DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Stabila radio kļūda
Stabila radio kļūda

Radio kļūda ir vienkāršs radio raidītājs ar mikrofonu, kas uztver mazākās skaņas ap jums un pārraida tās caur radioviļņu. Tādējādi, atstājot šādu ierīci piemērotā vietā, jūs varat klausīties visu, kas tiek darīts ap to. Jūs varat atrast daudzas radio kļūdu lietojumprogrammas - piemēram, izmantojiet to kā mazuļa monitoru, bezvadu austiņas vai vienkārši lai noklausītos kāda cita sarunas (šāda lietojumprogramma nav pilnīgi likumīga). Ja jūs saliecat divus radio raidītājus, varat organizēt bezvadu savienojumu, piemēram, starp kaimiņu mājām. Internetā tiek parādīts liels skaits kļūdu shēmu, sākot no vienkāršākajām līdz visdārgākajām un sarežģītākajām, kas veidotas uz mikroshēmām. Zemāk redzamā shēma, manuprāt, ir visoptimālākā: tās uzbūvei nav vajadzīgas reti vai dārgas detaļas, taču tā nodrošina labu signāla pārraides diapazonu (līdz 500 m) un augstu stabilitāti.

Shēma


Stabila radio kļūda

Ķēdē ietilpst trīs kaskādes. Mikrofona audio signāla pastiprinātājs ir uzbūvēts uz tranzistora VT1, nesēja signāla ģenerators ir izgatavots uz tranzistora VT2, un tranzistors VT3 ir augstas frekvences pastiprinātājs, tas ir viņš, kurš ir atbildīgs par labu pārraides diapazonu. Tiek izmantoti šādi tranzistori: VT1 - KT3130B, VT2 - KT368A, VT3 - KT3126B. Electret mikrofonu izmanto, lai pārvērstu skaņu par elektrisko signālu. To var atrast jebkurā radio detaļu veikalā vai izmest no nevajadzīgām tālruņa austiņām, jo ​​tur tiek izmantoti pareizie mikrofoni. Spole L1 ir aptinta ar vara stiepli uz serdeņa ar diametru 3 mm, 6 pagriezienus, stiepli var ņemt ar šķērsgriezumu 0,3-0,4 mm. Kā serdi jūs varat izmantot parasto urbi. L2 ir aizrīties ar induktivitāti 100 μH, to vislabāk izmantot gatavu. Kā antenu varat izmantot parastu stieples gabalu, bet, ja jums jāpanāk maksimālais pārraides attālums, jums jāizmanto vads, kura garums ir viena ceturtdaļa no viļņa garuma, pie kura darbojas raidītājs.
[31,53 Kb] (lejupielādes: 696)

Izveidojiet radio kļūdu


Ķēde ir samontēta uz iespiedshēmas plates ar izmēru 70 x 30 mm, tās izgatavošanai izmanto LUT metodi. Pirms drukāšanas tāfele nav jāatspoguļo. Zemāk ir daži procesa fotoattēli.
Stabila radio kļūda

Stabila radio kļūda

Stabila radio kļūda

Pēc vara kodināšanas tiek urbti caurumi, ceļi tiek konservēti, jūs varat lodēt detaļas. Īpaša uzmanība jāpievērš mikrofonam, precīzāk, tā polaritātei. Vienam no tā kontaktiem ir īssavienojums ar tā lietu - šis kontakts ir negatīvs, tas ir pielodēts līdz ķēdes negatīvajam. Mikrofons ir ātri jālodē, pretējā gadījumā pastāv risks to pārkarst. Ērtības labad strāvas vadus var pielodēt tieši pie vainaga akumulatora savienotāja. Veidot kļūdu nav grūti, ja visu darāt pakāpeniski un nesteidzaties, pārbaudiet katras daļas pareizo blīvējumu.
Stabila radio kļūda

Stabila radio kļūda

Iestatīšana un izmēģinājuma palaišana


Pirmajam palaišanai jums ir nepieciešams miliammetrs, lai kontrolētu pašreizējo patēriņu, tas ir iekļauts viena no padeves vadu spraugā. Mēs savienojam vainagu un skatāmies uz ierīces rādījumiem - strāvai vajadzētu atrasties 10-30 mA robežās. Ja tas ir normāli, varat ieslēgt radio un mēģināt atrast pārbaudāmā raidītāja signālu. Visbiežāk signāls jau atrodas 80–110 MHz frekvencē. Ja viņš "pārmeklēja" ārpus šī diapazona un uztvērējs nevar viņu noķert, jums jāpielāgo spole L1, saspiežot un atvienojot tā pagriezienus. Pārraides biežums ir atkarīgs no šīs spoles induktivitātes. Kad signāls ir atrasts, spoli var piepildīt ar dielektriskām lakām vai epoksīdsveķiem, lai iestatījums nepazustu.Ir ļoti svarīgi nodrošināt, lai samontētā raidītāja frekvence nepārklājas ar nevienas radiostacijas frekvenci. Ja tie šķērsoja, tad jums jāmaina frekvence, noskaņojot spoli L1. Kļūdai nav nepieciešams vairāk iestatīšana, vienkārši pielāgojiet apraides frekvenci. Tagad jūs varat to pārbaudīt signāla pārraides diapazonā, virzoties tālāk un tālāk no raidītāja ar kabatas uztvērēju. Pareizi samontēts un noregulēts raidītājs atklātā vietā var nodrošināt pārraides diapazonu līdz 500 m. Ņemiet vērā, ka uztveršanas diapazons ir atkarīgs arī no uztvērēja jutības. Veiksmīga montāža.
Stabila radio kļūda

Stabila radio kļūda
Komentāri (6)
 1. Vladimirs
  #1 Vladimirs Viesi 2018. gada 26. augusts 08:51
  1
  Shēma nedarbojas.
 2. roma
  #2 roma Viesi 2018. gada 26. augusts 16:52
  3
  Bet nekas, ka šīs detaļas dēļ jūs trīs gadus esat kolonijā?
 3. Maiks
  #3 Maiks Viesi 2018. gada 26. augusts 22:05
  0
  Nekas, ka mikrofons ķēdē ir dinamisks, bet aprakstā - elektorets?
 4. n
  #4 n Viesi 2018. gada 4. septembris 00:23
  0
  darba shēma, jums vienkārši jānoķer plāns brīdis ar tinumu spirālēm (pagriezienu diametrs un vadītāja šķērsgriezums)
 5. Zevs
  #5 Zevs Viesi 2018. gada 21. oktobris 03:33
  0
  Es kļuvu uz diagrammas un skatos uz nesaprotamo mīnusu, kur es neesmu dūzis? Zemāk jūs varat uzminēt? Labi, un kreisajā pusē ir 0,1 mikrofrātu klāts? Es atstāšu savu pastu un būšu pateicīgs par to, ka ar šīm vietām, piemēram, man ir viss, piemēram, es to nevaru vienkārši izlasīt! ????
 6. Garrick
  #6 Garrick Viesi 2019. gada 23. maijs 06:09
  1
  signāls jau atrodas 80–110 MHz frekvencē

  Manuprāt, šajā shēmā ir modulēts AM, bet FM diapazonā 80-110.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām