram, "aukstā metināšana").
 • Zāģskaidas (vēlams ļoti mazas).
 • Sekundē līme.
 • Ūdens.

Aukstā metināšanas naža rokturis

Šo konkrēto materiālu izvēlējos nejauši, jo sajaukšanas sākumā tas ir ļoti plastisks, kas ļauj to individuāli ievietot zem jebkuras rokas (plaukstas).

Naža roktura izgatavošana


Lai sāktu, mēs sagatavosim salikto auksto metināšanu.
Aukstā metināšanas naža rokturis

Šo līmi ražo plastmasas cilindriskās caurulēs, kuru garums ir 9 centimetri. No kopīgā gabala (tas ir nedaudz vairāk par pusi) ir nepieciešams nogriezt piecu centimetru līmi, samitrināt rokas ar ūdeni un turpināt samaisīt.
Aukstā metināšanas naža rokturis

Sajaucot līmi, tā kļūs ļoti mīksta un plastmasa. Un tas nozīmē, ka ir pienācis laiks pievienot zāģu skaidas.
Aukstā metināšanas naža rokturis

Vēlreiz es jums atgādinu: zāģu skaidām jābūt pēc iespējas mazākām. Gandrīz kā putekļi! Jo smalkāka ir zāģu skaidu struktūra, jo mazāk pamanāmas tās būs uz roktura pēc līmes sacietēšanas.
Aukstā metināšanas naža rokturis

Jūs, protams, varat pievienot metāla zāģu skaidas, kas pēc apstrādes ar metālu nosēžas netālu no slīpēšanas mašīna, taču es domāju, ka tas naža roktura svaru neietekmēs ļoti labi. Lai gan, ja rokturi tiek izgatavoti nevis naža mešanai, tad, iespējams, balansēšanai nav lielas nozīmes.
Tātad, pēc tam, kad mēs rūpīgi sajaucām auksto metināšanu ar zāģu skaidām, nogādājot to viendabīgā masā, mēs to aploksnē ar naža asmens tapu un piešķir tai vēlamo formu.
Aukstā metināšanas naža rokturis

Ja masa ir pārāk plastiska, varat pagaidīt desmit līdz piecpadsmit minūtes, lai tā nedaudz izžūtu un sāktu saglabāt noteikto formu. Mēs modējam vēlamo formu, neatkarīgi no tā, kas jums patīk. Pēc tam, kad esam sasnieguši nepieciešamo roktura formu, mēs gaidām vēl piecpadsmit līdz divdesmit minūtes, noņemiet asmeni no roktura, nometiet dažus pilienus otrās līmes caurumā no asmens un ievietojiet asmeni atpakaļ.
Aukstā metināšanas naža rokturis

Cieši saspiediet, lai aukstā metināšana un asmeņa tapa no iekšpuses būtu pēc iespējas lielāka saskares zona. Mēs noslaukām atlikušās otrās līmes paliekas. Ja vēlaties, varat arī pielīmēt aizsargu un roktura augšdaļu, tomēr tas ir ikviena individuāls jautājums. Tagad mēs iespiežam asmeni atgriezumā, ar rokturi uz augšu, un atstājam to sešas līdz astoņas stundas. Labāk līdz nākamajam rītam!
Aukstā metināšanas naža rokturis

Pēc noteiktā laika jūs varat rīkoties ar rokturi ar nulles smilšpapīru un laku.
Tagad jūs nevarat uztraukties un negaidīt nepatikšanas, ka asmens, ne šodien vai rīt, aizlidos no bojātā roktura! Iegūtais rokturis praktiski nav pakļauts nodilumam, tāpat tas nav pakļauts sabrukšanai un sēnītēm, piemēram, koka. Turklāt, lai to izjauktu, jums patiešām ir jācenšas! Viņa kalpos jums daudzus gadus.
Aukstā metināšanas naža rokturis
Komentāri (4)
 1. Vitālijs
  #1 Vitālijs Viesi 2018. gada 13. septembris 15:02
  1
  Pērtiķu darbs. “Līmētais” asmens atslābās un ļoti drīz izkrita.
 2. Sergejs K
  #2 Sergejs K Apmeklētāji 2018. gada 13. septembris 19:36
  3
  Kāpēc līmēt? Aukstā metināšana pielīp pietiekami labi metālam, vienkārši pielīmējiet un ļaujiet tai nožūt!
  Vai zāģskaidas neļaus tam labi pielipt, tāpēc vispirms kārtiņu notīriet tīru un pēc tam pārklājiet ar zāģu skaidām
  1. Puse
   #3 Puse Apmeklētāji 2018. gada 13. septembris 20:53
   4
   Kā alternatīvu - urbjiet kātu galā caurumu un ievietojiet tajā nelielu tapu vai pievelciet skrūvi ar uzgriezni. Lai izveidotu pārliecinātus izciļņus apakšstilba gludās pusēs.
 3. Viesis Jurijs
  #4 Viesis Jurijs Viesi 2019. gada 18. marts 09:29
  0
  Aukstā metināšana var būt vairāku veidu.Šajā gadījumā ir nepieciešams izmantot metināšanu metālam, tas ir ļoti spēcīgs, un tas nav nepieciešams vājināt ar piedevām, piemēram, zāģu skaidām.Lai iegūtu labāku saķeri, nogrieziet vairākus zobus uz kāta un pārliecinieties, lai attaukotu.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām