DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Slēpts elektroinstalācijas detektors
Flush detektors

Diezgan bieži daudzdzīvokļu māju iemītniekiem uz dzīvokļa sienas ir jānozīmē attēls, pakaramais, plaukts vai kāda cita mēbele. Lai to izdarītu, atzīmējiet punktu uz sienas un urbiet nelielu caurumu ar perforētāju. Tomēr vienmēr ir iespēja iekļūt elektroinstalācijā, kas paslēpta sienā zem tapetes - šajā gadījumā neliels interjera atjauninājums var beigties ar neizbēgamu elektriķu izsaukumu. Lai tas nenotiktu, varat salikt vienkāršu slēptu elektroinstalācijas detektoru, kas precīzi parādīs, kur vadi iet un kur ne.

Shēma


Flush detektors

Jutīgs ķēdes elements ir KP103 lauka efekts tranzistors, pie kura vārtiem ir pievienota antena. Jūs varat izmantot tranzistoru jebkurā gadījumā un ar jebkuru burtu indeksu. Ierīce reaģē uz vadiem, kuru spriegums ir 220 V 50 Hz, neatkarīgi no tā, vai caur tiem plūst strāva vai nē. Ķēdē tiek izmantota arī K561LA7 mikroshēma, kas attēlo 4 loģiskos elementus 2I-NOT. To var aizstāt ar importētu analogo - mikroshēmu CD4011. Ķēdē esošā gaismas diode iedegas, kad antena atrodas tiešā tiešā vada tuvumā. Kā antenu varat izmantot parastās plānas stieples segmentu, kura garums ir 5-10 cm. Jo garāks tā garums, jo lielāka ir ierīces jutība. Ķēde patērē aptuveni 10–15 mA, to baro ar 9 voltu spriegumu. Strāvai ir piemērots parasts Krona akumulators. Ja nepieciešams, jebkuru pjezoelektrisko izstarotāju, piemēram, ЗП-3, var savienot ar mikroshēmas 10. izvadi, pēc tam, kad tiek atklāts vads, atskan skaņa.
Plati var lejupielādēt šeit:
[29,96 Kb] (lejupielādes: 2129)

Flush detektors

Detektora montāža


Ķēde ir samontēta uz miniatūras iespiedshēmas plates ar izmēru 40 x 30 mm, ko var izdarīt ar LUT metodi. Drukātā shēma ir pilnībā gatava drukāšanai, jums tas nav jāatspoguļo. Pēc kodināšanas ir vēlams ceļus alvot, tas vienkāršos detaļu lodēšanu, un varš neoksidēsies.
Flush detektors

Pēc iespiedshēmas plates izgatavošanas jūs varat lodēt detaļas. Rīkojoties ar mikroshēmu, jums jābūt uzmanīgam - tā ir jutīga pret statisko un to var viegli sabojāt. Tāpēc uz tāfeles mēs lodējam kontaktligzdu zem mikroshēmas un ievietojam tajā mikroshēmu tikai pēc montāžas pabeigšanas. Lodējot tranzistoru, jums jābūt arī uzmanīgam - ja tas ir plastmasas korpusā, tad pie tāfeles ir pielodētas tikai divas kājas - notekas un avots, un antena ir pielodēta tieši pie vārtiem. Ja korpuss ir metāls, visas trīs kājas ir pielodētas pie dēļa kopā ar antenu. Ir svarīgi nejaukt tapu, pretējā gadījumā ierīce nedarbosies. Strāvas vadi ērtībai jūs varat nekavējoties pielodēt pie Krona savienotāja, kā es to izdarīju. Pēc lodēšanas pabeigšanas no plātnes ir jānomazgā plūsmas atlikumi, pretējā gadījumā var ciest jutība. Ieteicams arī īsu brīdi pārbaudīt pareizo uzstādīšanu un blakus esošos celiņus.
Flush detektors

Flush detektors

Detektoru testi


Pēc montāžas pabeigšanas jūs varat turpināt testus. Mēs ņemam vainagu un savienojam to ar dēli, ievietojot ampērmetru viena no vadu spraugā. Ķēdes patēriņam jābūt 10-15 mA. Ja strāva ir normāla, detektora antenu varat novietot pie jebkura tīkla vada un novērot, kā gaismas diode iedegsies un pīkstēt pjezo emitētāju, ja tāds ir uzstādīts. Elektroinstalācijas noteikšanas diapazons ir aptuveni 3–5 cm atkarībā no antenas garuma. Šajā gadījumā jums nevajadzētu pieskarties antenai, tas ievērojami samazina jutīgumu. Ierīcei nav nepieciešami pielāgojumi, un tā sāk darboties tūlīt pēc strāvas padeves. Papildus tīkla vadiem tas reaģē arī uz vītā pāra kabeli. Veiksmīga montāža.
Flush detektors

Flush detektors

Noskatieties video


Video skaidri redzams, kā šāds detektors darbojas. Ar tās palīdzību ir pietiekami tālu, lai precīzi noteiktu, kur iet vadi no slēdža.
Komentāri (5)
 1. Fjodors
  #1 Fjodors Viesi 2018. gada 31. augusts 11:04
  5
  Tikai ne panelī
 2. Wadi
  #2 Wadi Viesi 2018. gada 31. augusts 16:23
  3
  Jūs no jauna izgudrat riteni! Ir daudz risinājumu, kas ir vienkāršāki un labi pierādīti! Parastas pildspalvas izmērs !!! Un to bija ērti valkāt.
 3. popvovka
  #3 popvovka Apmeklētāji 2018. gada 6. septembris 18:24
  0
  Jāprecizē. Ir k561la7 mikroshēmas analogs, tas ir CD4011. Tas ir stabilāks, patērē mazāk strāvas un lētāk.
 4. nobīde
  #4 nobīde Viesi 2018. gada 26. septembris 11:01
  0
  Vai tas reaģē arī uz pastiprināšanu sienā?
 5. Viesis Aleksandrs
  #5 Viesis Aleksandrs Viesi 2018. gada 6. oktobris 02:04
  0
  Mikroshēma K561LA7, kuru var nomainīt.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām