DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Jaudīgs lineārā sprieguma regulators
Jaudīgs lineārā sprieguma regulators

Lai darbinātu dažādas elektroniskas ierīces un pats-pats-ķēdes, jums ir nepieciešams šāds enerģijas avots, kura izejas spriegumu var regulēt plašā diapazonā. Ar tās palīdzību jūs varat novērot, kā ķēde uzvedas pie noteikta barošanas sprieguma. Tajā pašā laikā tai vajadzētu būt spējīgai radīt lielu strāvu, lai nodrošinātu jaudīgu slodzi, un izejā minimālu pulsāciju. Šādas enerģijas avota lomai ir lieliski piemērots lineārs sprieguma regulators - mikroshēma LM338, tā nodrošina strāvu līdz 5 A, tai ir aizsardzība pret pārkaršanu un īssavienojums pie izejas. Tās iekļaušanas shēma ir diezgan vienkārša, tā ir parādīta zemāk.

Shēma


Jaudīgs lineārā sprieguma regulators

LM338 mikroshēmai ir trīs izejas - ieeja (in), izeja (out) un vadība (adj). Mēs ieejam pastāvīgu noteiktas vērtības spriegumu un izvadam stabilizēto spriegumu, kura vērtību nosaka mainīgais rezistors P2. Izejas spriegums ir regulējams no 1,25 voltiem līdz ieejas spriegumam, atņemot 1,5 voltus. Vienkārši sakot, ja ieeja, piemēram, ir 24 volti, izejas spriegums svārstīsies no 1,25 līdz 22,5 voltiem. Ievadei nav jāpiemēro vairāk par 30 voltiem, mikroshēma var nonākt aizsardzībā. Jo lielāka ieejā ietilpība, jo labāk, jo tie izlīdzina pulsāciju. Kapacitātei pie mikroshēmas izejas jābūt mazai, pretējā gadījumā tie ilgu laiku saglabās lādiņu, un spriegums izejā tiks nepareizi noregulēts. Turklāt katrs elektrolītiskais kondensators ir jāpārliek ar plēvi vai keramiku ar nelielu ietilpību (diagrammā tas ir C2 un C4). Izmantojot ķēdi ar lielām strāvām, mikroshēma jāuzstāda uz radiatora, jo tā pati izkliedēs visu sprieguma kritumu. Ja straumes ir mazas - līdz 100 mA, radiators nav nepieciešams.
[22.03 Kb] (lejupielādes: 372)

Jaudīgs lineārā sprieguma regulators

Stabilizatora montāža


Visa shēma ir samontēta uz mazas iespiedshēmas plates ar izmēru 35 x 20 mm, kuru var izgatavot, izmantojot LUT metodi. Drukātā shēma ir pilnībā gatava drukāšanai, jums tas nav jāatspoguļo. Zemāk ir daži procesa fotoattēli.
Jaudīgs lineārā sprieguma regulators

Jaudīgs lineārā sprieguma regulators

Jaudīgs lineārā sprieguma regulators

Ir vēlams nolauzt sliedes, tas samazinās to pretestību un pasargās no oksidēšanās. Kad drukātā shēma ir gatava, mēs sākam lodēt detaļas. Mikroshēma ir pielodēta tieši pie dēļa, ar aizmuguri - uz malas pusi. Šis izkārtojums ļauj jums piestiprināt visu dēli ar mikroshēmu uz radiatora. No paneļa uz diviem vadiem tiek izvadīts mainīgs rezistors. Jūs varat izmantot jebkuru mainīgu rezistoru ar lineāru raksturlielumu. Tajā pašā laikā tā vidējā izlaide ir savienota ar jebkuru no galējām, divi saņemtie kontakti iet uz tāfeles, kā redzams fotoattēlā. Lai savienotu ieejas un izejas vadus, visērtāk ir izmantot spaiļu bloku. Pēc montāžas ir jāpārbauda pareiza uzstādīšana.
Jaudīgs lineārā sprieguma regulators

Jaudīgs lineārā sprieguma regulators

Palaišana un testēšana


Kad dēlis ir samontēts, jūs varat turpināt testus. Mēs pieslēdzam izejai mazjaudas slodzi, piemēram, gaismas diodei ar rezistoru un voltmetru, lai kontrolētu spriegumu. Mēs ieliekam spriegumu ieejā un uzraugām voltmetru. Spriegumam vajadzētu mainīties, kad poga griežas no minimālā līdz maksimālajai.Gaismas diode mainīs spilgtumu. Ja spriegums tiek regulēts, tad ķēde ir samontēta pareizi, jūs varat ievietot mikroshēmu uz radiatora un pārbaudīt ar jaudīgāku slodzi. Šāds regulējams stabilizators ir ideāli piemērots izmantošanai kā laboratorijas barošanas avots. Īpaša uzmanība jāpievērš mikroshēmas izvēlei, jo tā ļoti bieži ir viltota. Viltus mikroshēmas ir lētas, taču tās viegli izdeg ar strāvu 1 - 1,5 ampēri. Oriģinālie ir dārgāki, bet, ja godīgi, tie nodrošina deklarēto strāvu līdz 5 ampēriem. Veiksmīga montāža.
Jaudīgs lineārā sprieguma regulators

Noskatieties video


Video skaidri parāda stabilizatora darbību. Kad mainīgais rezistors griežas, spriegums vienmērīgi mainās no minimālā līdz maksimālajam un otrādi, gaismas diode vienlaikus maina spilgtumu.
Komentāri (4)
 1. Viesis Jevgeņijs
  #1 Viesis Jevgeņijs Viesi 2018. gada 1. septembris 18:04
  1
  Tā ir standarta shēma. Tomēr tas darbosies, jāņem vērā, ka pie zema izejas sprieguma tas ir ārkārtīgi neekonomisks. Un izkliedētā jauda uz to nedrīkst pārsniegt 25 vati, saskaņā ar tehnisko datu lapu (metāla gadījumā TO-3 - 50 vati) - tas ir ar radiatoru. Tas ir, pie 5A strāvas tas pārkarst pat tad, ja stabilizators nokrīt apmēram 7-8 voltus.
  Šādos gadījumos ieteicams izmantot transformatoru ar krāniem un pārslēgt stabilizatora ieejas spriegumu, lai panāktu, ka IC sprieguma kritums nepārsniedz 5 - 6 voltus.
 2. Vadims Čerņavskis
  #2 Vadims Čerņavskis Viesi 2018. gada 1. septembris 23:50
  1
  Es reiz darbināju vienu stabilizatoru - LM7805 no 24 voltiem. Nekas labs. Viņš sildījās kā gludeklis. Radiatorā ieguva 40-50 grādus. Un beigās tas eksplodēja.
 3. Viesis Vasilijs
  #3 Viesis Vasilijs Viesi 2018. gada 2. septembris 22:48
  1
  Es nopirku 2 gabalus, un abi nedarbojas ...
 4. Viesis Dmitrijs
  #4 Viesis Dmitrijs Viesi 2018. gada 3. septembris 07:13
  0
  Galvenais, ko vēlaties uzzināt par stabilizatoru, ir pulsācijas lielums, bet ne vārda par tiem.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām