DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Indukcijas metāla sildītājs
Indukcijas metāla sildītājs

Indukcijas sildītājs ļauj sildīt metālu līdz apsārtumam, pat to nepieskaroties. Šāda sildītāja pamats ir spole, kurā tiek izveidots augstfrekvences lauks, kas iedarbojas uz metāla priekšmetu, kas novietots iekšpusē. Metālā tiek ierosināta augsta blīvuma strāva, kuras dēļ metāls sakarst. Tādējādi, lai izveidotu indukcijas sildītāju, jums būs nepieciešama ķēde, kas rada augstfrekvences svārstības, un pati spole.

Shēma


Indukcijas metāla sildītājs

Iepriekš ir parādīta universālā ZVS draivera diagramma, kuras pamatā ir jaudīgi lauka efektu tranzistori. Vislabāk ir izmantot IRFP260, kas paredzēts strāvai, kas pārsniedz 40 A, bet, ja tādu nevarat iegūt, varat izmantot IRFP250, tie ir piemēroti arī šai shēmai. D1 un D2 - Zener diodes, jūs varat pielietot jebkuru spriegumu no 12 līdz 16 voltiem. D3 un D4, īpaši ātras diodes, var izmantot, piemēram, SF18 vai UF4007. Ieteicams ņemt rezistorus R3 un R4 ar jaudu 3-5 vati, pretējā gadījumā ir iespējama to sildīšana. L1 - induktors, jūs varat veikt diapazonā no 10-200 μH. Tas jāaplauj ar pietiekami biezu vara stiepli, pretējā gadījumā nevar izvairīties no tā karsēšanas. Tas ir ļoti vienkārši izgatavots pats - pietiek ar jebkuru ferīta gredzenu vītīt 20-30 stieples pagriezienus ar 0,7-1 mm šķērsgriezumu. Īpaša uzmanība jāpievērš kondensatoram C1 - tam jābūt konstruētam vismaz 250 voltu spriegumam. Kapacitāte var mainīties no 0,250 līdz 1 uF. Caur šo kondensatoru plūdīs liela strāva, tāpēc tai jābūt masīvai, pretējā gadījumā nevar izvairīties no tās sildīšanas. L2 un L3 - tā ir pati spole, kuras iekšpusē tiek ievietots apsildāmais priekšmets. Tas apzīmē 6-10 biezas vara stieples pagriezienus uz serdi, kura diametrs ir 2-3 centimetri. Uz spoles ir nepieciešams izgatavot krānu no vidus un savienot to ar spoli L1.
Indukcijas metāla sildītājs

[47,33 Kb] (lejupielādes: 409)

Sildītāja ķēdes montāža


Shēma ir samontēta uz PCB gabala ar izmēriem 60x40 mm. PCB dizains ir pilnībā gatavs drukāšanai, un jums tas nav jāatspoguļo. Dēlis ir izgatavots ar LUT metodi, zemāk ir dažas procesa fotogrāfijas.
Indukcijas metāla sildītājs

Indukcijas metāla sildītājs

Pēc caurumu urbšanas dēlis ir jānosmērē ar biezu lodēšanas slāni, lai celiņiem būtu labāka vadītspēja, jo caur tiem plūst lielas strāvas. Kā parasti, tiek pielodētas pirmās mazās detaļas, diodes, Zener diodes un 10 kΩ rezistori. Lai taupītu vietu, uz tāfeles ir uzstādīti jaudīgi 470 omu rezistori. Lai savienotu strāvas vadus, varat izmantot spaiļu sloksni, tai ir paredzēta vieta tam uz tāfeles. Pēc tam, kad visas detaļas ir aizzīmogotas, atlikusī plūsma ir jānomazgā un jāpārbauda, ​​vai blakus esošajām sliedēm nav īssavienojuma.
Indukcijas metāla sildītājs

Indukcijas spoles izgatavošana


Spolei ir 6-10 pagriezieni no bieza vara stieples uz serdeņa, kura diametrs ir 2–3 centimetri, kādam jābūt dielektriskam. Ja stieple labi notur formu, jūs varat pilnīgi iztikt bez tā. Es izmantoju parastu 1,5 mm stiepli un aptinu to ap plastmasas caurules gabalu. Spoļu stiprināšanai labi piemērota elektriskā lente.
Indukcijas metāla sildītājs

No spoles vidus tiek izgatavots krāns, jūs varat vienkārši noņemt izolāciju no stieples un tur pielodēt trešo vadu, kā es to izdarīju. Visiem vadiem jābūt ar lielu šķērsgriezumu, lai izvairītos no nevajadzīgiem zaudējumiem.
Indukcijas metāla sildītājs

Indukcijas metāla sildītājs

Sākotnējie iedarbināšanas un sildītāja testi


Ķēdes barošanas spriegums ir diapazonā no 12 līdz 35 voltiem. Jo lielāks spriegums, jo vairāk metāla priekšmets sasilst. Bet līdztekus tam palielinās arī siltuma veidošanās uz tranzistoriem - ja ar 12 voltu barošanas avotu tie gandrīz nesasilst, tad pie 30 voltiem viņiem jau var būt nepieciešams radiators ar aktīvu dzesēšanu.Jums jāuzrauga arī kondensators C1 - ja tas ievērojami uzkarst, tad jums vajadzētu ņemt lielāku spriegumu vai salikt vairāku kondensatoru akumulatoru. Pirmajā startā jums būs nepieciešams ampērmetrs, kas iekļauts viena no padeves vadu spraugā. Tukšgaita, t.i. ja spoles iekšpusē nav metāla priekšmeta, ķēde patērē apmēram 0,5 ampērus. Ja strāva ir normāla, spoles iekšpusē varat ievietot metāla priekšmetu un skatīties, kā tas burtiski silda jūsu acu priekšā. Veiksmīga montāža.
Indukcijas metāla sildītājs
Komentāri (3)
 1. arī ārsts
  #1 arī ārsts Viesi 2018. gada 31. augusts 12:34
  0
  Tas ir interesanti, bet, ja jūs izgatavojat keramikas trauku un ievietojat tajā metālu, un pēc tam ievietojat to mikroviļņu krāsnī, vai būs iespējams izkausēt metālu? Kādu režīmu var izmantot, lai novērstu mikroviļņu izdegšanu?
  .
  Būs iespējams organizēt karstumizturīgu konteineru ražošanu mājas liešanai. Un drukājiet veidnes uz trīsdimensiju printeriem. Vai kausējama materiāla modeļi. Interesanti, vai no vaska var izgatavot trīs printerus drukāšanai?
  .
  Ja kāds uzņemas idejas īstenošanu, es neiebilstu, ņemot vērā nelielu atlīdzību.
  1. Barissch
   #2 Barissch Viesi 2018. gada 16. novembris 21:28
   0
   Ilgu laiku ar armatūru pastaigājās pa runetas plašumiem.Ķieģelī tiek izurbts nepieciešamais ieplaka un tajā ielikts metāls, ķieģelis ir aizvērts ar nemetālu uz augšu un, lūdzu, kūst veselībai. Ķieģeļu var aizstāt ar jebkura dizaina ģipša trauku. Neaizmirstiet aizvērt konteineru ar nemetāla vāku.
 2. Viesis Igors
  #3 Viesis Igors Viesi 2018. gada 14. oktobris 00:12
  0
  Autore, lūdzu, palīdziet! Es visu izdarīju pareizi, iegravēju dēli, ielēju (visu lodēšanu esmu patērējis apmēram trīs reizes biezāks nekā tavs), uzstādīju IRFP260 tranzistorus, paņēmu milzīgas Zener diodes, jaudīgus rezistorus, induktivitātes, visu arī aptinu ar tādu parastu vadu, visu kārtīgi izdarīju sabiedrības labā. Bet, ieslēdzot to, ja tas tiek darbināts no LBP, tad 2A pāriet uz 5 V, ja tas ir tikai no akumulatora, tad viss ir īss un kūst. Pati ķēde nedarbojas, un tikai viens no tranzistoriem ir ļoti karsts. Ko darīt KZ nekur nav atrodams

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām