DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Trīsfāzu motora savienojums atbilstoši zvaigznes un delta ķēdei
Trīsfāzu motora pievienošana atbilstoši zvaigžņu un delta ķēdei

Elektromotora vadošie tinumi tiek parādīti savienojuma kārbā. Tinumu atradumi veido divas paralēlas rindas, katra ar marķējumu no burta C un cipariem no 1 līdz 6. Tas tiek darīts, lai apzīmētu visu trīs tinumu sākumu un beigas.
Rezultāti ir savienoti diezgan grūti. To var atrast, izmantojot vienkāršu testeri. Izsaucot tinumu secinājumus, mēs secinām, ka tikai divi no tiem ir savienoti lielā diagonālē. Pārējie ir savienoti pa mazām diagonālēm.
Izmantojot veco elektromotoru, ir nepieciešami tinumu gredzeni, jo maz ticams, ka šāds darbs būs vajadzīgs. Pēc testēšanas motoru var savienot vai nu saskaņā ar "zvaigznes" shēmu, vai saskaņā ar "trīsstūra" shēmu.
Piezīme: kombinēto zvaigžņu un deltu shēmu izmanto arī, lai savienotu elektromotorus ar jaudu virs 5 kW.

Ieslēdziet zvaigžņu tinumus


"Zvaigžņu" shēma ietver tinumu galu savienošanu vienā vietā, ko sauc par neitrālu, un barošanas sprieguma pielietošanu katra tinuma sākumā. "Trijstūra" shēma nodrošina tinumu virknes savienojumu.
Trīsfāzu motora pievienošana atbilstoši zvaigžņu un delta ķēdei

Zvaigžņu savienošanai tajā pašā rindā uz spailēm ir uzstādīti divi džemperi (trīs džemperi ir iekļauti elektrodzinējā). Tad džemperi tiek fiksēti ar uzgriežņiem. Trifāžu tīkla vadi ir savienoti ar otrās rindas trim spailēm.
Trīsfāzu motora pievienošana atbilstoši zvaigžņu un delta ķēdei

Motora tinumu ieslēgšana ar trīsstūri


“Trijstūra” ķēdi izmanto, lai elektromotoru pievienotu vienfāzes 220 V tīklam. Trīs spailes, kas atrodas viena pret otru, savieno spailes. Vienā pusē džemperi tiek fiksēti ar uzgriežņiem, pretējā pusē mēs savienojam vadus no tīkla ar diviem spailēm, uz trešo - vadiem no darba kondensatora (kapacitāte ir jāaprēķina pareizi).
Trīsfāzu motora pievienošana atbilstoši zvaigžņu un delta ķēdei

Padoms: pērkot elektromotoru, ieteicams pārbaudīt vadu skaitu savienojuma kārbā. 6 vadu klātbūtne kontaktiem norāda uz iespēju savienot motoru saskaņā ar jebkuru shēmu. Trīs vadi nozīmē, ka tinumu kontakti jau ir savienoti saskaņā ar "zvaigznes" shēmu, un savienojums ar vienfāzes tīklu saskaņā ar "trīsstūra" shēmu nav iespējams. Šajā gadījumā jums ir jāatver motors un tiek parādīti trūkstošie gali. To būs grūti izdarīt.
Katrai savienojuma shēmai ir savas īpašības. Elektromotors, kad tas ir savienots saskaņā ar "zvaigznes" shēmu, darbojas nevainojami, tomēr tas nevar attīstīt produkta sertifikātā norādīto jaudu.
“Trijstūra” shēma ļauj elektromotoram sasniegt maksimālo jaudu, bet, lai samazinātu radušos ieplūdes strāvu vērtību, ir jāizmanto iedarbināšanas reostats.

Noskatieties video


Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām