DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Visuzticamākais pagrieziena signālu relejs
Visuzticamākais pagrieziena signālu relejs

Kā jūs zināt, visas mūsdienu automašīnas ir aprīkotas ar virzienrādītājiem, kas ir gaisma vai LED, kas mirgo ķermeņa kreisajā vai labajā pusē. Dažreiz pilna laika elektromehāniskais relejs neizdodas, un jaudīga automobiļa releja iegūšana ne vienmēr ir tik vienkārša. Pusvadītāju ierīces nonāk glābšanā - galu galā, lai izveidotu šādu releju, ir jaudīgi tikai pāris tranzistoru.

Releju ķēde


Visuzticamākais pagrieziena signālu relejs

Ķēde ir asimetriska multivibratora iekārta, tā ir savienota ar ķēdes pārtraucēju virknē ar spuldzi un strāvas avotu. Kad tiek pielietots spriegums, gaisma sāk mirgot nekavējoties. VT2 diagrammā ir lauka efekta tranzistors, caur to plūst visa spuldzes strāva. Vēlams izmantot tranzistoru ar pēc iespējas zemāku atvērtās pārejas pretestību. Šeit der IRFZ44N, IRF740, IRF630. Ja kvēlspuldzes vietā tiek izmantota maza jaudas gaismas diode, varat izmantot bipolāru tranzistoru, piemēram, TIP122. Transistora VT1 vidējas jaudas struktūra p-n-p, piemērota BD140, KT814. Diodi D1 var iestatīt 1N4007 vai 1N4148. Mirgojošā frekvence tieši ir atkarīga no kondensatoru kapacitātes un rezistoru pretestības. Lai palielinātu frekvenci, ir jāsamazina kondensatora C2 kapacitāte, un frekvence, gluži pretēji, jāpalielina. Varat arī eksperimentēt ar citu shēmas elementu vērtībām un novērot, kā mainīsies impulsu darba cikls.
[97,21 Kb] (lejupielādes: 381)

Visuzticamākais pagrieziena signālu relejs

Ķēdes montāža


Visa shēma ir salikta uz miniatūras iespiedshēmas plates ar izmēru 35 x 20 mm, to var izgatavot, izmantojot LUT metodi. Ceļi pēc kodināšanas ir jāklāj, tad varš neoksidēsies.
Visuzticamākais pagrieziena signālu relejs

Pirmkārt, pie paneļa ir pielodēti rezistori un diode. Pēc viņiem viss pārējais ir pāris tranzistori, elektrolītiskie kondensatori un spaiļu bloks. Ir svarīgi nejaukt tranzistoru vadu un kondensatoru polaritāti, pretējā gadījumā ķēde nedarbosies. Kad visas detaļas ir pielodētas uz dēļa, obligāti jānomazgā plūsmas atlikumi, jāpārbauda uzstādīšana.
Visuzticamākais pagrieziena signālu relejs

Visuzticamākais pagrieziena signālu relejs

Pagrieziena signāla iestatīšana un pārbaude


Pārbaudei kā slodzei var pievienot vairākas jaudīgas gaismas diodes. Mēs savienojam kravas mīnus tieši ar strāvas avota mīnusiem un sākam plusu uz tāfeles. Ja pārbaudei tiek izmantots lukturis, to var savienot ar jebkādu polaritāti. Mēs izmantojam spriegumu, un gaisma sāk mirgot nekavējoties. Mirgojošo frekvenci var mainīt plašā diapazonā, tāpēc šajā shēmā papildus pagrieziena signālu kā releju izmantošanai var atrast arī daudzus citus lietojumus. Piemēram, ar tās palīdzību jūs varat izgatavot velosipēda aizmugurējo mirgojošo gaismu, jums vienkārši jāpalielina mirgošanas biežums, samazinot kondensatora kapacitāti. Ķēde var pārslēgt lielu jaudu - līdz pat vairākiem simtiem vatu, ja izmantojat lauka efekta tranzistoru, kas paredzēts atbilstošajai strāvai. Ja jauda ir lielāka par 100 vatiem, tranzistoru ieteicams uzstādīt uz maza radiatora, pretējā gadījumā ilgstošas ​​darbības laikā tas var sakarst. Šādai shēmai, atšķirībā no tradicionālā elektromehāniskā releja, nav kustīgu daļu, tāpēc tā ir daudz izturīgāka, ja to lieto ar pienācīgas kvalitātes daļu. Ja nepieciešams, ķēdei virknē ar slodzi pievieno arī drošinātāju, kas diagrammā norādīts kā FU1. Veiksmīga montāža.
Visuzticamākais pagrieziena signālu relejs

Visuzticamākais pagrieziena signālu relejs

Noskatieties video


Video demonstrē šīs shēmas darbību, kā slodze tiek izmantotas vairākas gaismas diodes ar rezistoriem.
Komentāri (7)
 1. Viesis Vladimirs
  #1 Viesis Vladimirs Viesi 2018. gada 29. augusts 16:53
  0
  šo dizainu nevar izmantot kā pagrieziena signālus - mirgo pārāk ātri
  signāla pauzes laiks GOST
 2. Viesis Vlads
  #2 Viesis Vlads Viesi 2018. gada 29. augusts 18:23
  0
  vairāk interesē dzesēšanas ventilatora relejs ar mīkstu startu vienkāršākai ķēdei
 3. Aleksandrs
  #3 Aleksandrs Viesi 2018. gada 30. augusts 10:03
  3
  Pagrieziena relejs kontrolē pagriezienus pa kreisi / pa labi (t.i., ir vajadzīgas vismaz 2 šādas shēmas), tas arī maina mirgošanas frekvenci, kad viena no spuldzēm izdeg (tā ir izteikta diagnoze vadītājam). Nu, neaizmirsīsim, kāda veida ārkārtas bandu (mirgo visas gaismas) tā arī atbild. Šajā gadījumā pagriezieni darbojas ar ieslēgtu aizdedzi un avārijas bandām vienmēr.
  Vobshchem pareizais pagriezienu relejs nav tikai "jaudīgs automašīnas relejs".
  1. Viesis Nikolajs
   #4 Viesis Nikolajs Viesi 2019. gada 2. jūnijs 11:41 plkst.
   0
   Divi releji nav nepieciešami. Relejs (viens!) Nav iestatīts pa kreisi / pa labi. spuldzes atsevišķi un ielieciet atvērtā ķēdē kopējā vadā + 12 volti, kas pēc tam nonāk pie pagrieziena slēdža un avārijas bandām, nodrošinot to ciklisku darbību.
   T. i. ķēde ir + 12v. vispirms dodas uz pagrieziena releju, un jau no tā uz avārijas grupējumu un pagrieziena slēdzi, kas savieno nepieciešamos lukturus ar darba releju.
 4. Viesis Aleksandrs
  #5 Viesis Aleksandrs Viesi 2018. gada 5. oktobris 08:46
  0
  Tas nedarbosies uz automašīnu, jo pagriezienos tiek izmantots strāvas relejs.
 5. Viesis Vlads
  #6 Viesis Vlads Viesi 2019. gada 12. janvārī 09:07
  0
  Šīs polaritātes lauka efekta tranzistors šajā shēmā parasti darbosies tikai ar gaismas diodēm! Ar jaudīgām lampām tas būs ļoti karsts, jo avotam jābūt uz mīnusa, un lukturis ir iekļauts kanalizācijas ķēdē. Vai arī vārtu atvēršanas spriegumam jābūt par 3-4 voltiem augstākam nekā barošanas spriegumam. Uzziniet materiālus ...
 6. Viesis Oļegs
  #7 Viesis Oļegs Viesi 2019. gada 17. maijs 16:21
  0
  Šodien es pielodēju šo mazo shēmu - tā strādāja uzreiz!))) VT1 vietā es pielodēju MPSA92, un lauka darbiniekam IRFP260NPBF. Kondensatori un rezistori atbilstoši shēmai. Pirms tam bija ķēde ar mirgojošu LED, bet kādu laiku tā sāka neizdoties. Meklēju internetā uzticamāku ķēdi un atradu šo. Paldies!

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām