DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »LED akustiskais gaismas signāls
LED akustiskais gaismas signāls

Internetā ir daudz dažādu LED mirgojošo lukturu shēmu - vienkāršas, sarežģītas, ar un bez mikroshēmām. Bet tagad jūs nevienu nepārsteigsit ar parastu mirgojošu gaismas diodi, tāpēc ir nepieciešams salikt kaut ko modernāku. Piemēram, akustiskā mirgojošā ierīce - mikrofons uztver skaņu un pārvērš to gaismas diožu mirgošanā. Shēma ir parādīta zemāk.

Shēma


LED akustiskais gaismas signāls

Uz shēmas ir elektreta mikrofons, kas skaņas vibrācijas pārvērš elektriskās. Jūs to varat atrast salauztajās tālruņu austiņās vai radio detaļu veikalā. Tranzistori T1 un T2 pastiprina signālu, lai pietiek ar gaismas diožu aizdedzināšanu. Jūs varat izmantot gandrīz visus mazjaudas tranzistorus ar nelielu jaudu, piemēram, BC547, KT315, KT3102. Gaismas diodes tiek izmantotas parasto jebkuras krāsas 3 voltu strāvu, jūs varat ievietot divus gabalus, kā norādīts diagrammā, vai vairāk. Kondensators C1 tiek izmantots, lai nomāktu pulsācijas jaudu, tā ietilpība var būt diapazonā no 10 līdz 100 mikrofarādēm. Ķēdes barošanas spriegums ir no 3 līdz 5 voltiem.
[20,81 Kb] (lejupielādes: 582)

LED akustiskais gaismas signāls

Zibspuldzes montāža


Ķēde ir samontēta uz miniatūras iespiedshēmas plates ar izmēru 45 x 15 mm, ko var izdarīt ar LUT metodi. Drukātā shēma ir pilnībā gatava drukāšanai, jums tas nav jāatspoguļo. Lūdzu, ņemiet vērā, ka plate ir paredzēta BC547 tranzistoru uzstādīšanai, ja, izmantojot līdzīgus tranzistorus ar atšķirīgu pinout, jums būs jāapmaina to izejas uz paneļa. Zemāk ir dažas fotogrāfijas no dēļu ražošanas procesa.
LED akustiskais gaismas signāls

LED akustiskais gaismas signāls

Ir vēlams nolauzt sliedes, tas pasargās varu no oksidācijas un atvieglos turpmāku detaļu lodēšanu. Pirmkārt, uz tāfeles tiek uzstādītas mazas detaļas - rezistori, tranzistori, un tikai pēc tam - kondensatori un gaismas diodes. Lai savienotu strāvas vadus, visērtāk ir izmantot skrūvju spaiļu bloku. Uzstādot mikrofonu, ir jāievēro tā polaritāte - mikrofona mīnus kāja ir savienota ar tā metāla korpusu, tas ir jāpielodē līdz mīnusa ķēdei. Pēc montāžas pabeigšanas plūsmas atlikumi ir jānomazgā no tāfeles un ir pareizi jāuzstāda.
LED akustiskais gaismas signāls

LED akustiskais gaismas signāls

Iestatīšana un testēšana


Mēs piegādājam padomei enerģiju un skatāmies uz gaismas diožu reakciju - ja skaņas nav, tām jābūt pilnībā nodzistām. Ja gaismas diodes deg nepārtraukti, tad jāpalielina rezistoru R2 un R3 pretestība ar koeficientu 1,5 - 2, līdz gaismas diodes nodziest, tas ir vienīgais ķēdes iestatījums. Pēc tam gaismas diodes mirgos uzreiz, ja tuvumā būs dzirdama skaņa, aplaudēšana, klikšķis vai pat mūzika. Izmantojot jutīgu mikrofonu, skaņas noteikšanas diapazons ir aptuveni 6-7 metri. Ķēde būs lieliska rotaļlieta bērniem - galu galā ir diezgan aizraujoši skatīties, kā gaismas diodes iedegas pie mazākās skaņas. Ķēdi var izmantot arī elektreta mikrofonu jutības pārbaudei. Veiksmīga montāža.
LED akustiskais gaismas signāls

Noskatieties video


Komentāri (2)
 1. pelnījuši
  #1 pelnījuši Viesi 2018. gada 3. septembris 16:27
  3
  no bezjēdzīgas rotaļlietas uz noderīgu ierīci: mēs izmantojam lauka speciālistu un kondensatoru, un ķēde, kad parādās ārējs troksnis, ieslēdz pretgaismu, piemēram, ieejot dzīvoklī.
 2. Jevgeņijs Demins
  #2 Jevgeņijs Demins Viesi 2019. gada 23. janvāris 03:43
  0
  Vai to var izdarīt ar vienu tranzistoru?

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām